Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana łożysk tył


maniek1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przyszedł kolejny czas na wymiane łożysk z tyłu i tu pytanie czy te łożyska z allegro są w miare czyto jakies dziadostwo?????

RUVILLE ŁOŻYSKO KOŁA TYŁ AUDI COUPE A4 B5 A6 C4 (3428211673) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

i jeszcze mała prośba bo mam zamiar sam wymienić łożyska i wyczytałem gdzieś ze trzeba założyć łożyska i okręcić do oporu pożniej należy cofnąć pół obrotu czytojest dobry sposób?????

Pozrdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem dokładnie tą samą metodą łożyska u siebie, też ruville i wszysto spisuje się tak jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba założyć łożyska i okręcić do oporu pożniej należy cofnąć pół obrotu

Przepraszam że się uczepie

Co to znaczy do oporu? kiedy ten opór jest? przy łożyskach stożkowych moim zdaniem nie idzie określić "do kręcić do oporu"

Ja znowu stosuję inną metodę

dokręcam łożysko tak by nie miało luzu...okręcam kołem kilaka razy by się ułożyło następnie popuszczam nakrętkę by luz się pokazał i ponownie dokręcam nakrętkę tak delikatnie by luz który nam się pokazał został usunięty ....Oczywiście mam założone koło i sprawdzam na kole luz czy jest czy go już nie ma ..Zabezpieczam i tyle ....Gdzieś słyszałem że jeśli da się przesunąć podkładkę pod nakrętką po dokręceniu na gotowo to jest ok :wink:

A co inni na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakładałem SKF-y i dokręciłem żeby dało się przesuwać podkładkę. Po przejechaniu ok. 50km łożyska się chyba ułożył i znowu musiałem je dokręcić tak żeby dało się podkładkę przesuwać. Teraz mam już przejechane jakieś 300km i znowu chyba trzeba dokręcić lekko bo za duży luz się zrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie więc napewno skorzystam z waszych rad a łożyska wezmę z tej stronki z allegro

Zawsze dawałem do mechanika ale jeśli łożysko jedno kosztuje 45zł a za wymiane biorą 50zł to muszę sam się za to wziąść:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy umnie tez nadszedł czas na łożyska z tylu, ale mam takie pytanko ,łożysko zewnętrzne schodzi bez problemów a jak to jest z łożyskiem wewnętrznym czy tez niema problemu żeby je ściągnąć czy trzeba ciąć a później wpasowywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie już tyzień czekam na łożyska i ten TYP z tej aukcji wyżej mi nie przysłał Uwaga na niego dzwoniłem do TYPA parenaście razy nie odbiera na maile nie odpowiada wiec w poniedziałek allegro i policja UWAGA NA TYPA pewnie już po mojej stówie:facepalm::facepalm:Sprzedający sebol222_2008 (53)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...