Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Rodzaje Lista Liczników - Monochromatyczne I Kolorowe (Wersja Europejska)


Slawek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam a jak to jest z b7 moja z 2005r da sie jakis licznik dopasowac?. Bo w tabelce nie widze zakresu z ktorego mam vin. 8E-7-5A.... tabelka konczy sie na 8E-5-...

Będzie Ci bardzo ciężko znaleźć licznik z kolorowym fisem do b7 1.8t. Ja szukam takiego licznika bardzo długo i ani raz nie widziałem takiego na żadnej aukcji.

Powinien pasować jeden z poniższych

8E0920933B

8E0920932H

8E0920931S

Dokładnie to po Vin musisz jeszcze sprawdzić ale wszsystkie te które wymieniłem są praktycznie nie do zdobycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są roczniki 2005, a poza tym z Tapatalka nie widać modeli aut.

Rocznik 2005 to nie znaczy że B7

w tabeli nie ma podanego żadnego mumeru licznika do benzynowego B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie próbuję rozszyfrować tabelkę z pierwszego postu. Samochód A4 B6, 1.9 tdi 130 kucy, 6 biegów. Pierwsza rejestracja 23.05.2002 rok, VIN: 8E2 305 053. Gdybym chciał zmienić licznik na ten z kolorowych fisem to muszę szukać tylko i wyłącznie licznika o numerze 8E0 920 930 J? Czy jeszcze jakiś inny podejdzie? Już się pogubiłem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj VIN normalnie.

Co do nr licznika to zależy kto Ci będzie robił bo nie każdy ma jednakową wiedzę.

Dla mnie osobiście nie ma to znaczenia gdyż mogę zamontować każdy inny od B6 i dopasować odpowiednio IMMO.

Edytowane przez Galetto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer VIN: WAUZZZ8E52A305053

W takim razie musiałbym dopytać osoby która by mi taki licznik ogarniała co potrafi wyczarować :)

Wysłane z jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ładnie widać, że modelowo 2002r. Możesz mieć zarówno licznik noncrypto jak i crypto. 100% pewności da wgląd do eeprom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galetto a możesz powiedzieć jak z moim?. Znajomy twierdzi tak ja ty ze z podobnego rocznika każdy dopasowuje ale wolał bym mieć pewność przed kupnem. VIN- WAUZZZ8E75A507610.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam pomocy. Chciałem wymienić licznik ze względu na rozlany wyświetlacz. Ponieważ naoglądałem się filmików na których trzeba ten wyświetlacz wylutowować stwierdziłem że za dużo z tym roboty tym bardziej z szukaniem speca który by to zrobił i zdecydowałem się wymienić cały licznik samodzielnie. Zgodnie z wytyczną sprawdziłem numer mojego liczniaka 8E 0920900L RB4. Identyczny znalazłem na allegro. Po wyjęciu starego licznika i włożeniu nowego coś się zepsuło z immo. Samochód gaśnie po uruchomieniu. Na wyświetlaczu radia pojawił się napis safe. A licznik wogóle nie reaguje: nie ma podświetlenia, przy przekręcaniu kluczyka nic się nie pojawia itp. Wróciłem do starego licznika ale objawy są takie same. Co zrobiłem źle. Czy to wina jakiegoś kodowania IMMO. Niestety nie mam pinu. Znalazłem jedynie kod od radio. Mam kabel KKL, ale moje umiejętności z obsługi VAG ograniczają się do kasowania błędów z sondy lambda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Safe na radiu to tylko zablokowane radio i trzeba wpisać PIN. Zapewne było sparowane ze starym licznikiem, a po włożeniu nowego już on nie ma danych tego radia.

Może pochwal się jak wyglądała ta wymiana w Twoim wykonaniu?

Skoro nie masz PIN-u, a tylko KKL i mały zakres wiedzy w tej dziedzinie to podejrzewam, że dopasowanie IMMO olałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że jeśli numery będą się zgadzać to ingerencja w immo nie będzie konieczna a cała wymianę będę mógł przeprowacić na zasadzie wyjąć stary włozyć nowy. Najbardziej martwi mnie fakt że nie moge odpalić samochodu po podłączeniu starego licznika wogóle jak by cały licznik przestał działac. Nie moge nawet zamknąć samochodu. Na całe szczęście stoi w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna kontrolka, żaden wskaźnik. Nawiew, światła, czerwone podświetlenie radia i klimym działa ale licznik nie. Silnik uruchamia się na 2 sek i gaśnie. Sprawdziłem jeszcze bezpieczniki ale wydają się ok. Bez licznika jest tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wtyczki z tyłu licznika dobrze wpięte? Jeśli licznik w ogóle nie reaguje po zapłonie to szukaj napięcia jego zasilania i dobrze przejżyj bezpieczniki.

A to, że odpala na chwilę to normalne IMMO trzyma.

Edytowane przez Galetto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galetto dziękuję za pomoc. Bezpieczniki były ok. To jednak niedociśnięta wtyczka była przyczyną. Zegary się uruchomionek, silnik też. Radio działa. Dziwnie zamiast kontrolki, która karze mi sprawdzić silnik włącznona jest kontrolka od ESP. No i ciągle nie działa centralny zamek. Czy mogło dojść do rozkodowania kluczyka? Myślę że zgodnie z filmikiem na youtubie uda mi się przez to przebrnąć.

Ale wracając to głównego wątku. Czy z wtyczką KKL i zegarami o zgodnym numerze jestem w stanie wymienić liczniki? nie zależy mi na kolorowym wyświetlaczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz wymieniać cały licznik? Wyciągaj z nowego wyświetlacz, wyciągnij z starego wyświetlacz. Wymień i po sprawie! To jest a4 b6! Tam się niczego nie lutuje! Wszystko plug & play. Odchylasz zatrzask z taśmy wyświetlacz wyciągasz stary, wkładasz nowy. Zasuwasz zatrzask i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...