Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] Avant by Stano BRD, IC, Eibach, 19ki, Rude skóry


Stano

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Przedstawiam Wam swoje Audi, które posiadam od lutego bieżącego roku. Jest to model B7 z 2007r z silnikiem 2.0 TDI BPW. Od zakupu do dnia dzisiejszego w aucie wymieniłem na nowe: Pompowtryskiwacze, przepływka, rozrząd, pasek klinowy z osprzętem, oleje, filtry, przyciemnione szyby, itp. Niedługo po zakupie okazało się, że skrzynia multitronic nie jest w najlepszym stanie więc postanowiłem dokonać wymiany na 6cio biegowy manual. Jest to auto z końca produkcji czyli poprawiona konstrukcja silnika 2.0 TDI. Przez dłuższy czas nic w aucie nie modziłem gdyż miałem je sprzedać. Aktualnie postanowione zostało że auto zostaje u mnie jeszcze więc tydzień temu zakupiłem komplet 19to calowych felg Audi, które już są na aucie (foto wkrótce) oraz zamówiłem sprężyny obniżające firmy Eibach. Jakieś 2 tyg usunąłem filtr DPF. W poniedziałek w aucie zostanie wymieniona turbina na wzmocnioną oraz wgrany nowy soft. Na pewno pochwalę się wynikiem z hamowni. Tworzę galerie teraz bo tak jak mówiłem mam zamiar troche zmodzić auto więc będzie podgląd jakich zmian dokonałem.

Zdjęcia sprzed około miesiąca

65d39870b71980d6med.jpg

4ff2dea28b93aa0fmed.jpg

b23abb1082cbf067med.jpg

eaca0d529a6c73edmed.jpg

22094036da15240dmed.jpg

0d6d4211a0e3bdf5med.jpg

b5387f09f23ba4c4med.jpg

28bb1d7acc5bc67amed.jpg

5ba516c1d6dbf55cmed.jpg

3abdbc5911ebc332med.jpg

6b1d10c052bdf142.jpg

Tu zdjęcie felgi na których aktualnie jeździ audi.

d8115ef04872b16emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: No to czekamy na rozwój sytuacji. :wink4: Jak wjedzie koło i obniżysz ją troszkę to od razu będzie inaczej wyglądać. :naughty: Powodzenia w rezanku. :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: No to czekamy na rozwój sytuacji. :wink4: Jak wjedzie koło i obniżysz ją troszkę to od razu będzie inaczej wyglądać. :naughty: Powodzenia w rezanku. :decayed:

Koła już założone i całkiem inaczej wygląda :)

W poniedziałek jak zrobią wymiane turbo i program to postaram się wymienić sprężyny.

---------- Post dopisany 25-07-2013 at 14:33 ---------- Poprzedni post napisany 24-07-2013 at 19:10 ----------

Dzisiaj przyszło wzmocnione turbo.

bb95cffc43c7f087med.jpg

W poniedziałek montaż i program :D

---------- Post dopisany 30-07-2013 at 09:38 ---------- Poprzedni post napisany 25-07-2013 at 14:33 ----------

Seryjna wzmocniona turbina słabo daje rade dlatego zamawiamy większą przy okazji montując duży, centralny intercooler.

---------- Post dopisany 24-08-2013 at 19:26 ---------- Poprzedni post napisany 30-07-2013 at 09:38 ----------

Dawno nic nie pisałem, ale przy aucie sporo się działo. Wleciało większe turbo BRD co za tym idzie większy intercooler

725047c744a9cecdmed.jpg

169f4619cc95f38dmed.jpg

eb61d89c4bbb8217med.jpg

6157cb56135cb8d9med.jpg

Aktualnie blokują mnie pompowtryski bo są BQ i po hamowaniu auta zostawiliśmy aktualnie 170KM i 365Nm.

Do wnętrza została wrzucona tapicerka skórzana Sline i czarna podsufitka

840e226cdec681cemed.jpg

5de2c05f29293d56med.jpg

552b38d78ef94e71med.jpg

a0dadfcb777c4293med.jpg

03b59068127b790bmed.jpg

Auto zaostało obniżone sprężynami Eibacha -30

Przód auta jeszcze chętnie bym bardziej obniżył.

f1103726c075d827med.jpg

ba4859bed0441933med.jpg

Najbliższe plany to:

- Dołożenie zakupionej dokładki zderzaka przedniego od Seata Leona Cupry R;

- Zmiana pompowtryskiwaczy na BJ co pozwoli nam przy tym sofcie osiągnąć wynik 210KM i 420Nm,

- Obszycie deski rozdzielczej i góry boczków w kolor foteli;

- Zmiana hamulcy na zestaw z Porsche Cayenne Turbo;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się dzieje :naughty: z deską w kolorze może to całkiem dobrze wyglądać :wink: No i będzie czym teraz hamować :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie porobione.

Takie boczki widziałem w oryginale brązowe. Jakich wymiarów wsadziłeś IC, wszedł chyba na styk ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie porobione.

Takie boczki widziałem w oryginale brązowe. Jakich wymiarów wsadziłeś IC, wszedł chyba na styk ? :decayed:

A nie wiem jakich wymiarów. Pod zderzakiem B7 jest sporo miejsca na szczęście :D

---------- Post dopisany 01-09-2013 at 14:12 ---------- Poprzedni post napisany 24-08-2013 at 20:23 ----------

Przyszła dokładka z Cupry R. Jakiś patent jak ją zamontować do zderzaka b7?

4a4f82a0bb449d46med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego piszesz o poprawionej wersji co masz na myśli?

Powiem ci że o ile mnie pamięć nie myli to BQ jest zamiennikiem BJ a standardowo w tym silniku siedziały BJ.

ja mam BJ i 180 kucy ale coś mam jakieś problemy z układem paliwowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła dokładka z Cupry R. Jakiś patent jak ją zamontować do zderzaka b7?

http://images63.fotosik.pl/126/4a4f82a0bb449d46med.jpg

Dłuższe blachowkręty lub wkręty do regipsa i jazda :naughty:

PS. Srebrna A4 na tej feldze całkiem ładnie wygląda :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środkowe (te długie) przytnij na równo z lekkim skosem do skosu zderzaka.

Wszystko dobrze dopasuj i wkręcaj blachowkręty, uważaj na przewody w zderzaku. Ja potem część wkrętów zmieniłem na śruby z nakrętkami. Przy idealnym spasowaniu dokładka wejdzie na równo, bez obcinania końcówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego piszesz o poprawionej wersji co masz na myśli?

Powiem ci że o ile mnie pamięć nie myli to BQ jest zamiennikiem BJ a standardowo w tym silniku siedziały BJ.

ja mam BJ i 180 kucy ale coś mam jakieś problemy z układem paliwowym

Ja zmieniałem pompki chyba w marcu na nowe i trafiły się nówki BQ w okazyjnej cenie. Nie wiem jakie miałem wcześniej. W drugiej połowie września będe zmieniał na BJ i jedziemy dalej z mocą. Mam nadzieje że silnik da rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie porobione.

Takie boczki widziałem w oryginale brązowe. Jakich wymiarów wsadziłeś IC, wszedł chyba na styk ? :decayed:

A nie wiem jakich wymiarów. Pod zderzakiem B7 jest sporo miejsca na szczęście :D

---------- Post dopisany 01-09-2013 at 14:12 ---------- Poprzedni post napisany 24-08-2013 at 20:23 ----------[/s

Przyszła dokładka z Cupry R. Jakiś patent jak ją zamontować do zderzaka b7?

http://images63.fotosik.pl/126/4a4f82a0bb449d46med.jpg

kolego jak zamontujesz wrzuc fotki! ...moze ciekawie to wygladac?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie porobione.

Takie boczki widziałem w oryginale brązowe. Jakich wymiarów wsadziłeś IC, wszedł chyba na styk ? :decayed:

A nie wiem jakich wymiarów. Pod zderzakiem B7 jest sporo miejsca na szczęście :D

---------- Post dopisany 01-09-2013 at 14:12 ---------- Poprzedni post napisany 24-08-2013 at 20:23 ----------[/s

Przyszła dokładka z Cupry R. Jakiś patent jak ją zamontować do zderzaka b7?

http://images63.fotosik.pl/126/4a4f82a0bb449d46med.jpg

kolego jak zamontujesz wrzuc fotki! ...moze ciekawie to wygladac?:)

Wydaje mi się że będzie bardzo dobrze się komponować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że grubo idziesz z modami. Zmieniasz springi i heble, a planujesz jeszcze do kompletu zmianę stabi? Generalnie to zazdroszczę Ci wnętrza bo naprawdę jest mega fajne.

Po ile brałeś dokładkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że grubo idziesz z modami. Zmieniasz springi i heble, a planujesz jeszcze do kompletu zmianę stabi? Generalnie to zazdroszczę Ci wnętrza bo naprawdę jest mega fajne.

Po ile brałeś dokładkę?

Stabilizatory też zmienie. Muszę kupić nowy zestaw springów na przód -45 bo mam -30 i nie zadowala mnie. Jak ktoś chętny to sprzedam. Prawie nowe. Dokładke kupiłem za 190zł z wysyłką. Przez przypadek przyszły mi dwie także jedną odsyłam do sprzedającego. Jak ktoś na nią chętny to mogę mu powiedzieć.

---------- Post dopisany 04-09-2013 at 00:34 ---------- Poprzedni post napisany 03-09-2013 at 23:57 ----------

Na szybko strzelone tel po założeniu dokładki

a32105237cf33565med.jpg

b7875836c85911famed.jpg

Sorry za jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no nieźle wygląda! dokładka wymagała przeróbki czy siadła bez kompikacji??

Przycięcie dwóch zębów po środku dokładki i tyle. Przykręcona na 10 dobranych wkrętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrna A4 na tej feldze całkiem ładnie wygląda :kox:

Też tak uważam :decayed:

Muszę kupić nowy zestaw springów na przód -45 bo mam -30 i nie zadowala mnie. Jak ktoś chętny to sprzedam.

Kup gwint :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrna A4 na tej feldze całkiem ładnie wygląda :kox:

Też tak uważam :decayed:

Muszę kupić nowy zestaw springów na przód -45 bo mam -30 i nie zadowala mnie. Jak ktoś chętny to sprzedam.

Kup gwint :naughty:

Własnie zamówiłem sprężyny tylko na przód Eibach Sportline. Może na wiosne jakiś dobry gwint wjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zderzak od S-line + grill z S4 lub S-line wyglądał by o wiele lepiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...