Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzowany schowek


booster70

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstepie zaznacze ze robione w pospiechu, zdjecia telefonem wiec rewelacji nie bedzie ale mysle ze komus sie przyda :wink:

Potrzebujemy:

- zaworek schowka ze skody o nr : 1Z0 816 355

- wezyk rowniez ze skody o nr: 6Y0816311A

- cos do wywiercenia otworu na wezyk

- klej na cieplo

- moneta 5gr :decayed:

O demontazu schowka nie bede sie rozpisywal :wink:

Ok jak juz mamy zdemontowany schowek to zaczynamy :decayed:

7d4a43ee49c70dc2m.jpg

Od monety 5gr odrysowujemy sobie kolko ktore bedzie trzeba wyciac na wezyk (akurat srednica pasuje idealnie)

wazne zeby zrobic to w tym miejscu co ja, bo akurat jak wywiercilem i wsadzilem palca to okazalo sie ze moze 0.5cm obok jest zgrubienie ktore by przeszkadzalo.

eb70614e553de101m.jpg

Nastepnie z jednej strony ucinamy wezyk i zakonczamy go w ten sposob. Wezyk dosc sporo bedzie trzeba uciac ale to kazdy sam sie zorientuje ile musi uciac zeby nie byl za dlugi i zeby sie nie zaginal. wazne zeby wezyk ustawic wycieta czescia w kierunku powietrza, bo po to wycinamy zeby wiecej go lapal :wink:

Jedna czesc za nami, teraz bierzemy sie za schowek.

6e67608982217a42m.jpg

Zaznaczamy sobie mniej wiecej miejsce w ktorym chcemy miec zaworek i wycinamy ksztalt widoczny na zdjeciu ( wiem krzywo :decayed: )

375f45da386f27fem.jpg

Gdy juz wytniemy otwor przykladamy zaworek od srodka i patrzymy ile musimy otwor powiekszyc aby zaworek pasowal na zatrzask.

4405c5ba66ca9a9dm.jpg

Tak powinno to wygladac :wink: zaworek wchodzi na zatrzask i siedzi solidnie jednak ja jeszcze objechalem go klejem na cieplo

c3246720b6dfbb65m.jpg

Przyszedl moment przymiarki. Wezyk nalezy wsunac w otwor jakies 3cm nie liczac wycietej czesci. Pamietajcie o ustawieniu kierunku wyciecia! Wezyk tez objechalem klejem na cieplo.

55198c82988b294bm.jpg

Nastepnie nakladamy wezyk na zaworek i przeprowadzamy test czy aby powietrze nie leci zbyt slabo. Jesli wszystko jest ok montujemy schowek na swoje miejsce i cieszymy sie klimatyzowanym schowkiem :naughty:

cef8ca2c2f30f01am.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaworek ok 14zl i wezyk chyba 35 o ile dobrze pamietam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu myślałem o takim modzie, chciałem to nawet przy okazji roboty opisać a tu mnie ktoś uprzedził :decayed: Dobra robota :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasowały jednak te częsci czy musiałes wymienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda ten wężyk od strony nóg pasażera? Nie przeszkadza, jest możliwość przypadkowego urwania nogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej mozliwosci, schowek ma z tylu odrazu panel w ktorym jest np lampka nog, i niema zadnego dostepu do tych rzeczy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to chłodzi? Czekoladę uratuje przed pływaniem?

Czy zamiast plastikowej rurki można użyć np wężyka gumowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czekolada sobie spokojnie poradzi. No to właśnie jest gumowy wężyk :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czekolada sobie spokojnie poradzi. No to właśnie jest gumowy wężyk :wink:

To po co żeś kupował jakiś specjalny wężyk zamiast iść gdzieś do składnicy maszyn i za paręnaście groszy kupić z metra gumowego?

Zaraz jeszcze sobie zastąpię czymś ten zaworek (np od B6, bo taki mam) i się okaże, że mam wszystko do rezania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie każdy lubi druciarstwo :decayed:

To ma działać, a nie wyglądać ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaworek mozesz dac z czego chcesz, ten przeciez nie jest z a audi bo w b5 nie bylo takich schowkow :wink: dalem takie czesci bo mialem pewnosc ze bedzie to pasowac i dzialac, nie kupul karbowanego wezyka bo bedziesz mial turbine w schowku :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko. Schowek klimatyzowany z układu grzewczego rozumiem. Ale co się stanie, jak przyjdzie zima i zaczniesz grzać w kabinie, schowek też będziesz ogrzewał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko. Schowek klimatyzowany z układu grzewczego rozumiem. Ale co się stanie, jak przyjdzie zima i zaczniesz grzać w kabinie, schowek też będziesz ogrzewał?

waz jest tak podlaczony do nagrzewnicy ze leci tamtedy tylko zimne powietrze, jest zaraz za chlodniczka od klimy, jak puszczasz cieple powietrze to leci ono jeszcze przez nagrzewnice do nawiewow wiec juz do wezyka niema jak dotrzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent fajny trzeba się będzie wziąć za robotę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zanim sie wzialem to przeszperalem forum golfa i troche sie przestraszylem.. oni sciagali deske i wyciagali nagrzewnice bo wpinali sie od gory.. bez sensu, a tak to pol godziny roboty i bez pierdolenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...