Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarówki H7 świecące na biało - efekt xenon


Daniooo7

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wypadają w porównaniu ze standardowymi h7 podczas jazdy w deszczu ? Wiem, że białe światło nie sprawdza się ta pora roku ale może jego zwiększona ilość o której mówiłeś rekompensuje to ?

Nie miałem okazji jechać tym autem w deszczu. W przyszłym tygodniu wyruszamy nim zrobić kilka tys km więc pewnie będzie okazja sprawdzić je w różnych warunkach, wtedy dam znac jak sie sprawują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem juz sporo żarówek tungsram,osram,bosch itd... I jeżeli chodzi o białą barwe,to najlepiej spisują się żarówki GALAXY z marketu MRÓWKA.

Barwa świecenia jest naprawde biała,ale w pore desczową szału nie ma.Zamówiłem te do drogowych,zobaczymy jak będą się spisywały http://allegro.pl/zarowka-h7-55w-plasma-7500k-jak-led-audi-bmw-vw-i6226334649.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem juz sporo żarówek tungsram,osram,bosch itd... I jeżeli chodzi o białą barwe,to najlepiej spisują się żarówki GALAXY z marketu MRÓWKA.

Barwa świecenia jest naprawde biała,ale w pore desczową szału nie ma.Zamówiłem te do drogowych,zobaczymy jak będą się spisywały http://allegro.pl/zarowka-h7-55w-plasma-7500k-jak-led-audi-bmw-vw-i6226334649.html

Te żarówki do świecenia to się nie nadają... Mam je jako DRL i w dzień ładnie to może i wygląda ale w nocy jak długie odpalę to za każdym razem się do siebie sam uśmiecham... Dają mało światła jako drogowe w nocy.

Zmieniam je niedługo na coś innego bo wygląda to w dzień w miarę ok ale w nocy bardzo słabo a jednak bezpieczeństwo i widoczność jest ważniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia.



H1 Tungsram Sportligh Bluish +50%:


3e889638a85f2913med.jpg


2ee990699f767989med.jpg


H1 Osram Night Breaker Unlimited +110%


417b204c086b6f56med.jpg


c16f129e2a7324c3med.jpg


W kloszu jest żółto ale widoczność w trudnych warunkach się poprawiła. Na plus także dobra geometria Osramów.


Fotki robione w trybie ręcznym - brawa oddana w 90-95%.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko że prędzej pisałeś ze tungsramy maja 1,5 roku a osram są nowe także na pewno świecą lepiej.

po drugie to dla tych osramów konkurencją nie jest tungsram sportbluish 50% tylko tungsram megalight 120%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skusiłem się nie tak dawno na Osramy Cool Blue Hyper 5000K. Pierwsza trasa - wyjeżdżam z Gdańska wieczorem podczas deszczu, tylko skończyła się droga oświetlona latarniami zatrzymałem się na poboczu i zmieniałem żarówki na najzwyklejsze Philipsy za 18zł, bo widziałem tragicznie, a nadmienię że odbłyśniki dopiero co regenerowałem :) Więc jeśli ktoś kiedyś będzie się zastanawiał nad tymi żarówkami, odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko że prędzej pisałeś ze tungsramy maja 1,5 roku a osram są nowe także na pewno świecą lepiej.

po drugie to dla tych osramów konkurencją nie jest tungsram sportbluish 50% tylko tungsram megalight 120%

Wystawiłem porównanie żarówki typu blue z żarówką ++. Masz jeszcze jakieś pomysły co jest nie tak w moim poście? To nie był test żeby porównywać dwie tego samego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem porównanie żarówki typu blue z żarówką ++. Masz jeszcze jakieś pomysły co jest nie tak w moim poście? To nie był test żeby porównywać dwie tego samego typu.

Dzięki za porównanie. Juz wiem, że bluish tylko w lato będę miał. Widać nagim okiem, że night breakery dają o wiele więcej światła. Barwa aż tak wiele się nie różni.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko że prędzej pisałeś ze tungsramy maja 1,5 roku a osram są nowe także na pewno świecą lepiej.

po drugie to dla tych osramów konkurencją nie jest tungsram sportbluish 50% tylko tungsram megalight 120%

Wystawiłem porównanie żarówki typu blue z żarówką ++. Masz jeszcze jakieś pomysły co jest nie tak w moim poście? To nie był test żeby porównywać dwie tego samego typu.

bez urazy kolego tylko pisze że nowa zawsze będzie lepiej świecić od starej

Ja skusiłem się nie tak dawno na Osramy Cool Blue Hyper 5000K. Pierwsza trasa - wyjeżdżam z Gdańska wieczorem podczas deszczu, tylko skończyła się droga oświetlona latarniami zatrzymałem się na poboczu i zmieniałem żarówki na najzwyklejsze Philipsy za 18zł, bo widziałem tragicznie, a nadmienię że odbłyśniki dopiero co regenerowałem :) Więc jeśli ktoś kiedyś będzie się zastanawiał nad tymi żarówkami, odradzam

kolego na poprzedniej stronie pisałem że żarówki z niebieska bańką ładnie wyglądają w lampie bo dają bielsze światło ale kosztem gorszej widoczności i odbiciem światła na mokrym asfalcie

Wystawiłem porównanie żarówki typu blue z żarówką ++. Masz jeszcze jakieś pomysły co jest nie tak w moim poście? To nie był test żeby porównywać dwie tego samego typu.

Dzięki za porównanie. Juz wiem, że bluish tylko w lato będę miał. Widać nagim okiem, że night breakery dają o wiele więcej światła. Barwa aż tak wiele się nie różni.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

ja od siebie kolego mogę polecić tungsramy megalight 120% świecą porównywanie do osrama cena niższa i żywotność też ok

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od siebie kolego mogę polecić tungsramy megalight 120% świecą porównywanie do osrama cena niższa i żywotność też ok

Rozważę. Świecą porównywalnie do night breakerów, ale mówisz o ori lampie w B6? Bo na zdjęciu widzę coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po przestudiowaniu kilku stron zakupiłem polecane TUNSGRAMY

http://allegro.pl/zarowki-tungsram-h7-megalight-ultra-120-swiatla-i6574657467.html

przyzwoita cena i pewnie lepiej świecą niż phillpisy blue effect za 90 zł :facepalm: , które miałem wcześniej i wypaliły się równo po 365 dniach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić foto jak wyglądają w lampie ? Mysle o ich zakupie. Cena konkurencyjna w porównaniu do Osram i Philipsa, a i z trwałością z tego co wyczytałem lepiej...

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po przestudiowaniu kilku stron zakupiłem polecane TUNSGRAMY

http://allegro.pl/zarowki-tungsram-h7-megalight-ultra-120-swiatla-i6574657467.html

przyzwoita cena i pewnie lepiej świecą niż phillpisy blue effect za 90 zł :facepalm: , które miałem wcześniej i wypaliły się równo po 365 dniach ;)

Żarówki "świecące na biało", "xenon efect" czy inne "1100% więcej światła" ;) mają wyższą temperaturę barwową niż standardowe, bo temperatura żarnika jest wyższa. Dlatego również świecą jaśniej mimo, że mają ciągle 55W. Ameryki chyba tutaj nie odkryłem :P. Z drugiej strony wyższa temperatura żarnika będzie negatywnie wpływała na żywotność.To znaczy producenci mogą używać jakiś innych mieszanek gazu w celu poprawienia żywotności, ale mimo wszystko, Fizyki nie oszukasz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki "świecące na biało", "xenon efect" czy inne "1100% więcej światła" ;) mają wyższą temperaturę barwową niż standardowe, bo temperatura żarnika jest wyższa. Dlatego również świecą jaśniej mimo, że mają ciągle 55W.

Wydaje mi się, że tylko częściowo masz rację. Żarówki "xenon effect" nie świecą wcale jaśniej. Ich bielsza poświata jest dzięki niebieskawej bańce, a niektórzy producenci próbują odzyskać trochę światła przez zwiększenie mocy żarówki. Przykładem jest Osram Cool Blue Hyper+, który mimo, że na pudełku ma 55W to w rzeczywistości ma ok. 20W więcej i mimo niebieskiej bańki świeci ciut lepiej niż reszta konkurentów. Dlatego też nie posiada homologacji.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SzczYpior_n1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wydaje mi się, że tylko częściowo masz rację. Żarówki "xenon effect" nie świecą wcale jaśniej. Ich bielsza poświata jest dzięki niebieskawej bańce, a niektórzy producenci próbują odzyskać trochę światła przez zwiększenie mocy żarówki. Przykładem jest Osram Cool Blue Hyper+, który mimo, że na pudełku ma 55W to w rzeczywistości ma ok. 20W więcej i mimo niebieskiej bańki świeci ciut lepiej niż reszta konkurentów. Dlatego też nie posiada homologacji.

Haha to jest nawet lepiej niż myślałem. Zasłanianie części światła kolorowym filtrem, i/albo wypalanie odbłyśnika większą mocą :P Dla mnie bomba, już biegnę do sklepu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj doszły TUNSGRAMY 120% MEGALIGHT ULTRA

zamontowałem i stwierdzam że naprawdę dają dobre światło !

bez porównania z tymi ''xenon effect'' pomimo że jeszcze nie byłem na wyrównaniu u diagnosty ;)

dodatkowo lampy są bielutkie czyli uzyskałem efekt taki jaki chciałem :)

wrzucę foty jak wrócę z pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj doszły TUNSGRAMY 120% MEGALIGHT ULTRA

zamontowałem i stwierdzam że naprawdę dają dobre światło !

bez porównania z tymi ''xenon effect'' pomimo że jeszcze nie byłem na wyrównaniu u diagnosty ;)

dodatkowo lampy są bielutkie czyli uzyskałem efekt taki jaki chciałem :)

wrzucę foty jak wrócę z pracy :)

I jak efekt ?

PS. Turzol a jak wyjazd ? Wystarczająco wymagający by móc wyrobić sobie opinię ? ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...