Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa trzeciego światła stop (Avant) - czyli jak zaoszczędzić 200zł


szwarcu1

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna nękał mnie błąd uszkodzonego trzeciego światła STOP. Postanowiłem w końcu naprawić "nienaprawialne" świało :decayed:

Po kolei:

Narzędzia:

  • Śrubokręt
  • Lutownica, cyna, kalafonia
  • Coś do cięcia plastiku - w moim przypadku miniszlifierka (np. dremel)
  • Browarek :grin:

Więc zabieramy się za pracę

  1. Demontujemy światło - nie będę opisywał jak to zrobić, bo temat był już opisywany na forum.
    DSC_0842.jpg
  2. Wycinamy plastik, tak abyśmy mieli dostęp do widocznych styków gniazda z płytką
    DSC_0844.jpg
    DSC_0845.jpg
    DSC_0846.jpg
  3. Lutujemy razem ze sobą pady na płytce ze stykami gniazda
    DSC_0852.jpg
    DSC_0854.jpg
  4. Gotowe :banan:

Lampy nie kleiłem w żaden sposób. Nawet po wycięciu plastiku, lampa jest nadal sztywna i nic nie będzie pękać. O szczelność też nie mamy się co martwić, bo i przed naprawą lampa w tym miejscu nie była szczelna.

W razie pytań - służę pomocą :wink: Mogę także wykonać taką naprawę - w razie pytań proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

To moj drugi post i pierwszy problem. Wczoraj umylem auto na myjni i jak wjezdzalem do garazu do zona zauwazyla ze nie mam trzeciego stopu. Czyzby wilgoc ? Dolne sa ok. Sprawdzilem na wszelki wypadek bezpiecznik i jest tez ok. I moje pytanie jak wyciagnac ta listwe stopu bo nie widze tam zadnych srubek zeby ja wykrecic . A moze macie inne pomysly co powinienem jeszcze sprawdzic bo byc moze nie sa uszkodzone luty. Za wszelkie pomysly i podpowiedzi dzieki. Moje autko to B7 Avant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem pytanie... Cały pic polega właśnie na polutowaniu wsuwki z polem lutowniczym, aby zapewnić lepszy kontakt elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój zabieg pomaga tylko w przypadku braku łacznia na kostce, jesli spalą sie diody dalej zostaje tylko aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak wyciągnełem stopa z mysla wymiany samych diód to juz zbytnio nie było do czego lutowac bo cała płytka była zagnita i spruchniała, zamowiłem nowy stop w aso za 214zł i zapomniałem o temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna nękał mnie błąd uszkodzonego trzeciego światła STOP. Postanowiłem w końcu naprawić "nienaprawialne" świało :decayed:

Po kolei:

Narzędzia:

  • Śrubokręt
  • Lutownica, cyna, kalafonia
  • Coś do cięcia plastiku - w moim przypadku miniszlifierka (np. dremel)
  • Browarek :grin:

Więc zabieramy się za pracę

  • Demontujemy światło - nie będę opisywał jak to zrobić, bo temat był już opisywany na forum.

    DSC_0842.jpg

  • Wycinamy plastik, tak abyśmy mieli dostęp do widocznych styków gniazda z płytką

    DSC_0844.jpg

    DSC_0845.jpg

    DSC_0846.jpg

  • Lutujemy razem ze sobą pady na płytce ze stykami gniazda

    DSC_0852.jpg

    DSC_0854.jpg

  • Gotowe :banan:

Lampy nie kleiłem w żaden sposób. Nawet po wycięciu plastiku, lampa jest nadal sztywna i nic nie będzie pękać. O szczelność też nie mamy się co martwić, bo i przed naprawą lampa w tym miejscu nie była szczelna.

W razie pytań - służę pomocą :wink: Mogę także wykonać taką naprawę - w razie pytań proszę o kontakt.

Dzięki ale najpierw powiedz jak ściągnąć tapicerkę w klapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie tapicerki nic nie pomaga bo od środka nie ma dostępu.

to jak wyciągnąć to światło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotce wygląda prosto, w rzeczywistości ze zdjęciem tapicerki jest wiecej zabawy niz z wyjeciem stopu. Da sie wyjąć bez sciagania tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak na obrazku od @mlodziak22
Od środka jest dostęp śrubokrętem - żeby odblokować metalowe spinki... przesuwając długi czarny plastik.

Ja niestety musiałem kupić nową lampę - bo miałem popękaną obudowę (czerwony plastik) i woda wdostawała się do środka.

Prawdopodobnie kiedyś ktoś próbował podważać/odchylać lampę śrubokrętem - z tąd moje 4-5 pęknięć.

Edytowane przez Grz3si3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie było to samo, po deszczu miałem wodę w klapie. Wymieniłem bez żadnych problemów tylko koszt niestety niecałe 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już wiem skąd woda w klapie. Kupiłem wczoraj lampę i na dniach będę wymieniał. mlodziak22 dzięki za foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...