Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki silnik 2.0TDI wybrać w Audi A4 B8?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

co byś powiedział na rocznik 2009 czy też jest ok ??
Do roku 2009 (jak się nie mylę) dwulitrowe diesle miały problem z napędem pompy olejowej. Potem ten problem usunięto.

I ilu konny wybrać czy ma to jakaś różnice na żywotność tych silników.
Wiadomo, każdy by chciał jak najwięcej kucyków. Ja mam najsłabszy (CAGC, taki się trafił) ale nie narzekam. Z opinii forumowiczów wynika że są najoszczędniejsze. Na trasie jak teraz poleciałem do Hannoweru bez szaleństw czyli 120 - 130 spalił 5,7 litra/100 km. Czyli jak dobrze wyregulowany "Maluch", hehe
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam,

ktos moze ma jakies doswiadczenia z A4 B8 2.0 TDI 143KM 2012r CJCA Multitronic?

Skrzynia przy przebiegu 32.000km zostala juz wymieniona, wiec nie wiem czy sa juz o wiele poprawione niz w B7...

Prosze o jakies opinie, doswiadczenia ;-)

Opublikowano

Niestety musiałem się pożegnać z moim A4 B7, zastanawiam się nad kupnem A4 B8, znalazłem fajną wersję z silnikiem 2.0 TDI 120 KM, czy ten silnik jest wystarczający do tak dużego samochodu? Czy radzicie poszukać czegoś mocniejszego?

Przeczytałem cały wątek i teraz mam mętlik w głowie :D pomóżcie :)

Opublikowano

Niestety musiałem się pożegnać z moim A4 B7, zastanawiam się nad kupnem A4 B8, znalazłem fajną wersję z silnikiem 2.0 TDI 120 KM, czy ten silnik jest wystarczający do tak dużego samochodu? Czy radzicie poszukać czegoś mocniejszego?

Przeczytałem cały wątek i teraz mam mętlik w głowie :D pomóżcie :)

Kolego kupuj, robisz program i masz 180KM, 120,136,143 to są takie same silniki, różnią się tylko softem.

Opublikowano

Witam jestem nowy tutaj na forum wiec jak cos pisze zle to zrozumcie :)

Właśnie jestem w trakcie kupna A4 B8 2.0 TDI rok 2008/2009 zastanawiam się nad 143 albo 170 KM który silnik polecacie? Tyle co wiem to ze różnią się mocą :) chciał bym zaczerpnąć opinii osób które posiadają takie A4. Pozdrawiam

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Nie zrobisz z tych silnikow 180 koni samym softem tak,zeby to mialo rece i nogi. W wersji 170hp masz dodatkowy intercooler oraz inne turbo.

Opublikowano

witam panowie czytam i czytam i w sumie nic nie wyczytalem odnosnie silnika 2.0 tdi CAGA.. pytanie takie auto z 2009r. silnik 2.0 tdi CAGA co myslicie o tym silniku...? zalezy mi na zdaniu posiadaczy;) w poniedzialek mam zamiar jechac kupic...

Opublikowano

Ja mam cagb, ale to ten sam silnik.

Cichy, z cr wiec usterki wyeliminowane,dosyc malo pali,raczej do normalnej jazdy niz do wyscigow. Dobra kultura pracy. Moge szczerze polecic.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Nie zrobisz z tych silnikow 180 koni samym softem tak,zeby to mialo rece i nogi. W wersji 170hp masz dodatkowy intercooler oraz inne turbo.

W wersji 170 w b8 nie masz dodatkowego intercoolera, jest taki sam jak w wersji 120. Jak nie wiesz to nie wprowadzaj w błąd.
  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Czyli jak buda nas zadowala to raczej nie patrzeć na moc tylko kupować :) a przy silniku zawsze można coś pokombinować i dodać parę kucy :D

Opublikowano

Dokładnie, a jak chcesz 200+ to wsadzasz turbinę od caha albo cglc, robisz program i już.

Opublikowano

Witam jestem nowy tutaj na forum wiec jak cos pisze zle to zrozumcie :)

Właśnie jestem w trakcie kupna A4 B8 2.0 TDI rok 2008/2009 zastanawiam się nad 143 albo 170 KM który silnik polecacie? Tyle co wiem to ze różnią się mocą :) chciał bym zaczerpnąć opinii osób które posiadają takie A4. Pozdrawiam

Jestem posiadaczem CAHA 170 jak do tej pory nie nazekam :)

Opublikowano

143 konie to malo, szczegolnie przy avancie. Program obowiazkowy.

Opublikowano

Posiadam CAGA 143 w Avant, na ile mógłbym podnieść mu mocy bez dodatkowego osprzętu jak turbo intercooler? Chodzi mi żeby koszta nie były za wysokie a była przyjemność z jazdy.

Opublikowano

Posiadam CAGA 143 w Avant, na ile mógłbym podnieść mu mocy bez dodatkowego osprzętu jak turbo intercooler? Chodzi mi żeby koszta nie były za wysokie a była przyjemność z jazdy.

+30 koni na samym chipie

Opublikowano

a czy te +30 to robi różnice czy tylko bo jest i kasa w błoto? pytam bo to moje pierwsze audi z takim silnikiem proszę o wyrozumiałość.

Opublikowano

Sam sie przymierzam dopiero do takiej zmiany, ale moim zdaniem warto za takie pieniadze. Jesli opierac sie na suchych liczbach (zaciagniete z auto centrum) to roznica jest, szczegolnie na przyspieszeniu:

Osiągi Audi A4 B8 Avant Facelifting 2.0 TDI 143KM
Prędkość maksymalna
skrzynia manualna 208 km/h
skrzynia automatyczna 200 km/h
Przyspieszenie (0 do 100km/h)
skrzynia manualna 9.5 s
skrzynia automatyczna 9.5 s
Osiągi Audi A4 B8 Avant Facelifting 2.0 TDI 177KM
Prędkość maksymalna
skrzynia manualna 222 km/h
skrzynia automatyczna 211 km/h
Przyspieszenie (0 do 100km/h)
skrzynia manualna 8.5 s
skrzynia 4x4 manualna 7.9 s
Osiągi Audi A4 B8 Avant 2.0 TDI 143KM
Prędkość maksymalna skrzynia manualna 208 km/h
skrzynia automatyczna 200 km/h
skrzynia 4x4 manualna 207 km/h
Przyspieszenie (0 do 100km/h)
skrzynia manualna 9.7 s
skrzynia automatyczna 9.7 s
skrzynia 4x4 manualna 9.6 s
Osiągi Audi A4 B8 Avant 2.0 TDI 170KM
Prędkość maksymalna
skrzynia manualna 222 km/h
skrzynia 4x4 manualna 220 km/h
Przyspieszenie (0 do 100km/h)
skrzynia manualna 8.7 s
skrzynia 4x4 manualna 8.6 s
Opublikowano

Szkoda, że nie mam dostępu do jakiegoś driftbox'a/racelogic'a, bo jestem ciekaw jakie jest przyspieszenie do 100km/h po programie.

Opublikowano

Szkoda, że nie mam dostępu do jakiegoś driftbox'a/racelogic'a, bo jestem ciekaw jakie jest przyspieszenie do 100km/h po programie.

No przy 1/3 koni wiecej i 1/4 Nm wiecej niz zwykli posiadacze CAGA/CJCA itd. to na pewno czujesz roznice :decayed:

Opublikowano

dzięki kolego [emoji2] no ja też się przymierzam i raczej to zrobię bo widzę że osiągi są wystarczające jak dla mnie, chodzi mi o przyspieszenie bardziej bo jak na razie to takie toporne jest przy tej budzie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.