Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pytania opinie na temat audi Q7 4.2 FSI


greg24

Rekomendowane odpowiedzi

hej witam wszystkich

mój ojciec chce zakupić Audi q7 4.2 FSI obecnie ma touarega 3.2 i jest zadowolony ale szuka czegoś mocniejszego.

Macie możne jakieś sugestie i opinie na temat tej wersji silnika q7?

chodzi mi o trwałość tego silnika, co lubi się psuć w tym modelu oraz o ewentualne rzeczy na które należy zwrócić uwagę przy zakupie..

czy warto założyć gaz żeby zaoszczędzić trochę kasy na spalaniu? Pewnie napiszecie że skoro stać Cię na takie auto to nie ma co zakładać gazu ale pytam szczerze czy warto i czy z tym silnikiem to będzie ładnie działać.

pozdrawiam i czekam na wszelkie opinie :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pytam was o zdanie i opinie :)

ale widzę raczej wiec może jednak się nadaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to się ...

Zapytaj Nowaka_zg - miał A8 D3 4.2 w LPG (jest gdzieś jego wątek). On chyba może coś wiedzieć o tych motorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on miał chyba zwykłe 4.2 a nie FSI. To będzie chulało z gazem ale bedzie palil benzyne i gaz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok chłopaki a tak już pomijając te pytanie o gazie :D ?

jak z osiągami tego silnika w tym aucie bo czytałem ze 3.0 to za slaby silnik do tej masy auta i spalanie jest o wiele większe jak podaje producent dlatego jesli ma być różnica 2-3l to lepiej kopić 4.2 co da nam lepsze przyspieszenie, kultura pracy oraz cisza w środku i ten dźwięk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne jak taka różnica to tylko brałbym 4.2 nie zastanawiał się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie wychodzi mniej wiecej takie same jak w touaregu 3.2 a audi ma prawie okolo 100 koni wiecej ..wiec skoro ma palic tyke samo to dlaczego nie brac czegos co ma ponad 350koni :D

a pytanie o gaz to tylko kwestia czy jest moizliwosc bo jesli tak to czemu nie a jesli nie bo np gaz nie pasuje do tego auta albo sie psuje silnik od niego czy cos to zostanie benzyna ... kwestia oszczednosci.. bo jak to mowia skoro mozna placic mniej to po co przeplacac :D

---------- Post dopisany 08-09-2013 at 11:38 ---------- Poprzedni post napisany 05-09-2013 at 19:42 ----------

nic więcej nikt nie napisze o tym silniku czy modelu auta z tym silnikiem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMoj ojciec ma Touarega 3.0 tdi i miał okazje zmienić na Q7 4.2 tdi i po jazdach poróbnych powiem że za tą kase lepiej A8

Z jednego powodu Q7 to mały autobus przynajmniej takie miałem wrażenie, i powyżej 180 km/h hałas masakryczny może winny był dach panoramiczny.

Jeśli chodzi o gaz to w Fsi nie pojdzie, jak dla mnie wszystkie Fsi to padło lepiej brać V8 i biedzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejedz sie najlepiej 4.2 FSI i 4.2 TDI i sam zdecyduj. ja mimo ze jestem milosnikiem aut z silnikiem benzynowym to w tym wypadku ze wzgledu na ogromna mase i moment obrotowy wybralbym 4.2tdi ktory bedzie palic mniej, jechac lepiej i ogolnie lepiej pasuje do auta typu q7.

aczkolwiek dzwiek 4.2 fsi jest bardzo fajny ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzie za opinie :wink: szczerze nie myslalem z ojcem o tdi 4,2 .. ale zagladajac na raport spalania i osiagi widze ze jest to dobra propozycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk dobrze to ująłeś bo Q7 z takim motorem to czołg, jak walisz do chaty przez pole lub masz jacht z 3tony wagi to Q7 jest ok

ale tak jak pisałem wcześniej Turek bardziej poręczny do miasta kiedyś sprawdzałem i tam jest z 30cm różnicy długości

mieliście okazje pojeździć A8 4.2 tdi lub 4.2 Pb,

od dawna mam jazde na A8 i właśnie z silnikiem j/w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieliście okazje pojeździć A8 4.2 tdi lub 4.2 Pb,

od dawna mam jazde na A8 i właśnie z silnikiem j/w

polecam ;) z oboma silnikami w zaleznosci od preferencji.

wg mnie jesli diesel to wlasnie 4.2 tdi a jesli benzyna to wlasnie 4.2 pb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk dobrze to ująłeś bo Q7 z takim motorem to czołg, jak walisz do chaty przez pole lub masz jacht z 3tony wagi to Q7 jest ok

ale tak jak pisałem wcześniej Turek bardziej poręczny do miasta kiedyś sprawdzałem i tam jest z 30cm różnicy długości

mieliście okazje pojeździć A8 4.2 tdi lub 4.2 Pb,

od dawna mam jazde na A8 i właśnie z silnikiem j/w

już ponad rok jeżdzę A8 4.2 TDI i jak dla mnie auto bajka, trochę duże na miasto ale za to w trasie... komfort, osiągi i to przy jakim spalaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...