Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odtwarzanie z USB


aherok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wszak młody jestem tu na forum, ale odważę się odezwać..

Od niedawna jestem zadowolonym posiadaczem A4 B7 i interesuje mnie kwestia podłączenia pendriva USB lub karty SD. Zdążyłem się już zorientować, że radio me zwie się Symphony II i ma nagłośnienie BOSE.

Potrafię korzystać z internetu, ale niestety ciężko znaleźć łopatologiczne wyjaśnienie różnic pomiędzy systemami audio w Audi i nadal nie wiem czym dokładnie jest AMI, czy MMI, wiem tylko, że go najprawdopodobniej nie posiadam ;)

Dodatkowo interesuje mnie rozwiązanie relatywnie tanie, bez zbędnych przeróbek/dokładek sprzętu oraz nie interesuje mnie przelotka AUX > kaseta.

Znalazłem takie tematy

http://a4-klub.pl/nawigacja-car-audio-cb-radio-17/emulator-zmieniarki-usb-286291/

http://a4-klub.pl/nawigacja-car-audio-cb-radio-17/zmieniarka-mp3-fabryczne-radio-audi-236029/

http://a4-klub.pl/nawigacja-car-audio-cb-radio-17/usb-mmi-2g-high-rozwiazanie-wybrac-285283/

które to rozjasniły mi nieco sytuację z emulatorami zmieniarek (ostatni wątek sugeruje, że jednak potrzebuję wtedy tego magicznego MMI, więc znowu mniej wiem...),

Trafiłem też na coś takiego: audipages Integrating an iPod into the Audi A8 co jednak i tak sprowadza się do podobnego działania, co emulator zmieniarki.

Ostatnim tropem jest zawartość mojego schowka - po poprzednim włascicielu auta został tam kabelek do iPoda, gdzieś wpięty głęboko - nie grzebałem co znajduje się po drugiej stronie, jednak wnioskuję, że to poprzednikowi działało, skoro nadal leży w schowku.

Zatem pytanie moje brzmi - skoro znalazłem końcówkę do iPoda, czy to oznacza, że gdzieś głębiej jest już podłączony jakiś xCarlink lub inny Yatour (np. ZMIENIARKA MP3 USB SD AUDI SEAT SKODA VW xCarLink (3563201587) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.) ? Czy może iPod mógł zostać podłączony bezpośrednio do radia?

Poniżej zdjęcie ze schowka, o ile w czymś to pomoże.

an9jtmQ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.. jutro będę miał wolną chwilę i tak też planuję zrobić. IPoda niestety nie mam, więc nie sprawdzę.

---------- Post dopisany 21-09-2013 at 17:26 ---------- Poprzedni post napisany 20-09-2013 at 21:03 ----------

Wyciągnąłem schowek i znalazłem takie coś zobaczyłem:

46cILmf.jpg

Zatem jednak Audi produkuje coś bezpośrednio do iPoda dla normalnego radia. Nie grzebałem głębiej gdzie jest podłaczane dalej, ale znalazłem aukcję z tym urządzeniem: Ipod adapter Audi 000051444L (3555827346) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i gdzieś jesszcze na ebay, gdzie było napisane, że wpina się bezpośrednio do radia.

Czy ktoś wie czy istnieje podobne rozwiązanie ale dla mp3/USB ? Próbuję przegrzebać sieć, ale narazie nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam szukam takiego adaptera.

Sa dostepne, tylko wszystkie ponoc z timitowana iloscia folderow na usb czy karcie pamieci.

Mozna tylko zrobic 6 lub 12 folderow, po 99 utworow kazdy, zalezne od modelu adaptora i radia(ponoc).

Jesli na FISie pokazuje Ci utwory po podpieciu iPoda/iPhonea to i moze w przyszlosci AUDI wypusci cos takiego do pomocy usb/sd w starszych modelach aut.

Adaptory to: Yatour, xcarlink. znalazlem kilka na angielskim eBayu rowniez z Hong Kongu ktore oferuja to samo z opcja BT jako podstawa, nie opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...