Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarówki H7 świecące na biało - efekt xenon


Daniooo7

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie H7 nie są zbyt wytrzymałe, ale jeśli zużywasz 3 komplety na rok, to albo musisz robić ogromne przebiegi rzędu 50kkm/rok albo jednak coś jest nie tak. Tungsramy słyną z dobrej żywotności w porównaniu do konkurencji. Jest też kilka myków, które mogą zwiększyć żywotność żarówek, np. włączanie ich dopiero po ruszeniu autem (po odpaleniu spore wahania napięć).

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dokładnie roku używam Osram Night Breaker .Zrobiłem na nich 16 tys. Może duży przebieg to nie jest, ale jak na tą chwilę jestem zadowolony.

Nie zachwalam za bardzo bo się zaraz spalą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie H7 nie są zbyt wytrzymałe, ale jeśli zużywasz 3 komplety na rok, to albo musisz robić ogromne przebiegi rzędu 50kkm/rok albo jednak coś jest nie tak. Tungsramy słyną z dobrej żywotności w porównaniu do konkurencji. Jest też kilka myków, które mogą zwiększyć żywotność żarówek, np. włączanie ich dopiero po ruszeniu autem (po odpaleniu spore wahania napięć).

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Az 50 tys rocznie nie mam mozliwosci zrobic obecnie wyszlo ok 33 tys czyli srednio 10 tys i po zarowkach elektryk mowil zeby wstawic ledy do jazdy dziennej i bedzie po problemie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że żywotność żarówki na poziomie 5-6 miesięcy przy obecnej ich jakości wykona ia to optimum, jeździłem na osram night breaker i po wymianie na nowe odczucia zawsze były takie że światła na drodze jest o wiele więcej, po miesiącu użytkowania zawsze widziałem spadek skuteczności, światła coraz mniej i mniej, ostatnio to nawet wymieniłem żarówki chociaż stare jeszcze świeciły ale tak na moje oko z 80% jasności, po wymianie żarówek znowu widzę że światła jest o wiele więcej na drodze, czy tylko ja mam takie odczucia ?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego nie ma co przepłacać za markowe żarówki i tak super widoczności nie osiągnięcie, dlatego polecam wurtha za śmieszne pieniądze, spokój na rok albo 30kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie żarówki w5w do postojowych i h11 do przeciwmgielnych polecacie żeby światło też było w miarę możliwości białe?

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej byłem zadowolony ze zwykłych żarówek.Super widoczność w każdych warunkach,czego nie mogę powiedzieć o tych z niebieską bańką.Do tego wszystkiego cena tych niby super hiper białych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego nie ma co przepłacać za markowe żarówki i tak super widoczności nie osiągnięcie, dlatego polecam wurtha za śmieszne pieniądze, spokój na rok albo 30kkm.

Zastanawialem sie własnie nad tymi Wurthami dałem szanse jeszcze Tungsramowi +90% kolejne beda Wurthy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie żarówki w5w do postojowych i h11 do przeciwmgielnych polecacie żeby światło też było w miarę możliwości białe?

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

http://allegro.pl/zarowka-h11-55w-plasma-7500k-jak-led-audi-bmw-vw-i6475698086.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem te Tungsramy +120% i jestem raczej zawiedziony, barwa światła raczej żółta, może nie aż tak bardzo jak zwykła żarówka ale ogólnie słabo, dodatkowo 1 świeci bardziej żółtym światłem od drugiej, jakby 2 inne żarówki, muszę zamienić miejscami i sprawdzić czy to nie wina soczewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te żarówki są nastawione na jak największy strumień świetlny, wiec raczej zrozumiałe, że nie świecą na biało. Zresztą zauważyłem, że w lampach w B6 bardzo ciężko uzyskać biel z soczewce, nawet zarowkami z niebieskimi bańkami. Chyba taka natura tych lamp.

Miałem Tungsramy Bluish i tez byłem zawiedziony barwą.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tungsramy wielokrotnie były wymieniane w tym temacie a doyczy on jednak "Zarowki H7 swiecace na bialo efekt xenon"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem te Tungsramy +120% i jestem raczej zawiedziony, barwa światła raczej żółta, może nie aż tak bardzo jak zwykła żarówka ale ogólnie słabo, dodatkowo 1 świeci bardziej żółtym światłem od drugiej, jakby 2 inne żarówki, muszę zamienić miejscami i sprawdzić czy to nie wina soczewki

A może masz gdzieś na czymś spadek napięcia. Spróbuj zmierzyć napięcie na żarówce, może właśnie tu jest przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie toć zdjęcia robiłem wrzucałem na forum. ja miałem biały odcień.

oczywiście nie w 100%, ale uzyskałem efekt jaki chciałem

widoczność też naprawdę na +

ja tam byłem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często montuję H7 +120% i różnice pewne są ale sporo zależy od stanu lamp.

Najczęściej RING, GENERAL ELECTRIC i TUNGSRAM wszystkie niby z tej samej fabryki ale nie z tej samej taśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówiłem. odbłyśnik i soczewka do sprawdzenia.

u mnie tunsgramy dawały ładne białe światełko, jak widać na avatarze ;)

Edytowane przez TomOskroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...