Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana Dolotu Audi A4 B5 1.8


?ukaj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! :wink:

:wink:

Otóż mam trochę kasy zaoszczędzonej i chciałbym w jakiś sposób podnieść osiągi , znalazłem :

Kolana : Silikonowy wąż kolanko 45stopni 60mm (4motorsport) (3394723917) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Rury : PRZEWÓD PRZEWODY SILIKONOWE ZBROJONE TURBO 76mm (3347762480) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Turbinka : TURBINA DOLOTU TURBINKA FILTRA POWIETRZA FI 65x77 (3369147424) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Chciałem się poradzić czy to w ogóle ma jakiś sens chce to zrobić z 2 osobnymi turbinami i przewody prosto do przepływki i dalej przepływomierz.

Myślę że na początek to wystarczy .

:jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce placebo tylko faktyczne efekty . :wink:

Wyczuwam sarkazm ale nieważne . :banan:

Po prostu chce coś zrobić na ++

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz z tym silnikiem. Albo zmiana silnika na 1.8T lub V6, albo zmiana samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ok , troche szkoda no ale cóż . Dostałem propozycje kupna tego modelu co ja tylko za w avancie i na diesla :grin: wiec bardziej sie opłaca zamiana niż wkładanie nowego silnika .:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz z tym silnikiem. Albo zmiana silnika na 1.8T lub V6, albo zmiana samochodu.

z Tym V6 to tez sie rozpedziłes:wink: no chyba ze 3.0 by wsadził albo 2,7TT:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Ktorekolwiek V6 nie jest mocniejsze od ADR?

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde jest mocniejsze tylko wkładanie v6 się nie opłaca - lepiej 1.8t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie jeszcze jedno Czy wystarczyło by mi 3 tys. papieru na przerobienie go na 1.8T ;> ? :jerk: i czy dało by rade zrobić to samemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wklejałem linka że się da. Niestety o kosztach nie było nic wspomniane a i auto za długo nie pośmigało. Koszt kupna 1.8T + doprowadzenie go do ładu powinno się zamknąć w 3kzł. Wszystko zależy jak bardzo chcesz go zmodzić.

Sam rozkminiałem ten temat i dałem sobie spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Ktorekolwiek V6 nie jest mocniejsze od ADR?

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2

2,4 V6 nie jedzie duzo lepiej od ADR:wink: jedyniy sensowny swap to 1.8 T

---------- Post dopisany at 14:44 ---------- Poprzedni post napisany at 14:43 ----------

A takie pytanie jeszcze jedno Czy wystarczyło by mi 3 tys. papieru na przerobienie go na 1.8T ;> ? :jerk: i czy dało by rade zrobić to samemu ?

Napisz do OliB5, on robił swapa z 1.6 na 1.8 T i 3 K to za mały budżet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro za długo nie pojeździł to dam sobie spokuj zawsze chciałem mieć B5 wiec moze dozbieram jeszcze kasy i zamienie silnik tylko :wink: musze sobie obadać w jakich cenach i ile roboty by przy tym było bo coś czuje że nie mało jednak to mnie nie zniechęca ^^ xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Labiel też jest po przekładce na 1.8t, dobrze policz i popytaj/poczytaj bo może lepiej będzie zmienić auto niż silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obadałem już temat , Już sobie policzyłem za silnik dużo wyjdzie + czas poświęcony , bardziej opłacalne jest sprzedanie tego , dołożenie i kupno nowszego diesla . :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes już trochę obcykany w cenach silnika 1.8t ? jak tak to mniej więcej ile trzeba dac za kpl 1.8t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Ktorekolwiek V6 nie jest mocniejsze od ADR?

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2

2,4 V6 nie jedzie duzo lepiej od ADR:wink: jedyniy sensowny swap to 1.8 T

40 KM różnicy to mówisz nie duzo lepiej? :whistling:

Co do sensu, to wszystko jest kwestią zdobycia silnika. Jesli nie kupi jakoś okazyjnie najlepiej z całego samochodu to i przekładka na 1.8T za 5 tysi równiez chyba sensu nie ma.

2.4 idzie prawie jak 1.8T, a zwykle szybciej, łatwiej i taniej znaleźć V6. Inna sprawa, gdy motor ma byc dalej modyfikowany.

Aczkolwiek myślę, że dyskusja jest zbędna. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno innego samochodu, zwłaszcza gdy nie jesteśmy w stanie zrobić zbyt wiele samemu przy przekładce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten temat powinien byc w koszu po 1 poscie a nawet samym temacie :decayed:

No w sumie racja. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...