Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI] Oil catch tank - zakładać czy nie ???


Duncan

Rekomendowane odpowiedzi

@marcin120383, sam się zastanawiałem nad OCT i dośc sporo szukałem i wydaje mi się, że od Opla cdti 1.3 lub 1.9 są separatory, które by nieźle podpasowały pod nasze TDI... 

Zobacz: 

2bc67a944d29b0a4fe93deb643ca.jpg 435a78f949f6b616c569380eaf13.jpg

Chyba ten 1 od 1.3 cdti nawet lepiej by było zamontować... Zostaje tylko problem z odpływem, trzeba by wykombinować coś na ten dolny wężyk odpływowy - jakiś zbiorniczek czy coś... 

Najlepsza tego jest cena: http://allegro.pl/smarowanie-silnika-pozostale-50853?string=separator odma oleju Opel Astra Corsa 1.3 CDTI&bmatch=base-relevance-floki-5-aut-1-3-1025&buyNew=1 

30 zł za nówkę sztukę :P

Ten drugi od 1.9 cdti wydaje się być większy i lepszy, ale oba węże ma wyprowadzone do góry - co trochę komplikuje montaż... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zaczytałem się w ten wątek i sam pomyślałem o zachowaniu czystości dolotu.

Proszę o opinie i ocenę takiego rozwiązania. Najbardziej zależy mi na opiniach dotyczącego tego filterka na górze OCT. W zimę uchroni to przed zatkaniem odmy poprzez zamarznięcie oleju/majonezu, czy czasem spaliny nie będą nim wychodzić i smrodzić w komorze?

 

 

separator.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Yellonek napisał:

Od roku mam tanka od firmy Properfekt.
6a031790e2389fa7c751996bf5d216b2.jpg
Samochód całą zimę "garażowany" pod chmurką i wszystko Ok

Ten jest jak najbardziej OK, szerokie króćce, zimą nic się nie będzie dziać ;)

52 minuty temu, vendorr napisał:

czy czasem spaliny nie będą nim wychodzić i smrodzić w komorze?

 

Będą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten z Properfekt jest znacznie lepszy i cena wyższa,  ale ma wiele zalet oprócz większych fi na wlocie i wylocie, możliwość jego rozebrania i wyczyszczenia wymiana siateczki to duży plus.

A takie mam pytanie pewnie głupie, ale nie znam na nie odpowiedzi - jakie fi mają przewody od odmy w 1,9 tdi AVF??

 

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Yellonek napisał:

Od roku mam tanka od firmy Properfekt.
6a031790e2389fa7c751996bf5d216b2.jpg
Samochód całą zimę "garażowany" pod chmurką i wszystko Ok

Witam daj jakiś link gdzie kupowałeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pamiętasz wymiary jakie brałeś to bym zamówił gotowca ze średnicami i wielkością jaką ty masz pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki OCT mozna bez problemu zrobić samemu. Potrzebna jest np metalowa szklanka filtra oleju od jakiegoś silnika, na wierzch dorabia sie wieczko, z boku wspawuje sie dwie rurki i gotowe. Kiedyś wsadzałem takie OCT hurtowo a max koszta to 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W schematach ecu silnika bodajże AWX znalazłem przewód opisany jako "breather heater" lub coś w tym stylu. Czy to czasem nie będzie wyjście które umożliwia sterowaniem podgrzewacza odmy co by uniknać jej zamarzania? Słyszeliście o czymś takim w jakiejś wersji na zimne kraje? :)

konkretnie chodzi o element wykonawczy opisany jako "N79- Heater element for crankcase breather"

Edytowane przez misiek95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza ;) Są takie podgrzewacze odmy, ale w TDI PD nie ma raczej problemu zamarzania ;) To raczej dotyczyło się golfów, polówek, A3 itd... U nas odma jest dobrze zrobiona bo odrazu leci w doł, i ciąg powietrza z turbo wspomaga zasysanie mgły olejowej... 

W silnikach poprzecznych montowane to jest przy wejściu do rury plastikowej za filtrem powietrza:

a2-2302.pnga3-4855.png

Element nr 4. Podejrzewam, że daloby radę zaaplikowac to normalnie do AVF/AWX - tylko pytanie czy jest sens ? ? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie to wygląda. To jakieś popularne rozwiązanie w poprzeczniakach? osobiście nie widziałem na żywo;)

1 godzinę temu, kamil-vag napisał:

Podejrzewam, że daloby radę zaaplikowac to normalnie do AVF/AWX - tylko pytanie czy jest sens ?

Przy seryjnej odmie nie ma żadnego sensu. Ale w przypadku oil catch tanka czytałem o wielu problemach właśnie z zamarzaniem. Ja osobiście oil catch tanka nie miałem nigdy, więc nie wiem jak w praktyce wygląda użytkowanie zimą. Ale gdybym go wkładał, to fajnie by było jakąś grzałke wysterować przy pomocy tego sygnału- dla bezpieczeństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, misiek95 napisał:

Ale gdybym go wkładał, to fajnie by było jakąś grzałke wysterować przy pomocy tego sygnału- dla bezpieczeństwa

Pomysł jak najbardziej fajny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka była by w puszcze a jak zamarza to w przewodach. Trzeba stosować grubość jak w oryginale czyli ok 15-18 mm i nie ma prawa zamarzac. Przejeździlem tak 4 zimy i nie było żadnych problemów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2017 o 10:54, kamil-vag napisał:

@marcin120383, sam się zastanawiałem nad OCT i dośc sporo szukałem i wydaje mi się, że od Opla cdti 1.3 lub 1.9 są separatory, które by nieźle podpasowały pod nasze TDI... 

Zobacz: 

2bc67a944d29b0a4fe93deb643ca.jpg 435a78f949f6b616c569380eaf13.jpg

Chyba ten 1 od 1.3 cdti nawet lepiej by było zamontować... Zostaje tylko problem z odpływem, trzeba by wykombinować coś na ten dolny wężyk odpływowy - jakiś zbiorniczek czy coś... 

Najlepsza tego jest cena: http://allegro.pl/smarowanie-silnika-pozostale-50853?string=separator odma oleju Opel Astra Corsa 1.3 CDTI&bmatch=base-relevance-floki-5-aut-1-3-1025&buyNew=1 

30 zł za nówkę sztukę :P

Ten drugi od 1.9 cdti wydaje się być większy i lepszy, ale oba węże ma wyprowadzone do góry - co trochę komplikuje montaż... 

Właśnie takowy z 1.3 zamontowałem w swoim Avf. Zalozeni3 banalnie proste, i wszystko się ładnie mieści między wentylatorem klimy a wężem od turbo. Modyfikacji praktycznie nie widać(jedynie opaski zaciskowe bo nie są czarne), na efekty jeszcze trochę trzeba poczekać.  Fotki zamontowanego separatora( po założeniu pokrywy silnika i części dolotu do filtra powietrza nic nie widać).

DSC_0020.JPG

Edytowane przez BartriczkoSM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka była by w puszcze a jak zamarza to w przewodach. Trzeba stosować grubość jak w oryginale czyli ok 15-18 mm i nie ma prawa zamarzac. Przejeździlem tak 4 zimy i nie było żadnych problemów.  

Grzałka jak widać jest na przewodzie w miejscu łączenia przewodu odmy z dolotem i to jest w praktyce i teorii miejsce najbardziej narażone na zamarzanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko
Mam zaślepiony wąż od filtra powietrza a oddme mam włożoną w butelkę po założeniu pokrywy nic nie widać
I teraz pytanie czy mogę tak jeździć bez obaw może tak być na dłuższą metę
Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to masz Zaslepiony króciec przy turbo.

Możesz tak jeździć ale zima może zamarzać no i śmierdzieć będzie jak z Ursusa ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem z tą butelką z 5 tyś
Nic nie czuć jak na razie oleju do tej pory zebrało się może z 20 -30 ml
A co do zimy to dlaczego zamarzać auto stoi w ciepłym garażu a opary olejowe też są przecież ciepłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...