Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] cziterowa A4 B8 3.0TDI CCWA Tip sedan


cziter

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum jestem już od jakiegoś czasu zatem pora się przedstawić ze swoim wozidłem ;)

Kupione w DE od dealera z programu Audi selection - niestety w Polsce kupienie sedana z takim silnikiem i wyposażeniem graniczy z cudem (mówię o realnych ofertach, nie o tych wszystkich 'igłach').

Rocznik 2008 (modelowo 2009), silnik 3.0 TDI V6 CCWA, do tego Tiptronic i Quattro. Acha, kolor fachowo się zwie Błękit morski głęboki-perłowy ;)

Z ważniejszych rzeczy na wyposażeniu:

- Bi-xenony skrętne

- S-line zewnętrzny/wewnętrzny

- Nagłośnienie Bang&Olufsen

- Zmieniarka 6CD

- MMI 2G (navi dvd)

- Radio cyfrowe DAB

- Kierownica multi

- Tempomat

- ADS (Audi Drive Select)

- Wnętrze Audi Exlusive Line (skóra Vachetta, piano wykończenie)

- Fotele sportowe, grzane z pamięcią

- Klimatyzacja 3-strefowa

- Rolety

- Szyberdach

- Lusterka zewnętrzne podgrzewane/przyciemniane

Modyfikacje:

- chromowane nakładki na wydech

- różne bajery w oprogramowaniu

Na tą chwilę 'wykańczam' opony letnie (17 cali), które dostałem z autem i na następny sezon planuje zakup większych felg (raczej 18 niż 19 cali ze względu na komfort).

Dodatkowo muszę zmienić grill (odpryski od kamieni :facepalm: ), więc rozglądam się już za takim od S4.

W przyszłości planuje zrobić tuning całości (chip, wydech, fmic), tylko nie wiem na ile bezpiecznie można podnieść moc/moment w przypadku Tiptronica. Czytałem gdzieś, że 320KM i 600Nm powinien znieść, ale czy to prawda?! Acha, i wiecie może czy można zrobić tak, żeby zmodyfikowany ECU działał tylko przy Dynamic, a np. w trybie Comfort jechał na stockowym?

I jeszcze pytanie: Jak najtańszym kosztem/najszybciej "dołączyć" USB (wystarczy tylko do muzyki) w moim przypadku? Chciałem kupić już nawet kombajn (dvb, avi, mp3, itp), ale nie mam FBAS, więc odpada. Czy zostaje mi tylko dołożenie AMI?

No i trochę fotek:

img_2267.jpg

img_2274.jpg

img_2278.jpg

img_2285.jpg

img_2293.jpg

I wnętrze:

IMG_2397.jpg

IMG_2399.jpg

IMG_2389.jpg

IMG_2407.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos bezawaryjności to kolektor ssący i egr już wymieniałem :facepalm:

No ale to chyba wszystko co lubi się psuć w tym silniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie: Jak najtańszym kosztem/najszybciej "dołączyć" USB (wystarczy tylko do muzyki) w moim przypadku? Chciałem kupić już nawet kombajn (dvb, avi, mp3, itp), ale nie mam FBAS, więc odpada. Czy zostaje mi tylko dołożenie AMI?

Jak chcesz słuchać lepiej muzyki to pasuje dolozyc AMI :wink:

..............albo juz załozyc MMI 3G :decayed: u ciebie jest prostsza sprawa poniewaz masz juz swiatłowody

Zawsze mozesz sprzedac swoj komplet 2G :decayed:

Radio DAB działa ci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za granicą DAB działa (Niemcy, benelux), w Polsce już nie (lubuskie, wielkopolska). Ogólnie bardzo dobre połączenie radio DAB + nagłosnienie B&O - często korzystam.

MMI 3G raczej mi nie potrzebne (aktualne nawi wystarcza, filmów i tak nie oglądam). Jedynie brak USB doskwiera. No nic, zatem idę w AMI.

Jakby ktoś miał na zbyciu AMI + okablowanie to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, kolor fachowo się zwie Błękit morski głęboki-perłowy ;)

Fachowo to on się zwie LST 0P2 Z5A Tiefseeblau Perlefekt:decayed: Bardzo fajne limo:slina: . Piękna, biała skorka:jerk: Nareszcie mi ktoś powie czy brudzi się od jeansów:eusathink:

DAB masz z fabryki, czy później wsadzane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i to w jednej cenie wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości planuje zrobić tuning całości (chip, wydech, fmic), tylko nie wiem na ile bezpiecznie można podnieść moc/moment w przypadku Tiptronica. Czytałem gdzieś, że 320KM i 600Nm powinien znieść, ale czy to prawda?! Acha, i wiecie może czy można zrobić tak, żeby zmodyfikowany ECU działał tylko przy Dynamic, a np. w trybie Comfort jechał na stockowym?

Tip wytrzyma i ponad 700nm tylko zawsze zostaje pytanie jak długo?Lepiej nie przekraczać 700 i będzie ok. Co do mocy to dużo zależy od stanu silnika, układu dolotowego(bo może być przytkany) i wielu innych czynników. Ale spokojnie możesz liczyć na ok 310ps i 620nm. Sporo zależy od tego jaki i gdzie zrobisz ic. Od wydechu najmniej bo fabryczny jest wystarczający. No i oczywiście program i tutaj jedź do sprawdzonych firm żeby partactwa nie było. Usunięcie dpfa tez pomaga.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna, biała skorka:jerk: Nareszcie mi ktoś powie czy brudzi się od jeansów:eusathink:

DAB masz z fabryki, czy później wsadzane?

Najbardziej brudzą się zimą, gdy robi się wilgotno (czyli spodnie są trochę mokre) i włączę grzanie siedzeń, wtedy rzeczywiście skóra zabarwia się na niebiesko trochę. Na szczęście, jeśli wytrze się od razu to schodzi bez problemów. Druga sprawa, że jest ona bardzo delikatna, łatwo zostają odciski (np. po guzikach na tylnych kieszeniach spodni, itp), które znikają dopiero po dłuższym czasie. Miałem jasną skórę w BMW 3 (E90) i tam nie było tego problemu, tyle, że tamta skóra w porównaniu z tą to przepaść pod względem jakości/doznań.

DAB jest fabryczny.

Tip wytrzyma i ponad 700nm tylko zawsze zostaje pytanie jak długo?Lepiej nie przekraczać 700 i będzie ok. Co do mocy to dużo zależy od stanu silnika, układu dolotowego(bo może być przytkany) i wielu innych czynników. Ale spokojnie możesz liczyć na ok 310ps i 620nm. Sporo zależy od tego jaki i gdzie zrobisz ic. Od wydechu najmniej bo fabryczny jest wystarczający. No i oczywiście program i tutaj jedź do sprawdzonych firm żeby partactwa nie było. Usunięcie dpfa tez pomaga.

Firmy już sprawdzałem, coś tam mam na oku. Zaskoczyłeś mnie tym tiptroniciem, że aż tyle zniesie, no ale to tylko na +.

DPF chciałbym zostawić (w tej chwili jest w dobrym stanie), nie czuję takiej potrzeby się go pozbywać (zysk paru KM kosztem kopcenia).

A tak w tej chwili wygląda auto ;)

auto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczniutka - piękna sztuka i ładniutka wersja - nie dużo jej trzeba do ideału - przepiękne foteliki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliczna! no i automat! :kox:

Wlasnie!:wink:

Ile masz biegow w tej skrzyni? Tip jest duzo wytrzymalszy od s-tronica. DSG robi VW, a Tipa kupuja od ZF. Z opini krazacych po necie mozna wywnioskowac ze tiptonik jest wytrzymalszym rozwiazaniem. Na stany np. nie odwarzyli sie DSG wkladac:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...