Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarówki H7 świecące na biało - efekt xenon


Daniooo7

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszły jakieś nowe Nightbreakery - Laser. Ktoś już miał okazję pakować to do B6? Jak w porównaniu do Unlimited? Warto wspomnieć, że mają na papierze dłuższą żywotność ale i więcej papierków trzeba za nie wyłożyć.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Własnie je kupiłem do żony auta. Na drogowych mam H7 Nightbreaker Unlimited, a teraz wkładam do mijania H7 Laser. Dam znać jak się sprawują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie maiłem tungsram sportlight 50% miałem je 2 lata i się nie przepaliły jeszcze tylko wymieniłem je sobie na tungsram megalight 120% a na długich mam zwykłe tungsramy . do zadnych nie mam zastrzeżen co do jakości swiatła i zywotności

tylko wszędzie piszą i jak widziałem na testach to wszystkie żarówki z niebieską bańką ładnie wyglądają w reflektorze ale w deszcze na mokrym nie mają odbicia jak biała żarówka

czyli firmowa żarówka powinna dawac światło 1500 lux z niebieską bańką dawały 1100 lux mowa o firmowych zarówkach marketowe nawet nie dobijały do 1000 lux pomijając kierunek swiecenia

wynik testu

Tungsram Megalight Ultra - 1670lux

Tungsram Sportlight BLUish - 1130lux

Podsumowanie

Sportlighty jak widać w reflektorze mają najbardziej białe światło. Megalighty według światłomierza, to najjaśniejsze żarówki.

U mnie Bluish w soczewce wcale nie jest białe. Jest po prostu trochę mniej żółte, ale wciąż żółte. I faktycznie jesienną pora słabo się jeździ po zmroku. Zamierzam właśnie coś z tym zrobić, dlatego zainteresowały mnie ONB Laser.

Własnie je kupiłem do żony auta. Na drogowych mam H7 Nightbreaker Unlimited, a teraz wkładam do mijania H7 Laser. Dam znać jak się sprawują.

Dzięki ;)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SzczYpior_n1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Bluish w soczewce wcale nie jest białe. Jest po prostu trochę mniej żółte, ale wciąż żółte. I faktycznie jesienną pora słabo się jeździ po zmroku. Zamierzam właśnie coś z tym zrobić, dlatego zainteresowały mnie ONB Laser.

No to chyba nie tędy droga aby wkładać jeszcze bielsze (aż niebieskie), jeszcze mocniejsze.

Na złe warunki, jesień, mgłę czy deszcz to są te wszystkie RAIN, WEATHER, AQUA i co tam jeszcze VISION.

W drogowe to oczywiście świetna sprawa bo i dalej widać co jest, w mijania podczas dobrych warunków pogodowych też świetnie się spisują, mam tutaj i tutaj Tung +120%, ale jak tylko pojawiają się deszcz czy mgła to już lepiej odpuścić sobie lans.

Mam jeszcze nie rozpakowane Valeo Aqua Vision, Valeo +50%, Tungs 120% to jak tylko wpadną mi w łapy Osram NB i te Laser to chyba zrobię porównanie przy tych samych nastawach aparatu jak świecą poszczególne. Dobrze by było jeszcze trafić mgłę i deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie tędy droga aby wkładać jeszcze bielsze (aż niebieskie), jeszcze mocniejsze.

Na złe warunki, jesień, mgłę czy deszcz to są te wszystkie RAIN, WEATHER, AQUA i co tam jeszcze VISION.

W drogowe to oczywiście świetna sprawa bo i dalej widać co jest, w mijania podczas dobrych warunków pogodowych też świetnie się spisują, mam tutaj i tutaj Tung +120%, ale jak tylko pojawiają się deszcz czy mgła to już lepiej odpuścić sobie lans.

Mam jeszcze nie rozpakowane Valeo Aqua Vision, Valeo +50%, Tungs 120% to jak tylko wpadną mi w łapy Osram NB i te Laser to chyba zrobię porównanie przy tych samych nastawach aparatu jak świecą poszczególne. Dobrze by było jeszcze trafić mgłę i deszcz.

Droga dobra. Może niejasno się wyraziłem, lub nie zrozumiałeś. Na wiosnę wsadzilem jak najbielsze żarówki by lepiej wyglądały. Efekt średnio osiągnąłem, ponieważ Bluish wcale nie są białe. A, że mimo to teraz źle się jeździ chce je wyjąć i wsadzić coś dającego najwięcej światła. Także czekam na jakieś opinie laserków.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Edit:

Wyjąłem swoje Sportlighty, nawet zwykłe Boshe Pure Light są jaśniejsze. Ale nie o tym. Po pół roku użytkowania Bluishów zaniepokoiła mnie jedna przydymiona żarówka. Kiedyś pamiętam mierzyłem napięcie na jednej lampie czy nie ma spadku, miernik pokazał 13,7v. Nie za dużo? Bo się okazuje, że przydymiona żarówka pochodzi z tego właśnie reflektora. Na drugim nie mierzyłem. Ktoś obeznany może się wypowiedzieć? Bo nie wiem też czy taka bańka nie hamuje jeszcze bardziej światła, czy się nadaje do ponownego włożenia na wiosnę, chociaż muszę przyznać, że przed wyjęciem nie zauważyłem jakiejś ciemniejszej wiązki światła.

3zddxiby.jpg

Edytowane przez SzczYpior_n1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jsak patrzysz na lampy ? :kox:

szukam czegoś aby moje lampy świeciły pod kolor mojego samochodu ;)

Edytowane przez TomOskroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tungsram Sportlight

Osram Cool Blue Intense

Philips Blue Vision Ultra


a jsak patrzysz na lampy ? :kox:

szukam czegoś aby moje lampy świeciły pod kolor mojego samochodu ;)

jak kupisz te niebieskie żarówki to w lampie efekt jest ok ale w deszczu bedziesz patrzył czy masz swiatła włączone


No to chyba nie tędy droga aby wkładać jeszcze bielsze (aż niebieskie), jeszcze mocniejsze.
Na złe warunki, jesień, mgłę czy deszcz to są te wszystkie RAIN, WEATHER, AQUA i co tam jeszcze VISION.
W drogowe to oczywiście świetna sprawa bo i dalej widać co jest, w mijania podczas dobrych warunków pogodowych też świetnie się spisują, mam tutaj i tutaj Tung +120%, ale jak tylko pojawiają się deszcz czy mgła to już lepiej odpuścić sobie lans.

Mam jeszcze nie rozpakowane Valeo Aqua Vision, Valeo +50%, Tungs 120% to jak tylko wpadną mi w łapy Osram NB i te Laser to chyba zrobię porównanie przy tych samych nastawach aparatu jak świecą poszczególne. Dobrze by było jeszcze trafić mgłę i deszcz.

Droga dobra. Może niejasno się wyraziłem, lub nie zrozumiałeś. Na wiosnę wsadzilem jak najbielsze żarówki by lepiej wyglądały. Efekt średnio osiągnąłem, ponieważ Bluish wcale nie są białe. A, że mimo to teraz źle się jeździ chce je wyjąć i wsadzić coś dającego najwięcej światła. Także czekam na jakieś opinie laserków.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Edit:
Wyjąłem swoje Sportlighty, nawet zwykłe Boshe Pure Light są jaśniejsze. Ale nie o tym. Po pół roku użytkowania Bluishów zaniepokoiła mnie jedna przydymiona żarówka. Kiedyś pamiętam mierzyłem napięcie na jednej lampie czy nie ma spadku, miernik pokazał 13,7v. Nie za dużo? Bo się okazuje, że przydymiona żarówka pochodzi z tego właśnie reflektora. Na drugim nie mierzyłem. Ktoś obeznany może się wypowiedzieć? Bo nie wiem też czy taka bańka nie hamuje jeszcze bardziej światła, czy się nadaje do ponownego włożenia na wiosnę, chociaż muszę przyznać, że przed wyjęciem nie zauważyłem jakiejś ciemniejszej wiązki światła.
3zddxiby.jpg

pewnie że hamuje ja miałem bluish i naprawde maja biała barwe w reflektorze. latem wkładam bluish a na jesien megalight

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te hypery w soczewce są nie do końca białe, ale też nie żółte, wyglądają dobrze.

W nocy jak jest sucho i masz wyczyszczoną soczewkę (ja mam) świecą bardziej pod barwę biało-niebieską, tak mi się wydaję. Dla mnie git wygląda.

Jak pada tragedii, aż takiej u mnie nie ma, chyba że co drugi kierowca ma światła ustawione w niebo, a dużo takich trafiam...

Ogólnie dla mnie te HYPERY świecą taką barwą, jaką chciałem mieć w aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że hamuje ja miałem bluish i naprawde maja biała barwe w reflektorze. latem wkładam bluish a na jesien megalght

Chodziło mi oczywiście nie o niebieską bankę tylko czarny nalot. Nie wiem dlaczego ale ja miałem zupełnie inne odczucia jeśli chodzi o barwę w reflektorze. Jak je kupiłem pół roku temu to dawałem parę stron wcześniej zdjęcia jak wyglądają u mnie. Serio z białym nie miały nic wspólnego, minimalnie bledsze od zwykłych i to wszystko. Raczej ich się nie podrabia, więc nie wiem o co chodzi... Masz seryjne reflektory?

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Edit: post 1, post 2. Tak u mnie to wyglądało na nowych żarówkach.

Edytowane przez SzczYpior_n1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że hamuje ja miałem bluish i naprawde maja biała barwe w reflektorze. latem wkładam bluish a na jesien megalght

Chodziło mi oczywiście nie o niebieską bankę tylko czarny nalot. Nie wiem dlaczego ale ja miałem zupełnie inne odczucia jeśli chodzi o barwę w reflektorze. Jak je kupiłem pół roku temu to dawałem parę stron wcześniej zdjęcia jak wyglądają u mnie. Serio z białym nie miały nic wspólnego, minimalnie bledsze od zwykłych i to wszystko. Raczej ich się nie podrabia, więc nie wiem o co chodzi... Masz seryjne reflektory?

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Edit: post 1, post 2. Tak u mnie to wyglądało na nowych żarówkach.

chodzi mi o ten nalot że ta żarówka juz napewno nie świeci tak jak powinna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem wiele żarówek. W ostatnim czasie jeździłem na Decante X-Xenon Look h1. Żarówka emitowała białe światło w soczewce z delikatną niebieską poświatą (zależało to od kąta spoglądania).

W porze wiosna-lato było OK. Problem pojawił się podczas powrotu do domu na trasie 350 km. Padał śnieg a ja nie widziałem pobocza i jechałem na "czuja".

Żarówka posiada dość mocno zabarwioną bańkę przez co emituje mniej światła. Generalnie jeśli ktoś chce potrącić nieoświetlonego pieszego lub chce wpatrywać się przez kierownicę na drogę to polecam.

Zalety:

+cena ok. 30-40zł za H1

+bardzo ładnie wyglądała w kloszu

+pora lato-jesień - żarówka spełnia swoją rolę

Wady:

-pierwsza żarówka spaliła się po 3000 km

-słaba widoczność na mokrej jezdni

-mała ilość emitowanego światła

Aktualnie jeżdżę ponad 1.5 roku na Tungsram Sportlight Bluish +50 H1. Kolor soczewki w dzień - żółty/lekko bielszy od zwykłych. Kolor soczewki w nocy - z bliska przewaga białego, z daleka wygląda przywoicie. Żarówki naprawdę dobrej jakości, natomiast podczas deszczu rewelacji nie ma. Bardzo ładnie oświetlają drogi szybkiego ruchu S - znaki poziome, pasy są bardzo dobrze oświetlone. Ostatnio jednak zauważyłem, że żarówki tracą na efektywności więc pora na zmianę.

Zalety:

+niska cena ok. 25zł za H1

+dobra widoczność na suchym

+akceptowalna widoczność na mokrym

+soczewka koloru biało-żółtego z przewagą pierwszego

+wytrzymałość

+w tym przedziale cenowym żarówek blue - bezkonkurencyjna

Wady:

-...

Dziś zakupiłem Osram Night Breaker Unlimited +110% H1 (cena z przesyłką w granicach 55zł) z uwagi na załamanie pogody i przewagę jazdy w porach deszczowych, wieczornych. Dnia 25.11.2016 będę w domowym warsztacie więc zmienię i zdam fotorelację z różnic świetlnych.

Moim zdaniem jeśli ktoś preferuje bezpieczną podróż, wybiera żarówki najjaśniejsze. Ja osobiście wyrosłem już z xenon efekt. Wole podróżować bezpiecznie a żarówki typu xenon? Będę szukał następnego auta z fabryczną instalacją ksenonową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się Osram Night Breaker Laser. Ma ktoś jakieś informacje na ich temat?
Jak wyglądają w porównaniu z Night Breaker Unlimited +110%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekaw jak wypadaja w b6 bo na filmikach niby spoko ale kazda lampa jest inna

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się Osram Night Breaker Laser. Ma ktoś jakieś informacje na ich temat?

Jak wyglądają w porównaniu z Night Breaker Unlimited +110%?

Ano, pojawiły i to kilka postów wcześniej ;)

Porównanie z Unlimited jest na YT.

Jakby komu było mało.

Chcecie wincyj?

b872ae7072c1.jpg

Proszę bardzo.

Kanał autora filmików:

https://www.youtube.com/user/sorcerer21ro/videos

:arrow2: :arrow2: :arrow2: :arrow2: :arrow2: :arrow2: :arrow2: :arrow2: :arrow2: :arrow2: :arrow2: :arrow2: :arrow2: :arrow2: :arrow2: :arrow2: :arrow2: :arrow2: :arrow2: :arrow2:

A jak ktoś przebrnie przez tę masę filmików z żarówkami to autor kanału ma też świetną prezentację kosza na pranie. Widywany często w Biedrze. Też mam, polecam.

Edytowane przez soulmaster3m
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz phillipsa, wytrzymały rok i światło było ok ale sadła nie urywało, OSRAM wygląda o niebo lepiej

to jakie w końcu świecą na bielutko ? w renault te 'Osram laser' jakoś tak żółtawo świecą chyba że mi się tylko tak wydaje :decayed:


a tak dokłądnie chodzi mi o efekt taki jak w tym samochodzie:

temat nie zbyt ciekawy ale ujęcie dobre :grin:

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-lech-kaczynski-nie-zyje/aktualnosci/news-ekshumacja-tomasza-merty-bede-miec-szanse-godnego-pochowania,nId,2311246

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem Osram NB Laser H7 w samochodzie żony (Golf V). Jeżeli chodzi o barwę to nie spodziewajcie się rewolucji. Jest dominacja światła w barwie białej jednak wpada w odcień żółty co już może niektórym przeszkadzać. Mi głównie chodziło o poprawę w kwestii ilości światła i tutaj Laser spisują się świetnie - Wcześniej siedziały zwykłe H7 i różnica w ilości światła jest znacząca.

K2wTjRC.jpg

UVhCPMW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laser ma barwe 3600k więc wiadomo że będzie wypadało w żółty ale najważniejsze aby była różnica w widoczności

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypadają w porównaniu ze standardowymi h7 podczas jazdy w deszczu ? Wiem, że białe światło nie sprawdza się ta pora roku ale może jego zwiększona ilość o której mówiłeś rekompensuje to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...