Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Kontrola trakcji paląca się przy zapłonie i nie odpala auto


bruchwia

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przekręcam kluczykiem na zapłon po kolei gasną kontrolki i normalnie auto odpala.... a czasami mam tak że nie zgaśnie właśnie kontrola trakcji <trójkąt ze strzałką do okoła> przy włączeniu zapłonu i auto nie odpali za cholere... mogę nim telepać telepać i nic.... jakby zapłon odcieło. wyłączam zapłon wyciągam kluczyk i czasem się powtórzy to ale częściej normalnie gaśnie i odpala. Boję że kiedyś na dobre nie zgaśnie i w ogóle nie odpali .... Miał może ktoś coś takiego podobnego ? AUDI A4 B6 1.9TDI quattro

---------- Post dopisany 10-09-2013 at 21:03 ---------- Poprzedni post napisany 09-09-2013 at 20:24 ----------

Krótko mówiąc gdy chcę zapalić auto przekręcam stacyjkę na zapłon czekam aż wszytkie kontrolki zgasną lecz kontrola trakcji się świeci dalej nie gaśnie przekręcam dalej próbuje odpalić, silnik kręci kręci i nic. nie zapali. tak jakby mu zapłon oddcieło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na VAGu chyba tylko pokaże jak jest błąd cały czas... a to raz jest raz nie ma ciężko trafić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę gdy kontrolka od trakcji nie gaśnie to czy za każdą razom po włączeniu zapłonu błyśnie ci na chwilę kontrolka od grzania świec. Jeżeli nie masz problem z zasilaniem sterownika silnika. Przerabiałem ostatnio w fabi 1.9 brak komunikacji ze sterownikiem silnika a w innych modułach błąd o braku komunikacji z ecu okazało się, że uszkodzony był przekaźnik który między innymi zasilał pompę paliwa w zbiorniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no gdy włączam zapłon zostaje mi kontrolka akumulatora i właśnie kontroli trakcji ale to nie zawsze i wtedy nie chce odpalić. kontrolka od świec niby nie błyska. Gdy włączam zapłon to owszem kontrolka jest od grzania świec chwilowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie z tym, że migała trakcja, ręczny i świecił się na FISie błąd (!). Auta wtedy nie dało się absolutnie odpalić. Winna okazała się kostka stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak zapale auto to już nie świeci. Nic nie ma wszystko elegancko. Zegarek też normalnie chodzi. Byłem w poniedziałek na komputerku. Miałem chyba z 5 błedów. gość mi pokasował wszystkie i mówił żebym pojeździł ze 2h i wrócił czy dalej błędy będą. I tak też zrobiłem.... i przyjechałem do niego i pokazałem mu akurat że nie może zapalić bo się trafiła ta świecąca kontrola trakcji (trójkącik z wykrzyknikiem i do okoła strzałka) podłączył kompa i pokazało błąd ten co wcześniej był: 18258 <---- taki błąd. kazał mi zapisać tez kod modułu ABS --> 4255 chyba (nie wyraźnie napisał). Co to może być grane może teraz się zorientujecie bo ja nie mam pojęcia od czego nawet zacząć. A może znacie kogoś z warszawy co dobrze ogarnia tylko AUDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego maiłem taki przypadek w a4 b5 tzn czasami mi się paliła kontrolka właśnie od trakcji + ABS - okazało się że nie było prawidłowego styku w kostce idącej do pompo wtrysków ( znajduje się przy wacum pompie w silniku ajm czarna okrągła ) Kostkę wyczyściłem dokładnie i od tej pory wszystko ok jest.

Spróbuj taką operacje u siebie przeprowadzić.

68190813_3_644x461_silnik_19_tdi_ajm_audipassat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi sie jeszcze to znaleźć Szukaj

1. 18258 P1850

(Kody błędów)

Magistrala danych układu napędowego: brak informacji z komputera sterującego silnikiem. Usterka mechaniczna.

---------- Post dopisany at 19:11 ---------- Poprzedni post napisany at 18:55 ----------

dodam jeszcze co znalazłem 18258 / P1850 :

- brak komunikacji z ECU: sprawdzić bezpieczniki

-magistrala danych układu napędowego: brak informacji z komputera sterującego silnikiem

-napęd magistrali: brak informacji z jednostki sterującej

-spalony bezpiecznik na module sterującym

-emisja wiązki przewodów

-nawalił moduł sterujący

-sprawdzić okablowanie i terminale CAN BUS między modułem sterującym

To udało mi się wygrzebać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeszcze nie... dalej nie wiem... ciężka sprawa z tym. Puki jeździ to jeździ ale gorzej jak stanie na dobre ;/ myśle do serwisu sie udać kiedyś to powinni wiedzieć co jest grane z nim chyba.

Witam

Znalazłem przyczynę mojego problemu.... Nie prawidłowo był zrobiony chip-tuning w aucie za granicą (auto z holandii). Od nowa chip tuning i wgranie mapy nowej pomogło wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...