Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Ile kilometrow na tarczach


kajek

Rekomendowane odpowiedzi

Juz niedlugo zamierzam wymienic tarcze przód i tył oraz klocuszki.

DZieki forum zastanawiam sie pomiedzy Zimmermanem(klocki ATE lub Ferodo DS 2000) a ATE PD(klocki ATE lub Ferodo DS 2000)+ tył ori (bo nie jest tak obciazony jak przód). Jednakze jak to wyglada w codziennym użytkowaniu. Z danych producenta tarcz Zimmerman grubosc 25 a minimalna 23, PD 22nominal 20 min. NIe wiem jak w ori. Troszkę mnie dziwi fakt ze mozna zrobic na tych tarczach +- 70kkm skoro tylko po 1 milimetrze z kazdej strony. W ori jest chyba wiecej ale nie mam danych. nie pametam gdzie na forum to wyczytalem ale ze lepiej wybrac Zimka bo otwory sa do konca wiec tarcza jest lepsza niz PD gdyz jak wyjezdzimy PD to mamy gładka stal. Troche nie kumam skoro mamy tylko po 1mm :mysli: Wiadomo, ze szybkosc zuzycia tarczy jest zalezna od wagi nogi kierowcy :evil: i jego usposobienia ale przy normalnym uzyciu autka czy jest mozliwe 70kkm.

CZy ktos posiada doswiadczenie jezeli chodzi o przebieg na odpowiednich tarczach bo nie wiem czy jest sens 1,5kzł wydawać na coś co starczy na sezon moze dwa. Bezpieczeńswo ponad wszystko ale cena jest tez wazna a raczej czy jest adekwatna do jakosci. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup zwykłe tarcze OZ-ta i Ferodo DS Performance

zrobisz na klockach jakieś 60000km i na tarczach 120000km

no ale to zależy od stylu jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tarczach możesz przejechać i 200000 km pod warunkiem, że nie będziesz hamował. Tylko sposób i częstość naszego hamowania wpływa na żywotność tarczy, oczywiście pomijam jakość tarczy. Na pewno to nie zależy od przejechanych kilometrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie wszystko zalezy od stylu jazdy ale przewaznie na tarczach przejezdzisz 3 maksymalnie 4 kaplety klockow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze zimmermana i ate sa twardsze od innych to popierwsze, po 2 sa nacinane lub nawiercane (jesli dobrze kojarze) i co najwyzej beda szybciej zuzywac klocki. moim zdaniem przy normalnej jezdzie spokojnie tarcze powinny wytrzymac od 70 nawet do 100kkm. ajeszcze apropo tych rozmiarow to niewiem dlaczego rozwazasz zakup dwoch zupelnie inntch tarcz . zimmermany grubosc 25maja srednice 288,a te ogrubosci22 sr- 280.

z doswiadczenia moge powiedziec ze mialem ate z rowkami rozmiar 288/25 i scieraly sie wolniej niz ori ktore mam teraz. a co do starcia rowkow to nawet jak tarcza miala 22mm grubosci to rowki jeszcze byly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale przewaznie na tarczach przejezdzisz 3 maksymalnie 4 kaplety klockow.

Ale to chyba przy super miękkich klockach :laghing2:. Załóż sobie FERODO DS3000 to napewno zmienisz zdanie. :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, że: W przypadku ATE (oprócz tarcz sportowych - wysoka półka) rowek nie daje nic. Stacie rowka informuje tylko użytkownika o tym, że tarcza jest przytarta!!! Więc po co przepłacać??? Wiem to od producenta tarcz ATE!!! Poza tym pisze to na stronie www ATE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ate pd lepiej odprowadzaja cieplo czyli sa bardziej wydajne. tak bylo w ulotce z pudelka. Wogole polecam te tarcze i do nich klocki ferodo. tarcze po 140 chyba placilem a klocki 120 takze za te pieniadze to chyba najlepsze rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ate pd lepiej odprowadzaja cieplo czyli sa bardziej wydajne. tak bylo w ulotce z pudelka.

To co piszą na ulotkach nie brał bym tak na poważnie, gdyż każdy producent pisze o swoim produkcie w samych superlatywach. Bez względu jaką faktycznie jakość dana częśc reprezentuje :polew: :polew: :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tobie tarcze ATE PD bo są naprawdę super sam je mam i są niepowtarzalnie dobre masz krutszom drogę hamowania lepiej odprowadzają wodę i ciepło klocki tez mam tej samej firmy z przodu i na tyle tarcze mam na tyle brembo . W żadnym wypadku nie polecam Zimmerman bardzo złe opinie o nich słyszałem a Tarcze Brembo MAXsom ruwnierz dobre jak ATE PD . Ale jeżeli chcesz mice naprawdę super komplet tarcz to naj lepsze rozwiązanie jest takie : Tarcze Bremo ORO (złote) Klocki [br]Dopisany: 26 Sierpień 2008, 14:33 _________________________________________________Polecam tobie tarcze ATE PD bo są naprawdę super sam je mam i są niepowtarzalnie dobre masz krutszom drogę hamowania lepiej odprowadzają wodę i ciepło klocki tez mam tej samej firmy z przodu i na tyle tarcze mam na tyle brembo . W żadnym wypadku nie polecam Zimmerman bardzo złe opinie o nich słyszałem a Tarcze Brembo MAXsom ruwnierz dobre jak ATE PD . Ale jeżeli chcesz mice naprawdę super komplet tarcz to naj lepsze rozwiązanie jest takie : Tarcze Bremo ORO (złote) Klocki Ferodo DS2500. http://www.hamulce.net/Almot.htm wejdź i zobacz testy Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek odbieram przednie tarcze Brembo Serie Oro + klocki ferodo Ds Performance na przód i tył do tego płyn motul RBF 600 FL

zobaczymy jak na tym pośmigam

w krótce bedzie relacja na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...