Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kopci jak smok (video)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Moja a4 strasznie kopci, wymiana uszczelniaczy zaworow nie pomogla, wstawilem filmik do sieci takze jak by ktos mogl luknac i doradzic co jej dolega, dzieki

PS. na video samochod odpalany jest na ciepłym silniku

Opublikowano

turbo i pierścienie w jakiej kondycji ? bo tylko to zostało.

Opublikowano

Żeby ocenić czy to nie uszczelnienia na turbince proponuję zdjąć po jeździe przewód dolotowy powietrza przed kolektorem dolotowym i sprawdzić czy nie jest zaolejony

Opublikowano

jak strona gorąca to tak nie da rady sprawdzić a jak zimna to jeszcze odmą może lecieć przed turbo i dalej i też zmyłka może być.

ile fura oleju zżera?

Opublikowano
  • Autor
ile fura oleju zżera?

dokladnie nie wiem nie mierzylem nigdy, malo teraz jezdze autem, ostatnio bylem na lotnisku to na jakies 300-350 km musialem dolac 0,5l oleju

Czytalem na necie teraz o tescie komprescji tłokow czy warto zrobic ten test i czy jest on miradajny tak aby wykluczyc pierscienie?

Dodam rozniez ze po zgaszeniu silnika nadal z tłumikow lekko sie kopci

Opublikowano
Czytalem na necie teraz o tescie komprescji tłokow czy warto zrobic ten test i czy jest on miradajny tak aby wykluczyc pierscienie?

Jest miarodajny, musisz go wykonać na "sucho" i "na mokro", tak jak pokazuje gość w poniższym filmiku:

Ale poczekaj jeszcze na wypowiedzi od speców turbo-benzyny, bo z takim silnikiem jak twój nie miałem do czynienia.

Opublikowano

Prawdopodobnie turbo puszcza, przy pierścieniach nie robił by aż takiej zadymy, zdejmij rure za turbo i zobacz czy jest olej.

Opublikowano

Ale czy przy tym śmierdzi spalonym olejem? Taki siwy dym to może prędzej będzie "spalał" płyn chłodzący (nie ubywa czasem) ?

U mnie tak było w poprzednim aucie (bez turbo) to puszczała uszczelka pod głowicą i co ciekawe silnik chodził wtedy dużo ciszej (lepiej) niż normalnie.

Opublikowano
  • Autor

uszczelka pod głowica zmieniona, płynu nie ubywa natomiast zapach spalin jest dziwny, smierdzi tak jakby plastik lub guma takie mam wrazenie, nie jest to zapach "normalnych" spalin

w dolocie na dole jest troche oleju, przy przepustnicy u gory ten waz gumowy suchy, natomiast pomiedzy filtrem powietrza a turbo widac olej na złobionych sciankach troche mnie to zdziwilo bo skad tam by sie olej wzial?

Opublikowano

W takim razie kompresję warto by sprawdzić i ewentualnie skład spalin ( dobry diagnosta powinien widzieć co tam wydycha nie tak).

No chyba że jak coś było robione to jakieś uszczelnienie było na silikonie i teraz jego nadmiar( albo silikon nie odporny na temp. i olej) masz w komorach spalania.

Opublikowano
uszczelka pod głowica zmieniona, płynu nie ubywa natomiast zapach spalin jest dziwny, smierdzi tak jakby plastik lub guma takie mam wrazenie, nie jest to zapach "normalnych" spalin

w dolocie na dole jest troche oleju, przy przepustnicy u gory ten waz gumowy suchy, natomiast pomiedzy filtrem powietrza a turbo widac olej na złobionych sciankach troche mnie to zdziwilo bo skad tam by sie olej wzial?

śmierdzi ci po prostu spalonym olejem - raczej stawiałbym na turbo

Opublikowano
  • Autor

dzis podmienie turbo, kumpel ma lezec na strychu od passsat 1.8t oby pasowalo, wieczorem dam znac co i jak :)

Opublikowano

od pastucha będzie pasowało :wink:

Opublikowano
  • Autor

witam, pomysł z kumplem turbo nie wypalił wiec zamowilem po regeneracji, po zalozeniu autko nie kopci juz :):))))))

tylko turbina jakos dziwnie chodzi przy mocnym przyspieszeniu lub puszczeniu nogi z gazu wybodywa sie dziwny dzwiek, zamiescilem filmik slychac ten :dziwny dzwiek"

teraz nie wiem czy reklamowac ta turbawke czy szukac przyczyny gdzieś indziej

Opublikowano

gdzies jest nieszczelnosc raczej poprostu

Opublikowano

Trzeba było przed montażem tego turbo sprawdzić klapkę wastegate bo mogła byc obluzowana i wtedy wydaje takie grzechotanie.

Opublikowano
  • Autor

Witam, rozwiazalem problem autko smiga jak nalezy. Przyczyna byl zsuniety wezyk ten ktory idze kolo puszki filtra powietrza ;p

dziekuje wszystkim za podpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.