Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

taaaaaaa.... za 3 minuty masz na karku Straż Graniczną :grin:

Opublikowano

blachy się ściągnie :wink::decayed:

Opublikowano

czyli że co z tym?

Opublikowano
czyli że co z tym?

standardowo masz mechanizm torsen miedzyosiowy, a w audi V8 był jeszcze w dyfrze, teraz devastation bedzie miał dwa torseny w napedzie

cowboy w B2 sobie takiego moda zrobił

Jeśli masz zwykłą różnicówkę, to przy dużym momencie obrotowym na półosiach, jeśli jedno koło utraci przyczepność, również drugie przestanie efektywnie "ciągnąć". Bardzo dobrze widać to czasami na filmach, gdy auto jedzie w zakręcie i siła odśrodkowa dociska koła zewnętrze, a odciąża wewnętrzne. W takiej sytuacji koło wewnętrzne lubi zerwać przyczepność, pali gumę, zaś koło wewnętrzne też już nie napędza wydajnie, bo mechanizm różnicowy ma tę własność, że obie półosie przenoszą taki sam moment.

Jeśli - dla odmiany - z tyłu jest Torsen, to on ma rozkład momentu na półosie od 25:75 do 75:25 czyli 25% momentu obrorowego ZAWSZE będzie przekazane na jezdnię, niezależnie od trakcji drugiego koła.

Nie wiem, czy jest to zrozumiałe, co napisałem, ale jakoś tak to jest....

---------- Post dopisany at 16:08 ---------- Poprzedni post napisany at 16:03 ----------

Forum Audi B2 • Zobacz wątek - Jaką korzyść daje włożenie torsena w mocnym b2 ?

:wink:

Opublikowano
  • Autor

:jerk:

---------- Post dopisany at 17:31 ---------- Poprzedni post napisany at 16:51 ----------

czyli że co z tym?

Tak myslalem ze nie zrozumiesz...

---------- Post dopisany at 23:02 ---------- Poprzedni post napisany at 17:31 ----------

ja pier......eeeeeeeeeeee !!!!!!!!!!

ale sobie wziałem na banię :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:, nic qur....a nie pasuje, no prawie nic :decayed:

koło zebate muszę zrobic całkiem nowe bo ori ma w innych miejscach otwory do przekrecenia Tor-sena :whistling:

od jutra bede robił tokarzowi a potem frezerowi druga dziure w d...pie żeby mi to zaraz ogarneli :grin:

wały kołnierzowe trzeba zmieniac na te z V8, bo mają inne srednice, trzeba też szlifowac żeby pasowało na ori łozyska

dzisiaj to był juz mały krok, ale wielki dla ludzkości :polew::polew::polew::polew::polew::polew:

ciąg dalszy jutro :przebiegly::przebiegly::przebiegly:

Opublikowano

rzeźby trochę ,.............a Ty ....!!!!!!!!??????????????? Ty???????? :whistling::naughty:..............panikujesz :decayed:

edit: żart oczywiście :wink:

Opublikowano
  • Autor

nie panikuję, spodziewałem sie "trudności" ale nie az takich :wink:

jutro musze poszukać odpowiedni rodzaj materiału na "obręcz"

i obczaic kto mi to obrobi cieplnie i chemicznie bo jak tego nie zrobię to rozleci mi sie to podczas pierwszej jazdy

Opublikowano

Działaj, 3mam kciuki, fajnie byłoby mieć :audi: z napędem na 3 koła, chociaż u mnie przy 130 KM to napęd na 2 w zupełności wystarcza :wink:

Opublikowano
  • Autor

do oski tez mozna to wrzucic

Opublikowano

a całego dyfra z v8 się nie da przeszczepić?

Opublikowano
do oski tez mozna to wrzucic

Mam :quattro: ale chodziło mi o to że mając dwa otwarte dyfry z przodu i tyłu tak naprawdę efektywnie napędzane są dwa koła. Mając większą moc, w zakręcie napęd i tak poszedł by na wewnętrzne odciążone koło. A EDS to oczywiście tylko imitacja szpery, która dohamowuje wewnętrzne, ślizgające koło. Swoją drogą dziwię się że torsena nie pakują właśnie do tylnego mechanizmu różnicowego, budowa dużo prostsza niż szpery ze sprzęgłami na półosiach a efekt podobny.

Opublikowano

Trzeba szukać mechanizmu z innych aut gdzie był torsen, a może taki jak jest z przodu podejdzie na tył?

Opublikowano

i tak za miesiąc zadzwonisz do mnie czy nie chce tego wziąć bo przy mocy 180KM auto przestało jechać :grin::grin::grin:

---------- Post dopisany at 10:25 ---------- Poprzedni post napisany at 10:23 ----------

Trzeba szukać mechanizmu z innych aut gdzie był torsen, a może taki jak jest z przodu podejdzie na tył?

Niestety nie ma nic innego. albo ten albo quife czy jak to się pisze

Opublikowano
  • Autor

Sciemniasz Buba.

TorSen w tylnym dyfrze byl jeszcze w lancii delcie i w peugeocie Mi16 4x4

Opublikowano

Jeszcze macie modyfikacje 4:1, przeróbka centralnego, tak by moc przekazywana była w 25:75 na tył:banan:

Audi A4 4:1 Center Diff Mod

DIY 4:1 Torsen?

DIY: B5 S4 4:1 center differential modification like StaSIS/JHM

Torsen 4:1 DIY :: motorgeek.com

Opublikowano

Ale to chyba tyczy się dyfra od esy

Opublikowano

niestety trzeba własnie przekładke dyfra zrobić:whistling:

Opublikowano

a jak i dyfra to i walu i skrzyni lol... taka kicha

a dyfer od rsa miał jakies nowinki w sobie procz tego ze na tyl miał przekazywane nieco wieksza moc niż reszta A4/S4 ?

Opublikowano
  • Autor

A4/s4 - 45:55

rs4 - 40:60

Opublikowano

no tak tak ale sama zasada działania pewnie ta sama...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.