Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AWX Zapala i odrazu gaśnie


raffik

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik AWX 2002r. po uruchomieniu od razu gaśnie. Na wyświetlaczu przejechanych kilometrów pokazuje się w tedy na chwilę napis "SAFE" po za tym nie pokazuje i zapisuje żadnych błędów. Włącznik świateł mam już dosyć zużyty ale na włączonych światłach jest to samo więc go wykluczam. Co to jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że nie zapisuje żadnych błędów. Kolega w AJM miał to samo i zapisywał się wtedy błąd komunikacji z zegarami. Podjechałem go zholować z warsztatu; założyłem linkę i gdy już chciałem go holować to go odpalił i tak śmiga do tej pory bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się skłaniałem ku immo. Na drugim kluczyku jest to samo, lecz rzadziej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zaprogramowanie kluczyka rozumie poprzez włożenie do stacyjki, przekręcenie do pozycji zapalonych kontrolek i przytrzymanie na kluczyku przycisku zamykania drzwi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W słupkach kolo pasa masz po 2-ch stronach czujki od alarmu. Pewnie cos tam wlazło lub pas cos tam zasłania ale kluczyka nie rozpoznaje imma napewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zaprogramowanie kluczyka rozumie poprzez włożenie do stacyjki, przekręcenie do pozycji zapalonych kontrolek i przytrzymanie na kluczyku przycisku zamykania drzwi ???

Można i tak, jednak ja w poprzednim aucie musiałem kodować u speca od immo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmiter w kluczyku wymieniony i kodowane na nowo, wymieniony na nowy przełącznik świateł, dalej nic.

Zero błędów a po przekręceniu obojętnie którego kluczyka na wyświetlaczu przejechanych kilometrów dalej pojawia się napis SAFE.

Auto odpala i od razu gaśnie. O co chodzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj coś z tymi zegarami jest nie tak, może ktos tam ręce niepotrzebnie wkładał i uwalił coś w zegarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj coś z tymi zegarami jest nie tak, może ktos tam ręce niepotrzebnie wkładał i uwalił coś w zegarach

zegary nic tutajk nie mają do tego. sprawdź połączenie kabelka od stacyjki od immo do modułów. podovbno owinięcie owego przewodu w złotko poprawia komunikacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pali się funkcja safe tzn ,że immo jest aktywne i normalne jest to iż zapala i gaśnie po chwili , rozumiem ,że diagnostykę juz zrobiłeś ? są jakieś błędy ?sprawdź w podglądach zegarów czy rozpoznają kluczyk , i jakie błędy są w sterowniku silnika ,kolejne pytanie czy nie padł Ci jakoś ostatnio akumulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku nie wyciągane ani nie odkręcane od roku. Błędów brak i to mnie martwi - żadnego punktu zaczepienia.

O co chodzi z tymi modułami ??? Bo już jeden kolega mi podpowiadał że to może być brak zasilania modułów, co mam zrobić i gdzie zajrzeć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem.

Auto odpalało i gasło po chwili.

Pomogła wymiana przekaźnika "646" na podszybiu pod maską z lewej str od kierowcy.

Dodatkowo wymieniłem pokrywę komputera bo tamta była uszkodzona i przeczyściłem styki pod tą pokrywą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem już nie odpala, ani na jednym, ani na drugim kluczyku a na wyświetlaczu od przejechanych kilometrów widnieje już cały czas napis: SAFE

i nikt nie może pomóc...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku nie wyciągane ani nie odkręcane od roku. Błędów brak i to mnie martwi - żadnego punktu zaczepienia.

O co chodzi z tymi modułami ??? Bo już jeden kolega mi podpowiadał że to może być brak zasilania modułów, co mam zrobić i gdzie zajrzeć???

jak zdejmiesz dolną osłonę kolumny kierownicy to zaraz zobaczysz do stacyjki przyczepiony dodatkowy kabelek idący dołem naookoło modułu kierownicy. Może o ten kabelek i poprawne połaczenie na wtyczce Marcinowi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak wczoraj już w ogóle nie odpaliła, dzisiaj znowu nie chciała odpalić. Więc na hol i do warsztatu. W warsztacie przekręcam kluczyk i odpaliła od razu jakby nigdy nic. Sprawdzili wszystkie kostki, kable, połączenia z modułami, komputer i jego okolice - wszystko w porządku, po za jednym błędem który się pokazał a z którego wynika że nie widzi kluczyka. Wymienili ponownie transmiter w kluczyku i dalej ten błąd. Na tą chwile pali bez zarzutu za każdym razem ale ciągle zapisuje ten błąd. Czekam co będzie dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac dwa tematy ten sam user zalozyl i na dwoch tematach sie ciagnie dyskusja.

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/awx-zapala-odrazu-gasnie-285671/

Jezeli jakis mod moze niech go wywali ;) ten tutaj temat

Sent from my телефон

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze wszyscy przeglądają wszystkie działy.

Ale ok, skoro to koledze przeszkadza to nie mam nic przeciwko i zamykamy tutaj watek.

Dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...