Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Rodzaje Lista Liczników - Monochromatyczne I Kolorowe (Wersja Europejska)


Slawek

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć mam coś innego w kolorowym niż obecnie w czerwonym. Koleś nie chciał się podjąć przegrywanie żeby czegoś nie uwalic i żeby wogole odpalić auto.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immo, miejsce skąd zczytuje prędkość. Więcej różnic nie ma.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RumJanek napisał:

Ponoć mam coś innego w kolorowym niż obecnie w czerwonym. Koleś nie chciał się podjąć przegrywanie żeby czegoś nie uwalic i żeby wogole odpalić auto.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

Kolega galetto ogarnia tematy liczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega galetto ogarnia tematy liczników.

Dzięki serdeczne, poszło PW, teraz uzbrojenie się w cierpliwość i zobaczę co z tego wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś szukał ze Ślaska kogoś kto ogarnia liczniki .

Polecam VAG Serwis Kolasińscy z Gliwic.

U mnie ogarneli bez problemów.:)

18518101_1341965569190017_6602733336797794498_o.jpg

18491822_1341965685856672_2510957029837471113_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2017 o 20:43, marky2552 napisał:

A jeszcze to normalne aby FIS sie wypalał ? Bo mój podczas wysokiej temperatury zanika u góry napis OK

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Witam
Mam podobny problem jak kolega (zwykły czerwony fis). Podczas wysokiej temperatury linie na górze wyświetlacza migają. Jak temperatura spadnie jest ok.
Licznik ma numer 8E0920 900L. Chciałem zapytać czy sam ekran fis da się wymienić np. z takiej aukcji lub z innego licznika?
http://allegro.pl/wyswietlacz-fis-licznika-audi-a4-b6-b7-i6817402568.html

Wygląda na zwykłe złącze którego nie trzeba lutować? Będzie pasować?

Dziękuję z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorowy FIS ma możliwość pokazywanie spalania L/h na postoju?

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Quatro7 napisał:

Kolorowy FIS ma możliwość pokazywanie spalania L/h na postoju?

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
 

Nie, takiej opcji nie ma w b6 i w b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, przeczytałem cały temat od deski do deski, ale im więcej czytam tym coraz więcej nie wiem:D Posiadam licznik z końcówką 900L i według tabelki z pierwszego postu powinienem szukać licznika z końcówką 930S ale w internetach nie ma ich w ogóle( jest jeden na alledrogo ale za 1000zł. a tyle za zegary to nie dam) i mam pytanie, czy jest ktoś z okolic Krakowa kto by mi pomógł i ogarnął temat?    Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj VIN lub podaj jaki masz obecnie nr licznika. Chcesz mieć kolorowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda założenie licznika od B7? Mam auto rocznik modelowy 2003, więc liczniki mogę brać 2003-2005. Ale są drogie. Z B7 kosztują grosze. Będzie jakiś problem z immo? Czy czymś poza immo jest innego w licznikach z B7, przez co będzie problem/nie da się ich włożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,

Mam b7 i chciałbym wymienić licznik na ten z s4 b6. Kod licznika który mogę kupić to 8e0920981f, jest to kolorowy FIS ? Podejdzie do mojego B7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, shogu napisał:

Witam koledzy,

Mam b7 i chciałbym wymienić licznik na ten z s4 b6. Kod licznika który mogę kupić to 8e0920981f, jest to kolorowy FIS ? Podejdzie do mojego B7 ?

Licznik z B6 nie będzie pasował do B7. Immo da się akurat do 1.8T dopasować. Ale w B6 jest okrojony FIS, nie ma tych funkcji co b7. Nie da się wejść w ustawienia menu na fisie za pomocą prawej manetki, nie da się sterować webasto ani czujnikami ciśnienia kół. Brakuje jednej funkcji komputera pokładowego (nie pamiętam której). Ogólnie licznik z B6 nie pasuje do B7.
Z kolei jak kupisz licznik z S4 B7 to immo nie będzie pasowało i trzeba będzie wyłączyć immo w ECU silnika żeby ten licznik zagadał w BFB. Dodatkowo wywali błąd czujnika poziomu oleju i obsługę tego czujnika też trzeba wyłączyć w liczniku.

Ale z tych dwóch to i tak lepszym rozwiązaniem jest s4 ale z B7. Ogólnie licznik kolorowy do B7 1.8t to bardzo ciężki temat. Albo zakłada się licznik z innego benzynowego b7 i wyłącza obsługę immo w ecu silnika albo trzeba szukać takiego licznika jak ma być a te są praktycznie nie do zdobycia. Na temat kolorowego licznika do B7 BFB mam sporą wiedzę bo szukałem do siebie takiego prawie 2 lata, a w ramach testów podpinałem do swojego auta różne liczniki. Pomagał mi w tym kolega Galetto który ma ogromną wiedze na ten temat.
Po dwóch latach udało mi się znaleźć  w Niemczech licznik kolorowy do BFB B7 a teraz mam nawet taki na sprzedaż jeden bo po pewnym czasie trafiłem na drugi taki w Estonii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik z B6 nie będzie pasował do B7. Immo da się akurat do 1.8T dopasować. Ale w B6 jest okrojony FIS, nie ma tych funkcji co b7. Nie da się wejść w ustawienia menu na fisie za pomocą prawej manetki, nie da się sterować webasto ani czujnikami ciśnienia kół. Brakuje jednej funkcji komputera pokładowego (nie pamiętam której). Ogólnie licznik z B6 nie pasuje do B7.
Z kolei jak kupisz licznik z S4 B7 to immo nie będzie pasowało i trzeba będzie wyłączyć immo w ECU silnika żeby ten licznik zagadał w BFB. Dodatkowo wywali błąd czujnika poziomu oleju i obsługę tego czujnika też trzeba wyłączyć w liczniku.

Ale z tych dwóch to i tak lepszym rozwiązaniem jest s4 ale z B7. Ogólnie licznik kolorowy do B7 1.8t to bardzo ciężki temat. Albo zakłada się licznik z innego benzynowego b7 i wyłącza obsługę immo w ecu silnika albo trzeba szukać takiego licznika jak ma być a te są praktycznie nie do zdobycia. Na temat kolorowego licznika do B7 BFB mam sporą wiedzę bo szukałem do siebie takiego prawie 2 lata, a w ramach testów podpinałem do swojego auta różne liczniki. Pomagał mi w tym kolega Galetto który ma ogromną wiedze na ten temat.
Po dwóch latach udało mi się znaleźć  w Niemczech licznik kolorowy do BFB B7 a teraz mam nawet taki na sprzedaż jeden bo po pewnym czasie trafiłem na drugi taki w Estonii [emoji4]

W takim razie o jakim oznaczeniu takiego licznika szukać ? Czy może już lepiej z rs4 wrzucić. Druga sprawa mógłby ktoś odczytać numer mojego licznika po nr vin?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z RS4 jest taka sama sytuacja jak z S4. te same problemy i te same rozwiązania.
Ogólnie jak nie chcesz wyłączać immo w ecu to tylko licznik z b7 1.8t 1,6 i 2.0 (bez turbo)  benzyna będzie pasował

Szukasz licznika w wersji UK czy EU?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z RS4 jest taka sama sytuacja jak z S4. te same problemy i te same rozwiązania.
Ogólnie jak nie chcesz wyłączać immo w ecu to tylko licznik z b7 1.8t 1,6 i 2.0 (bez turbo)  benzyna będzie pasował
Szukasz licznika w wersji UK czy EU?
 

Tylko uk, dlatego nie zgadzają mi się numery z tabelki na pierwszej stronie .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, shogu napisał:


Tylko uk, dlatego nie zgadzają mi się numery z tabelki na pierwszej stronie .


Sent from my iPhone using Tapatalk

to z UK Ci nie pomogę teraz, bo w głowie mam tylko numery liczników EU. W domu gdzieś mam całą rozpiskę liczników do B7 więc muszę posprawdzać.
Chodzi Ci o oryginalny licznik do B7 1.8T z kolorowym FIS-em w wersji UK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z UK Ci nie pomogę teraz, bo w głowie mam tylko numery liczników EU. W domu gdzieś mam całą rozpiskę liczników do B7 więc muszę posprawdzać.
Chodzi Ci o oryginalny licznik do B7 1.8T z kolorowym FIS-em w wersji UK?

Tak, najlepiej z s4. Patrząc po tym numerze który podał sprzedawca licznik ma kolorowy fis. Chyba ze w ASo coś by pomogli. Jak masz chwile to ppdeslij numery


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...