Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mandat z fotoradaru - legalny?


maciucha512

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecej aut niz jedno na zdjeciu, fotka do kosza :wink:
teoretycznie tak,kolega pokazywał mi fotkę z trasy "7" miejscowość o ciekawej nazwie "Pamiątka" na zdjcięciu 3 auta i min.mój kumpel...i mandat przyszedł :whistling:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki to problem sie odwolac jesli juz, przeciez nie udowodnia ze to akurat te auto jechalo szybciej niz reszta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dostałem fotkę z GITD.

Uprzejmie odpisałem, że bardzo bym chciał wskazać sprawcę ale bez zdjęcia to nie jestem pewien a przyjęcie mandatu lub wskazanie innej osoby może skutkować wprowadzeniem w błąd organów Państwa, co jest karalne (GITD przytacza tylko art. 234 KK, więc ja im przytoczyłem jeszcze 233 KK).

Czyli poprosiłem o przesłanie zdjęcia. Ukarać za niewskazanie mnie nie mogą, bo nie odmowiłem. Skierować do sądu nie mogą, bo nie odmówiłem. Jak przyślą fotę i będzie czytelna, to biorę to na klatę. Jeśli nie będzie czytelna albo co bardziej prawdopodobne - od tyłu, to ... niech się bujają.

Tyle w teorii. Zobaczymy jak w praktyce.

Bardzo dobrze zrobiłeś bo to co się teraz dzieje to istne sk***ysyństwo w majestacie prawa. I co najważniejsze nie ma to żadnego wpływu na bezpieczeństwo i jego poprawę. Są różne sytuacje, ktoś doznał uszczerbku na zdrowiu albo pali mu się dom i co oczywiście dostanie mandat bo się spieszył. Ale i tak zdjęcia nie pokażą bo mamy super zapis w ustawie. Na jakiej podstawie można kogoś oskarżyć bez dowodu ??

Zazwyczaj nie udzielam się w tematach tego typu ale jak widzę tą bandycką szajkę z tym sk***ysynem Nowakiem, pitolącym o poprawie bezpieczeństwa, to aż się rzygać chce.

Mojemu ojcu przyszło ostatnio pozdrowienie z takiej małej wioski koło Tarnobrzega (Jadachy). Biegnie tam krajowa 9, jest ograniczenie do 70 w pewnym momencie a potem do 50 z racji przejścia dla pieszych i jakiegoś obsranego parkingu leśnego. Jak jeżdżę tą drogą od xx lat, tak nigdy jeszcze nie widziałem na tych pasach pieszego czy psa z kulawą nogą. Każdy leci 70-80 i nigdy absolutnie nigdy nic tam się nie stało.

Więc kutasy z Inspekcji Terroru Drogowego ustawili sobie żółtego vana i chwilę temu przyszły pozdrowienia 87 km/h na 50 km/h.

Opcje do wyboru : 300 zł i 6 punktów albo ta 3 opcja i 500zł bez punktów. Pytam, na jakiej podstawie jest dobierany ten drugi taryfikator, bo wg mnie jego legalność jest wątpliwa. I co najciekawsze, przynajmniej 3 osoby w tym czasie jeździły autem i co, przez brak zdjęcia ojciec ma się dopuścić przestępstwa i losować kto akurat jechał i obarczyć tą osobę odpowiedzialnością ?? Może samochód powinien dostać punkty ??

Dobrze zrobiłeś rzucając paragrafem tym skurwielom, mają dodatkowe papierki do wypełnienia i kolejny problem. Można jeszcze było poprosić ich o szczegółowe wyjaśnienia --> Cejrowski ujawnia sposób na mandat z fotoradaru. "Zastosuję z wielką przyjemnością" - Auto i Samochody - najnowsze wiadomości ze świata motoryzacji - Dziennik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sie skutecznie nie odwolal
to podpowiedz jak skutecznie się odwołać? bo finał takich odwołań kończy się w sądzie i pytanie jak masz zapłcić 200zł a 250zł wydać na paliwo na rozprawe i stracić cały dzień to...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie, jesli wystarczajaco sie udowodni a w takim przypadkua gdzie jest kilka aut nie trudno o to, to wniosek o zwrot kosztow i poniesione straty z okazji poswiecenia czasu.

Wiadomo, kazdy narzeka jak to zle ale nic w tym temacie nie robi i olewa sprawe, z tego te k**wy zyja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19
W takim razie sie skutecznie nie odwolal
to podpowiedz jak skutecznie się odwołać? bo finał takich odwołań kończy się w sądzie i pytanie jak masz zapłcić 200zł a 250zł wydać na paliwo na rozprawe i stracić cały dzień to...?

zgadzam się z kolegą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...