Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak radia na FIS kodowanie podłączenie Opis wtyczek CONCERT


nitroo

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki masz numer na naklejce na radiu? 8E0.... czy 8P0.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pytać w Audi i powiedzieli mi coś w stylu, że może to być radio z B7 lub A3, a one nadają na innych częstotliwościach po CAN. Podpowiedzieli jednak coś o tym, by nie prowadzić nowych przewodów CAN, to można jakiś emulator u gościa od Car Audio wstawić. Czy ktoś słyszał o takim rozwiązaniu? O co z tym chodzi?

Tam nie ma zadnych czestotliwosci. Info z RDS przesylane jest magistra can infotainment, 100kb/s, ID wiadomosci 261 i 263. I sa takie same dla A4 B6/B7, A3 8P. CAN emulator stosuje sie do zupelnie czegos innego.

Jezeli dobrze zrobione kodowanie/adaptacja licznika szukaj braku polaczenia licznik<->radio. Wlacz tez RDS na radiu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pytać w Audi i powiedzieli mi coś w stylu, że może to być radio z B7 lub A3, a one nadają na innych częstotliwościach po CAN. Podpowiedzieli jednak coś o tym, by nie prowadzić nowych przewodów CAN, to można jakiś emulator u gościa od Car Audio wstawić. Czy ktoś słyszał o takim rozwiązaniu? O co z tym chodzi?

Tam nie ma zadnych czestotliwosci. Info z RDS przesylane jest magistra can infotainment, 100kb/s, ID wiadomosci 261 i 263. I sa takie same dla A4 B6/B7, A3 8P. CAN emulator stosuje sie do zupelnie czegos innego.

Jezeli dobrze zrobione kodowanie/adaptacja licznika szukaj braku polaczenia licznik<->radio. Wlacz tez RDS na radiu :naughty:

Ja pitole kto przyjmuje takich idiotów do ASO inna częstotliwość. Inną częstotliwość to oni mają w pustych łbach nie wiedzieli co powiedzieć to wymyślili taką bajke na poczekaniu. Co do braku info na fis to jeśli kodowanie w liczniku i radiu jest ok to pozostaje tylko połączenie radio <---> licznik tak jak napisał DareQ. Emulator can stosuje się w autach bez can po to by radio miało podświetlenie i nie wyłączało się cio godzine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kupujac emulator raczej nie rozwiążesz problemu i dalej to nie bedzie działać. sprawdz kable moze masz piny w niewłaściwych miejscach. sprawdz to i odrazu przejscia miernikiem tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik pokazał brak przejścia na kablach. Radio wyłącza się po godzinie. Nie mam niestety kabla, żeby sprawdził VAG, ale jak miałem, to ustawiałem instruments na 19, bo mam jeszcze telefon. Co ciekawe, kiedy rozmawiam przez telefon, to na FIS mam info "Anruf" lub numer telefonu osoby, z którą aktualnie rozmawiam.

Jakie radio? Sprawdzę dziś popołudniu na naklejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik pokazał brak przejścia czy brak przerwy? Bo jak brak przejścia to masz rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik pokazał brak przejścia czy brak przerwy? Bo jak brak przejścia to masz rozwiązanie :)

Brak przejścia.

Z jakiejś tam rozpiski wynikało, jakby w liczniku brakowało wpiętych dwóch pinów, to w takim razie skąd się biorą te dwa cany do radia, skoro nic nie przewodzą?

Najlepiej jakbym wrzucił zdjęcie kostki od licznika?

Upewniłem się i po godzinie radio się wyłącza i działa bez kluczyka. Jednak jak wyjmę kluczyk, to jakby podświetlenie się zmieniało na mocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kluczyka będzie działać, ale jak nie ma podpiętych CANów to nie powinno się wyłączać po wyciągnięciu kluczyka, i nie powinno działać podświetlenie po włączeniu świateł. Nie wiem jak jest w oryginale, ale jak w liczniku nie masz podpiętych CANów z radia, to albo sprawdź dokąd idą te kable z radia, albo puść nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to koledze i po założeniu skręconych kabelków w odpowiednie piny i zakodowaniu radia w liczniku od razu było podświetlenie, wyłączało się z kluczykiem i było info na FIS.

Na pewno w odpowiednich pinach to założyłeś? Sprawdź jeszcze raz lub pstryknij foty kostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś poprowadziłem Cany do licznika, bo okazało się, że ich nie było. Niestety, nadal nie działa, a dodatkowo okazało się, że radio mam 8P0... czyli z A3. Domin79 podpowiedział, że trzeba przekodować je, żeby pod A4 działało, więc czekam na kabelek od Viakena... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Concert II nie ma w kodowaniu wyboru auta, w którym jest zainstalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam zrobić? Nie mam podświetlenia radia, a na starych canach miałem. Kabel do Vag będę miał na dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnę się. Mam a6 c5 a w nim concerta i też nie wyświetla na fisie. Do radia wszystkie wtyczki zapięte, tyle, że nie mogę wejść w menu komputera pokładowego. Są przyciski obok dźwigni od ręcznego, ale brak jakiejkolwiek reakcji jak tam naciskam.Na fisie mam tylko spalanie, zasięg itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na starych canach miałeś, a teraz nie masz, tzn. że coś źle podpiąłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na starych canach miałeś, a teraz nie masz, tzn. że coś źle podpiąłeś.

To może spróbuję te Cany zamienić miejscami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbyś bliżej pomógłbym osobiście. Sprawdź dokładnie pin nr 7 kostki C w radiu idzie do pinu nr 20 w liczniku w niebieskiej kostce jest to CAN-High. Pin nr 12 w radiu idzie do pinu nr 19 w liczniku nieb. kostki i jest to CAN-Low. Posprawdzaj to, no nie ma szans żeby nie dało rady tego ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo w kostce niebieskiej zacząłem liczyć od 16, zamiast 17, więc pomyliłem miejsce o jedno. Dziś to poprawiłem:

2014_03_03_16_05_09.jpg

Niestety to nadal nie działa...

2014_03_03_16_13_30.jpg

Próbowałem wpinać stare Cany i wówczas mam podświetlenie. Sprawdzałem też wymiennie z nowymi (bo na nowych nie ma) i wtedy jest, ale musi być jeden stary can.

Pomocy... :wallbash:

Może kodowanie VAG na nowych Canach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo w kostce niebieskiej zacząłem liczyć od 16, zamiast 17, więc pomyliłem miejsce o jedno. Dziś to poprawiłem:

http://s28.postimg.org/f37niuja1/2014_03_03_16_05_09.jpg

Niestety to nadal nie działa...

http://s29.postimg.org/qf8cofw2r/2014_03_03_16_13_30.jpg

Próbowałem wpinać stare Cany i wówczas mam podświetlenie. Sprawdzałem też wymiennie z nowymi (bo na nowych nie ma) i wtedy jest, ale musi być jeden stary can.

Pomocy... :wallbash:

Może kodowanie VAG na nowych Canach?

No to tak, to co widzę na zdjęciach mówi mi że wpięte masz kable w niebieskiej kostce licznika w pin 14 i 13 czyli źle.

Jeśli masz stare skręcone CANy w kolorach pomarańczowy/fioletowy pasek to - CAN-High, oraz pomarańczowy/brązowy pasek to - CAN-Low - to użyłbym ich i tak CANy musisz wpiąć po przeciwnej stronie masz tam małą 17 na przeciw 1 (na zdjęciu widać oznaczenie pinu 16 -a naprzeciw jest 32), od oznaczenia 17 w stronę 32 liczysz i 19 pin to CAN-Low (pom/brąz) a pin 20 to CAN-High (pom/fiolet). Jakby co tu masz opis we wtyczce: http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/rodzaje-lista-licznikow-monochromatyczne-kolorowe-wersja-europejska-279215/#post3660413 (ale mam nadzieję że nie musisz korzystać bo staram się jasno tłumaczyć).

Nie widzę jak masz wpięte kabelki od strony radia, bo musiałbyś to zrobić z perspektywy tyłu kostki (tak jak jest wpięta w radiu), ale tu zrobiłem obrazek:

cany.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo w kostce niebieskiej zacząłem liczyć od 16, zamiast 17, więc pomyliłem miejsce o jedno. Dziś to poprawiłem:

http://s28.postimg.org/f37niuja1/2014_03_03_16_05_09.jpg

Niestety to nadal nie działa...

http://s29.postimg.org/qf8cofw2r/2014_03_03_16_13_30.jpg

Próbowałem wpinać stare Cany i wówczas mam podświetlenie. Sprawdzałem też wymiennie z nowymi (bo na nowych nie ma) i wtedy jest, ale musi być jeden stary can.

Pomocy... :wallbash:

Może kodowanie VAG na nowych Canach?

No to tak, to co widzę na zdjęciach mówi mi że wpięte masz kable w niebieskiej kostce licznika w pin 14 i 13 czyli źle.

Jeśli masz stare skręcone CANy w kolorach pomarańczowy/fioletowy pasek to - CAN-High, oraz pomarańczowy/brązowy pasek to - CAN-Low - to użyłbym ich i tak CANy musisz wpiąć po przeciwnej stronie masz tam małą 17 na przeciw 1 (na zdjęciu widać oznaczenie pinu 16 -a naprzeciw jest 32), od oznaczenia 17 w stronę 32 liczysz i 19 pin to CAN-Low (pom/brąz) a pin 20 to CAN-High (pom/fiolet). Jakby co tu masz opis we wtyczce: http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/rodzaje-lista-licznikow-monochromatyczne-kolorowe-wersja-europejska-279215/#post3660413 (ale mam nadzieję że nie musisz korzystać bo staram się jasno tłumaczyć).

Nie widzę jak masz wpięte kabelki od strony radia, bo musiałbyś to zrobić z perspektywy tyłu kostki (tak jak jest wpięta w radiu), ale tu zrobiłem obrazek:

http://s24.postimg.org/4tu6vsfgl/cany.jpg

Teraz na 100% mam dobrze - wypiąłem stare cany z licznika (okazało się, że były). Mam teraz podświetlenie na radiu - radio świeci mocno, ale jak włączę postojówki, to jasność podświetlenia się zmienia i na tym koniec ingerencji stacyjki... Info na FIS nadal brak, po wyjęciu kluczyka nie gaśnie...

To radio z A3 - VAG pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie powinno być tak, świecący wyświetlacz gdy radio włączone, klawisze nie świecą. Przy włączeniu świateł podświetlają się klawisze.

Nie wiem co mógłbyś jeszcze tam kodować, ciężko to na odległość stwierdzić, wydaje mi się że powinno być tak samo jak Concert II 8E0. Jak możesz daj foto naklejki radia z opisem pinów. Jak masz podpowiedź w kodowaniu radia zrób print screen.

Masz jakieś błędy, jak tak to jakie w radiu i liczniku?

---------- Post dopisany at 21:17 ---------- Poprzedni post napisany at 20:48 ----------

Znalazłem opis kodowania dla Concerta II Audi Radio Generation II - Ross-Tech Wiki i tak jak myślałem powinno być w każdym modelu to samo, nie ma co tu kodować, no charakterystykę na A4 (8E) ewentualnie co nic nie zmieni.

Kurcze albo coś z radiem jest nie tak albo dalej coś źle podłączone (oczywiście zakładam że 62 kanał w liczniku jest odpowiednio zaadaptowany).

Wiem że może to głupie ale jak chcesz to daj fotkę jak masz teraz podłączone piny Can w liczniku.

Ja już nie mam więcej pomysłów, szczególnie że temat jest niby bardzo prosty a tu nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...