Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B7] Audi A4 B7 2.0 TDI 140KM Quattro S-line 2007r sedan


grzesiek646

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 1 września 2013 stałem się posiadaczem A4 B7. Pierwszy raz przygoda z audi. Wcześniej miałem do czynienia m.in z fiatem stilo, vw golf mkIV, saabem 93 i fiestą Mk7 które zawsze były opisywane na odpowiednich forach więc teraz czas na A4 ;)

Do rzeczy:

AUDI A4 2.O TDI 140KM QUATTRO

rok produkcji: 2007

pierwsza rej.: 26.03.2007

rodzaj napędu : 4x4

przebieg: 178900 km

kolor: srebrna perła

Wersja S-line z silnikiem diesla 2.0TDI Quattro oraz 6-biegową skrzynią manualną. W wyposażeniu m.in. znajduje się:

- 6x airbag

- Aktywna stabilizacja toru jazdy (ASC)

- ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania EBD

- Tempomat (ze sterowaniem w kierownicy)

- Alufelgi

- Czujniki cofania

- System nagłośnienia MMI

- Bi-xenon

- Sterowanie z kierownicy

- Podgrzewane fotele

- Pompowane fotele

- Centralny zamek na pilota

- Elektrycznie sterowane szyby z funkcją zabezpieczenia przed uwięzieniem

- Automatyczna klimatyzacja

- Skórzana tapicerka

- Nawigacja

- Wyjście Audi Multimedia Interface

- CAŁY KOMPLETNY PAKIET S-LINE WEWNĄTRZ I NA ZEWNĄTRZ WŁĄCZNIE Z ZAWIESZENIEM

FOTO (jak będę miał chwilę to zrobię jakąś mała sesje - póki co zdjęcia z telefonu):

r4wt.jpg

0gcu.jpg

juat.jpg

q4zx.jpg

tkoo.jpg

ll9f.jpg

5f9s.jpg

2lt5.jpg

sj2c.jpg

lw5u.jpg

nq78.jpg

8k0p.jpg

q6ak.jpg

Kilka dni po zakupie odwiedziłem Sportmile oraz hamownie u Mastersow:

q22f.jpg

394k.jpg

p2z2.jpg

Jak do tej pory modyfikacji brak. Jedyne co zrobiłem to bardzo dokładnie umyłem auto i położyłem dobry wosk. W tzw między czasie pozbyłem się emblematów z klapy:

0sal.jpg

95v3.jpg

o9ks.jpg

Na chwile obecną mam dwa pytania:

1. Jakie felgi proponujecie (ET?) ? - mowa o 18'. Na dniach będę jechał przymierzyć od RS4 19tki ale podejrzewam że ET nie będzie sprzyjające.

2. Jak widać na zdjęciach delikatnie wyżej stoi przód z uwagi na to, że motor 2.0TDI jest lżejszy. Mam okazję nabyć sprężyny z RS4 na przód. Dobry pomysł ? Czy może zapodać cały zestaw Eibacha Pro Kit -30mm przód i tył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Gratki, bardzo dobry pomysl z wywaleniem emblematow .

Nie wsadzaj sprezyn od rs4 . V8 swoje wazy a tu jest "leciutkie" 2.0 .podejrzewam ze bedzie koza ... Sprezyny musza byc dobrane wzg. Kategorii wagowej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dnia zakupu mnie nosi żeby coś zrobić z tym przodem bo patrzeć na niego nie mogę :P a ze sprężynami z RS4 nie będzie czasem tak że owszem motor 4.2 jest cięższy ale sprężyna krótsza i w rezultacie nie wyjdzie na + ? póki co jestem laikiem w temacie zawieszenia a4 to nie wiem co tu wsadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić sprężyny -40 lub -45 H&R lub Weitec odpowiednie dla Twojego przedziału wagowego i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny domek :kox: Gratki autka :naughty: jest co robić (modzić) :wink: Jak już autko pokazałeś to teraz już z górki z modami :grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mody przyjdzie czas :) na pierwszy ogień idzie zawieszenie bo wizualnie jest tragedia :)

A w miedzy czasie szukanie zimówek 17" i jakiejś ładnej felgi na lato. Może akurat na forum będzie coś ładnego do sprzedania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym jeszcze zainwestował w lusterko fotochrom.. takie lusterko przy tym wypasie to tragedia :facepalm: ktoś dziwnie skonfigurował to auto. ale generalnie śliczne jest! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje zapytanie w Eibachu odpisali:

"Witam!

W ofercie mamy obniżenie 30/30mm:

Eibach -

Mogę Panu zaproponować jako alternatywę sprężyny 45/45mm z oferty H&R (nr katalogowy 29368-1) - cena 977zł brutto z wysyłką. Nasza strona tej marki - H&R Polska - Producent sprężyn , zawieszeń sportowych i dystansów poszerzających.

Należy pamiętać, że obniżając auto o ponad 40mm zalecana jest wymiana amortyzatorów na krótsze, sportowe.

Pozdrawiam"

Mimo, że pytałem w mailu o sprężyny -45 na przód i -30 na tył dostałem taką odpowiedź, więc wychodzi na to że nie ma możliwości "pomieszania" zestawów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sztuka. :good: Sprężyny z RS4 to nie jest dobry pomysł jak koledzy wyżej pisali. :cool: Muszą być odpowiednio dobrane. Możesz kupić zestaw pro albo same springi. Ja u mnie włożyłem H&R -35mm. Do sedana również są konkretne springi. Co do innego rezanka to parę rzeczy można zrobić aby poprawić komfort albo estetykę. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw -35H&R nic mi nie da ponieważ ja chcę uniknąć efektu gdzie przód stoi wyżej niż tył. A jak widać nawet na forum - tak się dzieje. Przykładowo u kolegi Stano po założeniu -30 : http://a4-klub.pl/audi-a4-b7-75/avant-stano-brd-ic-eibach-19ki-rude-skory-281304/

No i teraz nie wiem co robić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to był chyba eibach? Mój znajomy ma sedana i założył odpowiednie do wagi przedniej osi springi H&R i siadło równo.:wink: Co do koła poszło PW.:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozważam opcję założenia sprężyn tylko na przód, ale sam nie wiem czy to dobry pomysł. Chcę po jak najniższych kosztach opuścić przód przy zachowaniu komfortu jakotakiego.

Ostatnio zwróciłem uwagę że podczas jazdy po mieście gdy dłużej postoje na światłach/w korku przy temperaturze na zewnątrz około 12st. Wskazówka temperatury lekko opada:

qesy4e8e.jpg

Wysłane z telefonu Sony Xperia Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w podobnym przypadku też pomogła wymiana termostatu. Koszta nie duże: płyn i termostat, wymienisz sam, więc działaj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw -35H&R nic mi nie da ponieważ ja chcę uniknąć efektu gdzie przód stoi wyżej niż tył. A jak widać nawet na forum - tak się dzieje. Przykładowo u kolegi Stano po założeniu -30 : http://a4-klub.pl/audi-a4-b7-75/avant-stano-brd-ic-eibach-19ki-rude-skory-281304/

No i teraz nie wiem co robić :/

Kolego jak do nich póżniej napisałem to zgodzili się sprzedać sam przód -45 także mam przód -45 a tył -30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...