Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana tylnych sprężyn


Thomas28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów! Czy jest możliwość wymiany sprężyn tylnych na twardsze? Bo jest tył miekki dosyć. Amorki są dobre, ale jak usiądzie z tyłu 2 osoby to dupka siedzi. Słyszałem że od kombi przejdzie, ale wolę zapytać fachowców :decayed: pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie ale może stać troche wyżej bo avanty (nie kombi :decayed:) mają dupki troche cięższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałbyś porównać kategorie wagowe z wlepki - u mnie sedan ma tył OYE

sprawdzam teraz w ETCE - różnica jest taka że to co jest dla 4 cylindrowego avanta to pasuje do 6 cylindrowego sedana - widocznie przy cięższym silniku tak to się masa rozkłada hm....

sprężyny z tyłu są miękkie bo można je ręka uginać przy montażu , może po prostu się już zużyły i dlatego tył siada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyl może tez usiasc przez slabe amorki nawet jeśli wykazują sprawność i nic się z nimi w zasadzie nie dzieje, często jest tak ze jak się montuje nowe amory auto automatycznie podnosi się 2-3 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w quattro sprężyny dla avanta i sedana są różne ??

Czym się różnią sprężyny do quattro z tyłu od nie quattro ??

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info

mam tylne sprężyny właśnie do wymiany, bo są końcówki odłamane i nie leżą tak jak powinny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze wzmocnionymi nieoryginalnymi sprezynami jest rozne, ale byly fabrycznie sprezyny heavyduty ktore byly naprawde wysokie, ale sa bardzo rzadkie na rynku wtornym

jaka masz zawieszke ? 1ba? tomasz, poszukaj sprezyn od avanta najlepiej od 2.5TDI ośki i jeszcze automatu, wtedy będziesz miał sprezyny mocniejsze niz obecnie i to oryginalne

---------- Post dopisany at 17:42 ---------- Poprzedni post napisany at 17:40 ----------

zielona i żółta kropka albo zielona i 2 żółte kropki beda ok jesli masz 1ba - to sa sprezyny tylne od najciezszych a4 w osce (pewnie avant w V6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego widze ze jestes w temacie. Zapodaj nr tel to zadzwonie i pogadamy moze przez tel. Bo nawet nie wiem gdzie szukac tego 1ba. pozdr

---------- Post dopisany at 18:45 ---------- Poprzedni post napisany at 18:36 ----------

posiadam zawieszenie 1 ba i usiadł kolega i d*pa siadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpinam pod temat jak można, pękła mi jedna sprężyna z tyłu i muszę wymienić obie a mam gwint i nawet coś znalazłem

3537558311

Tylko jest taki problem że to ośka była podobno, wynika to z pierwszego telefonu jaki do kolesia wykonałem, Wy piszecie że nie ma różnicy między sedanem quattro a avantem? Ale jest różnica między ośką a quattro tak. I jeśli to sprężyny z gwintu to i tak są przecież twardsze od serii więc może nadadzą się do mojego avanta quattro? Dajcie znać czy je brać

---------- Post dopisany at 18:01 ---------- Poprzedni post napisany at 16:23 ----------

ps. Chodzi mi o same sprężyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudów nie zrobisz i nie dopasujesz sprężyn z quattro do ośki :facepalm: sprężyny są zupełnie inne

wiesz jak wygląda u ciebie kolumna zawieszenia z tyłu? O coś takiego: wheel28-rear10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś tak wygląda kolumna ale sprężyny mam inne, węższe u dołu tak jak na moim zdjęciu, dlatego pytałem. przypominam że mam gwint

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w q amor u gory jest mocowany podobnie jak u dolu przez srube poprzeczna przelotowa, w oscie normalnie amor od gory jest nagwintowany i nakreca sie dekiel z nakretka wiec nie da rady go zamienic, sprezyna tez jest inna łopatologicznie, w quattro masz jak gdyby gorna obudowe sprezyny i amora przykrecana do karoserii strony koła a w osce chyba masz od gory kielich tak jak na przedniej osi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie sprężyn stał trochę wyżej,ale po jakimś czasie ułożyło sie i było ok.A wymieniałem na kyb i auto już tak nie siedziało jak było zapakowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...