Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
i ty mowisz ze nie pijesz a zdjecia na puszkach ;d:decayed:

Taaaa... w jamie Małych Chińskich Łapek

Krzychu, wpadne do Ciebie na wioskę we wtorek

:hi:cudnie

Opublikowano

No devastation działaj , bo nie ukrywam że ubiegłeś mnie , miałem audi V8 i teraz mam S4 i powiem szczerze że porównując prowadzenie obu audi na śliskim i zakrętach to V8 jest o niebo lepsze , jestem mocno rozczarowany postępem firmy audi i po kiego zrezygnowali z takiego rozwiązania na rzecz elektroniki która niestety nie wyrabia , nie raz jeżdżąc S4 w ekstremalnych warunkach nie można przewidzieć jak zachowają się te elektroniczne badziewia, a V8 szło jak ja chciałem.

Powodzenia

Opublikowano
  • Autor

Na dniach bedzie wiadomo co i jak :naughty:

Zdam dokładne sprawozdanie z jazdy bo zamierzam też pojeździć po lasach po gorkach z piachem i moze uda sie pocisnac po plaży :whistling:

Opublikowano

tomik domyślam się ze ten twój dyfer jest z jakiejś V8 w automacie? tam przelozenia były inne niż u ciebie w AJLu 35/9 lub 37/9, bedzie to miało znaczenie?

czytałem przypadek kolesia co w A6 zle dobrany dyfer zalatwil mu dwa torseny w skrzyni bo gdy go zmienial kupil zamiast 37/9 to 35/9, przez 500km o dziwo było ok a potem pomieliło mu mechanizmy

Opublikowano

Ale on przecież nie zmienia przełożenia , tylko mechanizm różnicowy.

Opublikowano
  • Autor

U mnie w aucie jest DAJ i ten w ktorym siedzi Torsen tez jest DAJ:naughty:

Opublikowano
Ale on przecież nie zmienia przełożenia , tylko mechanizm różnicowy.

tak ale w katalogu zawsze jest podane przelozenie zarówno w skrzyni biegow jak i w dyferencjale i jest to istotne żeby pasowaly dlatego byłem ciekaw ale już jest wsio jasne

Opublikowano
  • Autor

Zgadza sie wymieniam tylko mechanizm

Walek atakujacy i wieniec zostaja stare

Opublikowano

no wlasnie... bo znalazłem info ze ori przelozenie w V8 to 37/9 i takie ma walek atakujący z tylu

Opublikowano
  • Autor

W ETCE jest rozpiska przelozen kazdego dyfra

Opublikowano

w tej online w starszych autach nie ma ale jest to napisane na poszczególnych elementach danych ukladow wiec można się skapnac

Opublikowano
  • Autor

dzisiaj sie prawie udało, prawie... :kwasny:

nie pasują śruby do przykrecenia wałów kołnierzowych :facepalm:

20130910_201428_1.jpg

jutro muszę zrobic nowe, zwiecha przód tez do wymiany...:doh:

ale jest juz kupiony NEU Lem :naughty:

aaa i sprzęgło sie tez już yebie... :facepalm:

Opublikowano
dzisiaj sie prawie udało, prawie... :kwasny:

nie pasują śruby do przykrecenia wałów kołnierzowych :facepalm:

http://s15.postimg.org/ii6237ngn/20130910_201428_1.jpg

jutro muszę zrobic nowe, zwiecha przód tez do wymiany...:doh:

ale jest juz kupiony NEU Lem :naughty:

aaa i sprzęgło sie tez już yebie... :facepalm:

Niestety tak to jest że jak się cos ruszy to 10 innych rzeczy przy okazji się znajdzie :decayed: Ciekawe czy części które włożysz w te niby podstawowe naprawy nie przekroczą wartości samochodu.:decayed:

Opublikowano
  • Autor

nie ważne ile, ważne że cieszy miche :grin::grin::grin:

w aucie robię lub naprawiam rzeczy ktore sa dla mnie uzyteczne i potrzebne

żadnych listew, chromów, zderzaków i innych obwieszajacych auto jak choinke gówien

Opublikowano

i o to chodzi :naughty::good:

---------- Post dopisany at 21:00 ---------- Poprzedni post napisany at 20:59 ----------

chociaż benzynę masz to esowy zderzaczek....może by tak.....hmmmm....??? :polew:

Opublikowano
nie ważne ile, ważne że cieszy miche :grin::grin::grin:

w aucie robię lub naprawiam rzeczy ktore sa dla mnie uzyteczne i potrzebne

żadnych listew, chromów, zderzaków i innych obwieszajacych auto jak choinke gówien

Mam takie same podejście do sprawy :decayed: Tylko zwróciłem uwagę że te nasze pasje to cholernie drogie zabawki. Ale tak jak piszesz ma cieszyć :kox:

Opublikowano
  • Autor
i o to chodzi :naughty::good:

---------- Post dopisany at 21:00 ---------- Poprzedni post napisany at 20:59 ----------

chociaż benzynę masz to esowy zderzaczek....może by tak.....hmmmm....??? :polew:

mam tego złoma na 1BV i zimą nie chce robic za pług

poza tym eS-owy zderzak kompletnie mi sie nie podoba

---------- Post dopisany at 22:13 ---------- Poprzedni post napisany at 21:16 ----------

może ktos q....a wie o co tu chodzi ????

ETKA podaje dwa rodzaje oleju do tylnego dyfra

1. G052145A1

2. G052145S2

pierwszy kosztuje 43zł/litr a drugi 143zł/litr

Opublikowano

Jak dobrze pamiętam , to w V8 do dyfra był jakiś specjalny olej , ponoć gęstszy niż do normalnego dyfra.

Opublikowano
  • Autor

własnie szukam tego qurestwa ale w ETCE nie jest oznaczony

faktycznie jak go rozebrałem to był gesty jak miód, zlałem go cały do butelki, jest ok 1 litra

ale nie chce wlewac starocia

Opublikowano

To ten sam mechanizm co w skrzyniach ja bym sie nie pitolil tylko zalal taki jaki idzie do naszych skrzyń

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.