Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana popychaczy


nitol

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, ze temat podobny to nie bd zakładał nowego. Mam małe pytanie czy w silniku 1.6 ADP można wymienić popychacze bez demontowania wałka rozrządu samego rozrządu i aparatu zapłonowego??? Zakładam, że się nie da ale zapytać nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak też myślałem trochę jest grzebania niestety jakoś latem bd musiał się tym zająć dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze się nad tym nie zastanawiałem trochę tam poklepuje na zimnym silniku, poza nagrzaniu jest cisza. Jak sie ciepło zrobi bd myślał a co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz zakładac nowe to musisz je zalac olejem

na boku popychacza jest mała dziurka, strzykawką z igłą mozna wsztrzyknąc olej do środka

jezeli bedziesz zakładał stare musisz sie pozbyc z nich oleju

troche to zawiłe ale tym sposobem unikniesz problemów

no i podstawa to dobry olej, 5w40, Motul, LM, Mobil Valvoline

szajstrolla omijaj szerokim łukiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zalania popychaczy nowych to wiem, acz kol wiek słyszałem różne szkoły na ten temat jedni mówią że powinno się "wylać" olej z popychaczy przed założeniem inni że nie trzeba. Słyszałem teorię, że jak olej bd w popychaczu to się on połamie ale ile w tym prawdy? Wymieniałem już popychacze co prawda nie w Audi i tam jak zakładałem nowe to zrobiłem tak jak napisałeś i działa. xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy u mnie w aucie z 1000 km temu w aucie były wymieniane popychacze na nowe INA bo wcześniej było słychać takie cyrkotanie z tyłu silnika ale u góry i po wymianie jest tak samo teraz od 2 dni jest nawet już zalany olej MOTUL 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nowe były zalewane olejem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devastation co ty taki zle przekonany do castrola??? kurde wszedzie piszesz o tym ze zly . ja mam w 2 autach i nie narzekam wszystko dziala w octavi 6 lat lalem go i dalej dziala . Zly bo drogi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duzo rozebrałem silników po tym "rarytasie" :facepalm:

jak lac to porządny olej i nigdy w trybie LL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś (ale to już parę lat temu) czytałem fajny artykuł o olejach i było między innymi dokładnie o typach olejów. Z tego co pamiętam to Castrol był zaliczany do innej grupy olejów. Niby oznaczenie to sam co full syntetyk ale w przypadku Castrola nie był to full syntetyk tylko jakaś inna grupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ja tam leje castrola i ludzie mi podworza GM tez oszczedzaja leje to co klient chce . ale napewno ine wleje mobila i seleni .Tez nie patrz bo po castrolu tak czy tak tylkmo np pan zdzich ma auto co ma 250tys na blacie a olej castrol zalal jak mial 240tys i silnik odmowil posluszenstwa . Bo ludzie leja co sie da i jak najtaniej a potem nastepny ktos wleje cos lepszego i rozwala uszczelki uszczelniacze itd. znam osoby co z mieli auta na polsyntetyku a leja pelny syntetyk bo wyczytali tak ze tak trzeba ;/ jaki sens?? albo polsyntetyk zamieniaja mineralnym bo z beczki litr 8zl a auto np tdi z turbem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastepny erotoman-fantasta :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty jestes bajkopisarz i teorie snujesz wszedzie sie udzielasz a pozytku zero ;] pozdro Dla Ciebie niech sie wiedzie;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...