Skocz do zawartości
IGNOROWANY

List od straży miejskiej.


sebul

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałe dzis pismo od strazy miejskiej ze prowadzi czynnosci wyjasniajace w srpawie o wykroczenie sm.7222.593.0364.2013 dotyczace niezastosowania sie do sygnalow drogowych przez kierujacego pojazem audi o numerze rej ****** ktory w dniu I TU DATA I GODZINA na terenie gminy wjechal na skrzyzowanie w sytuacji gdy jest to zabronione ( przejazd przy zapalonym czerwonym swietle)

W zwiazku z powyzszym w celu zapewnienia prawidlowego toku postepowania prosze o udziele informacuji w terminie 7 dni na otrzymanym druku oswiadczenia.

Ponadto informuje ze za niedopelnienie obowiazaku z art JAKIS TAM Oodany i ustawy prawo o ruchu drogowym wlasciciel pojazdy ponosi odpowiedzxialnosc karna za wykjroczenie z art ...

I mam jeszcze jakis regulamin i oswiadczenie.... Panowie co z tym zrobic ?

Mam 4 opcje, Napisac ze to ja i dostal 500 zl i 6 pkt , wsakazc osobe , oswiadczyc ze nie wiem kto kierowal i przyjac 500 zl lub odmowic i oni kieruja wniosek do sadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co moglem zrobic to przejechac na pomaranczowym. I nie wiem co robic, jechac tam do nich niech pokazuja zdjecie , czy stosowac to jak do listow od GITD , czyli albo podac imie i nazwisko bialorusina czy cos , albo olac calkowicie i nie odpowiadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olać sprawę i nie odpowiadać , wtedy oni skierują sprawe do GITD , a GITD nic nie zrobi i sprawę zamknie . A nawet jak coś przyjdzie to przecież nie ma dowodu na zdjęciu , więc i tak sprawę zamkną . Nic się martw nic ci nie zrobią , miałem już parę takich spraw ze Strażą Miejską i nawet zdjęcie z fotoradaru GITD i poszło w nie pamięć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na zdjeciu nie bedzie widac ze sie np pali czerwone a ja jestem w polowie skrzyzowania ? bo chyba wiem gdzie mogli mnie lapnac, teraz tam jest na slupie taka kamerka z daszkiem zoltym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak jest kamera czy nie ma kamery ?? Dalej pozostaje przy tym ze olewam list , albo pisze że nie ja jechałem tylko jakiś dalszy kuzyn z innego państwa nie będącego w Uni .

Ja tak robię zawsze i nie płace i nie zapłacę dokupi taki "burdel" będzie w państwie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to bylo tam gdzie ja mysle to na slupie jest kamera z zoltym daszkiem, a znak to nie typowy fotoradarowy tylko zolty znak a na nim aparat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby więcej już nie rozwijać tematu który był odsyłam do http://a4-klub.pl/kazdy-temat-20/mandatu-fotoradaru-da-rade-sie-odwolac-281143/

Bardzo fajnie opisane i naprawdę ci to pomoże

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem i dowiedzialem sie W konsekwencji, straż gminna (miejska) nie może występować w charakterze oskarżyciela publicznego w sprawach o wykroczenia ujawnione za pomocą „fotoradarów” stacjonarnych., czyli olewac ich ? :)

Bo nie ma to znaczenia czy to przez predkosc czy przez swiatla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie płacić mandatów za zdjęcia z fotoradarów | Super Nowości

Pozwolę zacytować tekst "Stare przepisy, a władza nowa

Przepis kodeksu wykroczeń pochodzi z czasów, gdy fotoradarów używała wyłącznie policja. Obecnie policjanci nie mają już tych urządzeń. System CANARD obsługuje Inspekcja Transportu Drogowego, a radary samorządowe są w gestii straży gminnych.

Zamiast więc wypełniać jedno z trzech oświadczeń najlepiej odręcznie napisać, że nie kierowało się wtedy samochodem, ale nie podawać też danych kierującego, dlatego że, mimo najszczerszych chęci, nie pamięta się, kto wtedy prowadził. Wtedy ITD (lub straż gminna) skieruje do sądu wniosek o ukaranie właściciela samochodu. Ale w sprawie o takie wykroczenie oskarżycielem publicznym może być tylko policja! ITD może występować w charakterze oskarżyciela publicznego tylko w sprawach przeciwko kierującym obwinionym o naruszenie przepisów ruchu drogowego. Niewskazanie kierującego nie jest naruszeniem przepisów ruchu drogowego, bo obowiązek ten nie wynika z prawa o ruchu drogowym.

ITD powinna więc wystąpić do policji, a dopiero policja ma prawo skierować wniosek do sądu. Jednak taka procedura byłaby zbyt praco- i czasochłonna. Dlatego ITD wnioski o ukaranie właściciela samochodu kieruje bezpośrednio do sądu. Tam obwiniony właściciel samochodu powołuje się na art. 17 par. 1, 3 i 4 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia i wykazuje, że ITD nie ma w tej sprawie uprawnień oskarżyciela publicznego. Sąd powinien więc oddalić wniosek i takich orzeczeń już zapadło wiele.

Ta sama zasada prawna dotyczy postępowania straży miejskiej."

Jeśli masz pismo od gminy to napisz ze to nie ty kierowałeś albo ze osoba z poza Uni .

Jeśli masz pismo z GITD to olej i wyrzuć do kosza pismo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sie dzieje pozniej , jak juz wysle to pismo ktore sam napisze ? Dostane od nich cos ? Dostane wezwanie do sadu czy cos ? I wtedy musze pisac odwolanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś przyszło ze straży miejskiej 200zł ale wtedy jeszcze byłem naiwny i się przyznałem w piśmie do nich (a nie powinienem bo na zdjęciu było chyba wszystko czego być nie powinno), prosząc jednocześnie o zmniejszenie kary ze względu na "coś tam coś tam", po ok 2-3 tygodniach przysłali mi w kopercie mandat na 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wlasnie najgrosze jest to ze nie mam zdjecia, i nie wiem co by sie stalo jakbym pojechal zeby mi je pokazali, czy wtedy juz bede mial pozamiatane i bede musial cos zaplacic ? Bo jestem pewien, ze jedynie moglem na pomaranczowym wjechac, na czerwonym na pewno nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótko, w obecnej chwili zgodnie z decyzjami wydawanymi przez Prokuraturę Generalną Straż Miejska nie ma prawa "wlepiać" mandatów z fotoradarów o wykroczenia drogowe, jednak to sprawa dyskusyjna, trzeba się wysilić i poszukasz w Orzecznictwach Sądu Najwyższego bo jak to w Polsce każdy chyj na swój strój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy jednak pamietac że częśc stacjonarnych fotoradarów i rejestratorów należy do Państwowej Inspekcji Transportu Drogowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec co robic panowie ? Pisac odrecznie ze nie pamietam kto kierowal dodatkowo piszac ze nie maja oni uprawnien do karania mnie majac za dowod zdjecie czy film z tego bo jest to fotoradar stacjonarny? Tylko co jesli mnie tam wyraznie widac ? bo wydaje mi sie ze to zdjecie by bylo z przodu robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...