Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana popychaczy


nitol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do wymiany popychaczy ponieważ klekotają,czy ktoś już to robił mógłby opisać czy to trudne zadanie silnik 1.6 ADP obawiam się wałka rozrządu nie wiem czy będę umiał go ustawić no i czy dam rade samemu,przy okazji wymienił bym chłodnice bo cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli sobie poznaczysz i ustawisz rozrząd to nie ma z tym wielkiego problemu Zdejmujesz rozrząd Pokrywe od zaworow i odkręcasz walek i zdejmujesz panewki Tylko pamiętaj żeby przy składaniu panewki dociągnąć z odpowiednia silą kluczem dynanometrycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze coś zapytam. Mam podobny problem też mi klekotają popychacze tzn ta sądzę, i chciałbym to zrobić. Pytanie jest takie gdzie znajdę schemat ustawienie rozrządu do ADP 1.6 i czy muszę demontować cały pas przedni z chłodnicą???? Ja mam automat i chciałbym tego uniknąć ponieważ z tego co wiem to przez chłodnice idzie olej ze skrzyni i nie chciałbym tego ruszać. Kolejne pytanie jak odkręcę koło rozrządu to jest opcja, że przykręcę go w innej pozycji??? Tzn czy wałek w miejscu mocowania koła wałka rozrządu ma jakieś cechy?? Ile mogą kosztować popychacze. I jeszcze jedno jak już wyjmę wałek rozrządu to popychacze ładnie powinny wyjść "gołymi rękami"???? Przebieg to 200 tyś olej Mobil 10W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz zakladac nowe czy uzywki ?

Sprawdz cisnienie oleju, moze byc zapchany smok w pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to nowe ale zapewne cena ich mnie z tego wyleczy. Dodam, że nie zawsze klekocze czasami zaraz po odpaleniu a czasami jak się nagrzeje i nie klekocze ciągle pewien czas że tak powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw cisnienie oleju i smok w pompie.

Potem zmiana oleju na 5w40. Jeden popychacz kosztuje ok 30zl firma INA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no ok a jakie powinno być ciśnienie ?? I gdzie znajdę czujnik ciśnienia, żeby wykręcić tam manometr :P. I jeszcze jedno czy pasek rozrządu musi być nowy czy może zostać stary, pytam bo jestem że tak powiem po wymianie rozrządu jakieś 7 tyś temu. I jeszcze mi się przypomniało czy muszę demontować aparat zapłonowy żeby wyjąc wałek rozrządu? Aha jeszcze jedno czy wlanie rzadszego oleju nie "rozszczelni" silnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak żyje to nie widziałem rozszelnionego silnika, co za bzdura :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodziło o to, że rzadszy olej może pownikać w miejsca z nagarem, które uszczelniaja silnik np na tulejach cylindrowych i powodują, że nie bierze oleju, a z rzadszym może wypłukać te nagary i silnik zacznie palić olej. Dlatego np ja nie chce przechodzic na 5w40, bo mimo małego przebiegu poprzedni właściciel lał 10w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że Twoja wiedza na temat olei silnikowych jest zerowa

gęsty to on moze i jest ale na pólce w sklepie a nie w temperaturze pracy czyli 100 stopni

nagary srary i ch.... wie co jeszcze, co "uszczelnia" silnik

przestancie pisac głupoty, nie mając o tym bladego pojecia, siejecie tylko zamet jak tępi taryfiarze spod koscioła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodziło o to, że rzadszy olej może pownikać w miejsca z nagarem, które uszczelniaja silnik np na tulejach cylindrowych i powodują, że nie bierze oleju, a z rzadszym może wypłukać te nagary i silnik zacznie palić olej. Dlatego np ja nie chce przechodzic na 5w40, bo mimo małego przebiegu poprzedni właściciel lał 10w40.

:facepalm:Gdzie Ty się tego nasłuchałeś ?? Kto Ci to opowiadał ?? Jeśli jakiś mądry mechanik to zmień go szybko.

Wejdź sobie na pierwszą lepszą stronę np. mobila i tak dowiesz się że nie zaleca się stosowania oleju 10W to tego auta i tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie nerwowo ja się tylko grzecznie zapytałem. Co do gęstości to owszem w temp pracy to każdy olej bd rzadszy ale np zimą gorzej bd odpalić na oleju mineralnym, niż na syntetyku taka moja opinia, bo jakby nie patrzeć to to 5, 10 , 15mówi o gęstości oleju. Co do "rozszczelnienia" to nie zgodzę się z Tb dev w 100% znam przypadki, że po takim przejściu auto miało problemy tzn silnik. Tak czy inaczej zalecasz przejście na 5W40 jakiej firmy? i Jakie ma byc to ciśnienie??? Żadna kontrolka mi sie nie świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego remontuję silniki od ponad 20 lat i nie trafiłem ŻADNEGO silnika który miał tego typu problemy po zmianie oleju na full, a zrobiłem ich juz pare setek, stek bzdur

oliwe zapodaj Motula, Mobila, Liqui Moly, Millers, Amsoil, Valvoline, wybór nalezy do Ciebie

cisnienie na wolnych obrotach - 0.1-0.35MPa

przy 3000 obr/min - 0.5-0.7MPa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu jest wkręcony w blok czujnik ciśnienia oleju, dopytam jeszcze o to,czy jest do niego dojście od góry czy trzeba z kanału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam jak ma 1.6 ale chyba w podstawie filtra oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok lookne tam w wolnej chwili. Jeszcze coś jakby przyszło do wymiany tych popychaczy to aby zdementować wałek rozrządu muszę demontować aparat zapłonowy ?? A co się z tym wiąże później ustawiać zapłon.

---------- Post dopisany 06-11-2013 at 19:23 ---------- Poprzedni post napisany 02-11-2013 at 22:23 ----------

A ja jeszcze o coś zapytam. Ostatnio zaświeciła mi się inspekcja tzn chyba inspekcja takie trzy znaki w miejscu licznika km do 1000. Znaki te początkowo witają po pewnym czasie pojawia się przebieg do 1000. I jak sie zorientowałem to od ostatniej wymiany oleju miła mniej więcej 10 000 km, i muszę wymienić olej.

Pytanie mam takie obecnie auto jest na mobilu 10w40 czy jest sens przejścia na 5W40?? Wiem, że dev pisał że nic sie nie stanie ale słyszałem różne opinie na ten temat. Jeszcze jedno ile wchodzi oleju do mojego silnika tj 1.6 ADP. Auto ma przebieg 204 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy piszą że od takiego i takiego przebiegu powinno lać się półsyntetyk a od takiego i takiego już minerał - wszystko to bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...