Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana radia fabrycznego na inne


Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem i nic podobnego nie znalazłem, moze jest gdzieś to mnie pokierujcie. mam problem i chciał bym aby mi ktoś pomógł. Otóż mam w audi a4 b6 11.2000 2.0ALT, Fabryczne radyjko chorus "Kaseciaka" kupilem nowe radio, po wyjeciu fabrycznego okazuje sie ze są3 kostki w tym 2 iso. kupilem już 2 adaptery i jedynie zasilanie dochodzi ze w radyjku wyświetlacz sie wysuwa ale nic nie ma na nim. Dzała tylko mechanika. Dodam ze jestem za granicą i nie mam możliwości kontaktu ze specjalistą. Poratuje ktoś swoją wiedzą?Audi wdzięczne auta ale uparte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia chodzą na szynie can i tylko ori będzie obsługiwało Ci wszystko. Jeżeli chcesz podłączyćnie ori to musisz kabelki od głośników poprzerabiać i podłąćzyćw wejścia kostki ni ori radia i podłaczyć zasilanie - niestety będziesz miał wówczas błędy radia i nie będzie nic wyświetlane na liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja z tym samym pytaniem, zmieniłem radio ori na clariona i nie wyświetla mi tylko info radia na Fis -ie, są jakieś przejściówki itp, albo jakaś instrukcja podłączenia żeby to działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś moduły do obsługi FIS ale z tego co pamiętam nie wszystkie radia obsługują . Szukajcie Adapter Can lub Emulator Can na allegro.

Do tylnich głośników są specjalne przejściówki ale lepiej kupić aktywna ze wzmacniaczem bo na zwykłej tył cicho gra. Np:

http://allegro.pl/adapter-do-audi-a3-a4-a6-glosniki-tyl-sub-fv-i3462606921.html

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś moduły do obsługi FIS ale z tego co pamiętam nie wszystkie radia obsługują . Szukajcie Adapter Can lub Emulator Can na allegro.

Do tylnich głośników są specjalne przejściówki ale lepiej kupić aktywna ze wzmacniaczem bo na zwykłej tył cicho gra. Np:

ADAPTER DO AUDI A3 A4 A6 GŁOŚNIKI TYŁ + SUB FV (3462606921) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Sony Xperia Tapatalk 4

Bzdury piszesz!

Po pierwsze. Emulatory CAN które są dostępne na allegro służą do tego żeby podpiąć radio sterowane przez CAN do auta bez szyny CAN.

Jak pokarzesz mi emulator który uruchomi FIS przy nie ori radiu to od ręki wyślę ci 500pln i dobrą flaszkę. Dwa lata szukałem takiego emulatora i coś takiego nie istnieje.

Po drugie, nie ori radio może działać jak ori czyli sterowane z kluczyka

Trzeba doprowadzić dodatkowy plus z wiązki stacyjki, bo jak już wyżej było napisane radio w B6 działa na szynie CAN i ma tylko jeden plus (stały)

Po trzecie, Pawel55 radio podłączyłeś do instalacji z jednym plusem, a twoje radio jest zasilane przez dwa plusy, weź instrukcję i sprawdź gdzie jest drugi plus w twoim radiu, najprościej będzie, podłączyć do niego kabel z istniejącego plusa w kostce iso. Wada takiego rozwiązania, radio nie jest sterowane zapłonem, jak chcesz żeby było to patrz pkt.2

Po czwarte, Power-Kris słusznie zauważył że nie będzie działał aktywny tył i trzeba dokupić adapter, może być taki jak zaproponował w linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak ale gdzieś słyszałem ze z b8 do b6/7 przekładają i działa. Ja mam Alpine wiec nawet nie próbuje bo wiem ze się nie da.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...