Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AFN/AVG]chiptuning: jaka moc i moment


1.9TDI_S-Line

Rekomendowane odpowiedzi

148KM i 305Nm

skad taka dokładność ... :?: :diabelek:

a wracajac do tematu ... wszsytko zalezy o tego jaki sofcik sobie zazyczysz ....

ja dzisiaj jade na wgranie softu .. moje wymagania to cos koło 130 kucorów i 270 niutków z osobiscie narysowanym wykresem momentu :diabel2: ...

p.s uprzedzam pytanie czemu tak mało :?: ... bo tyle mi wystarczy :diabelek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

148KM i 305Nm

skad taka dokładność ... :?: :diabelek:

Spanky to nie dokładność tylko kolega prosił o podanie jakichś wartości na oko , co też uczyniłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym więcej mocy tym bardziej wyżyłowany silnik i podzespoły = mniejsza żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wydawało mi sie, że chiptuning nie zmniejsza żywotności jeśli się nie jeździ się cały czas na "gaz do dechy"

[ Komentarz dodany przez: zdeniu: 28-12-2006, 22:58 ]

witam Cię kolego i zapraszam do działu Newbie oraz do zapoznania się z regulaminem forum, w przeciwnym razie posty będą usuwane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 130 i 270 jak możesz mieć 143 KM i 290 NM za tą samą cene i bez utraty żywotności silnika ?? Tutaj przykład: http://www.upsolute.pl/auto.html?kid=27

A propo ile płacisz za chipa ??

co do utraty zywotnosci silnika to kwestia dyskusyjna .. im wiecej "moczu" tym wieksze ciśnienie prawej stopy :diabelek: ..

a wracajac do tematu to chciałem miec takie parametry z takim przebiegiem krzywej momentu i mam ...

P.S cena niech zostanie tajemnica .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie mylcie pojec.... motor TDI to bardzo mocny (wytrzymaly) silnik, od softu na 140 czy 160 a nawet 180KM nie popsuje sie, trzeba tylko robic z glowa.

Sprawne turbo i sprzeglo - moc ok 140KM w granicach rozsadku, potem zaczyna brakowac i powietrza i paliwa

- zmiana wtryskow/sprezarka od 150PD, pompa, sprzeglo - mozna robic 170KM, seruyjne graty zniasa to bez zadnego problemu, spalani przy takiej samej jezdzie nie wzrosnie, jak depniesz to napewno, a jezeli program jest dobrze napisany to zrobisz na tym silniku spokojnie kilkaset tys km. Przeciez wiekszosc z nas i tal jezdzi autem gora 60-120tys a potem zmiana, zauwazcie ze napisalem wiekszosc a nie wszyscy bo znajac zasady forum zaraz bedzie zmiana tematu na to ile kto jezdzi.

posumowujac, tuning z glowa nie psuje motorku, Pan Marek z Mastersa swoim 240KM 1.9TDI w lupo jezdzil normalnie do niemiec i gdzie tam tylko bylo trzeba i cieszyl sie ze zapina i wacha paliwo....

a co do tego ile mozna miec z AFNa - ja mam zmierzone u grabowskiego 140KM i 310NM na paliwie z NESTE i zrobilem juz 30tys km, jak narazie oznak zuzycia nie widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...