Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Powtarzające się drgania


Janusz_Audi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w mojej b7 BPW 2005 od czasu do czasu zauważam drgania całej budy. Najczęściej występuje to w momencie gdy stoję na światłach, na biegu jałowym. Co najlepsze nie występuje to zawsze, tylko raz na jakiś czas. Ostatnio o tym zapomniałem, bo nie występowało. Dziś znowu miałem taką sytuacje. Macie pomysł gdzie jest przyczyna tych drgań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zacznie drgać to wciśnij sprzęgło, jak ustąpi to masz odpowiedź.

Specjalnie wsiadłem w auto żeby to sprawdzić. Przejechałem 8 km i zero drgań na postojach. Teraz to jest dla mnie ogromna zagadka. Czy dwumas by się tak zachowywał? Że raz trzęsie, a raz nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli raz na jakiś czas ci lekko bujnie silnikiem, tak że siedząc w fotelu kierowcy jesteś w stanie to wyczuć , to się nie przejmuj, ten typ tak ma :decayed:

Chyba że drgania są dużo mocniejsze, i zauważasz je wzrokiem stojąc obok auta, to wtedy dopiero szukaj przyczyny :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli raz na jakiś czas ci lekko bujnie silnikiem, tak że siedząc w fotelu kierowcy jesteś w stanie to wyczuć , to się nie przejmuj, ten typ tak ma :decayed:

Chyba że drgania są dużo mocniejsze, i zauważasz je wzrokiem stojąc obok auta, to wtedy dopiero szukaj przyczyny :whistling:

Mam zaliczone dwie krótkie trasy od czasu występowania tych drgań i teraz spokój. Nic się nie dzieję. Te drgania zdarzyły mi się może dwa, trzy razy.

Najbardziej bałbym się tego co napisał Tomek. Pytanie brzmi, czy w ogóle się tym przejmować? Dotychczas byłem przekonany, że w tym silniku nic złego się nie powinno dziać z pompowtryskiwaczami.

P.s. z tego co widzę, nie jestem osamotniony. Wielu posiadaczom b7 zdarzają się te drgania.

u mnie też buda drga na postoju po wciśnieciu sprzęgła dalej są drgania. czyżby poduszki??

mówisz o poduszkach pod silnikiem? Poważna czy mało poważna sprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli była by to wina 2umasu to objaw by był cały czas a nie raz jest raz nie ma... prędzej problem może tkwić w PD ale nie z winy ze się coś dzieje tylko może być to wina jakości paliwa...

również się mówi ze może być wina walków Lancastera ale one musiały by się przestawić względem rozrzadu. jeśli by się przestawiły to drgania telepania były by cały czas...

ja również mam takie telepawki na biegu jałowym ale to bardzo bardzo rzadko się zdarza... także ja tez się tym nie przejmuje nie zastanawiam się od czego może to być... bo w tym problemie nikt nie potrafi pomóc bo aby się dowiedzieć trzeba lądować kasę aż się trafi... a wiadomo części do 2.0 nie są tanizna... a jeśli może ktoś wie od czego to występuje bo przerobił temat pakując kasę to na pewno nikt nam nie powie od tak za damski c**j jakie jest z tego wyjscie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli była by to wina 2umasu to objaw by był cały czas a nie raz jest raz nie ma... prędzej problem może tkwić w PD ale nie z winy ze się coś dzieje tylko może być to wina jakości paliwa...

również się mówi ze może być wina walków Lancastera ale one musiały by się przestawić względem rozrzadu. jeśli by się przestawiły to drgania telepania były by cały czas...

ja również mam takie telepawki na biegu jałowym ale to bardzo bardzo rzadko się zdarza... także ja tez się tym nie przejmuje nie zastanawiam się od czego może to być... bo w tym problemie nikt nie potrafi pomóc bo aby się dowiedzieć trzeba lądować kasę aż się trafi... a wiadomo części do 2.0 nie są tanizna... a jeśli może ktoś wie od czego to występuje bo przerobił temat pakując kasę to na pewno nikt nam nie powie od tak za damski c**j jakie jest z tego wyjscie...

Odniosę się tutaj do drugiego akapitu. Ja również te telepawki mam bardzo rzadko, ale jednak się zdarzają. Ostatnią miałem dzisiaj, a przedtem tydzień temu, jechałem, stanąłem na światłach i za przeproszeniem WHAT THE FU*K IS GOING ON? O tym zapomniałem i dziś znowu miało to miejsce. nie wiem za bardzo skąd to się bierze, wujek google również nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też buda drga na postoju po wciśnieciu sprzęgła dalej są drgania. czyżby poduszki??

mówisz o poduszkach pod silnikiem? Poważna czy mało poważna sprawa?

raczej poważna, bo na budzie cały czas są wibracje, na postoju, podczas jazdy czuć wibracje na pedałach na drążku zmiany biegów i na fotelu pasażera i kierowcy.

Aaaaa ja mam 3.0 chodź to nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem objaw jest typowy dla PD- wystarczy sprawdzić pod kompem- minuta sprawdzania.

Sam nie jestem mechanikiem ale trzeba sprawdzić korekcje wtryskiwanego paliwa. Od (00 do +- 2,9) są w normie ale im bliższe zera tym lepiej. Jeżeli są dość duże to od razu wiadomo czy to problem PD czy należałoby się uczepić czegoś innego. Tak jak piszą koledzy w wątku może to być wina podłej jakości paliwa i po zatankowaniu czegoś lepszego problem ustanie. W moim poprzednim 2,0tdi BKD problem delikatnych drgawek towarzyszył mi przez 4 lata i nic z tego nie wynikało. Wymienisz dwumase, poduszki pod silnikiem i jeszcze kilka klamotów a problem pozostanie- weryfikacja czy to aby na pewno nie PD potrwa dosłownie chwilkę i tak naprawdę dopóki nie rzuca porządnie budą to problem jest do przełknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli na b.jałowym wystepuja drgania bujania itp i zwiekszyssz rpm na 1000 i znika to 99% 2umas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...