Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Coś wiecej o tym silniku


Badik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako iż jestem nowy i nie wiem gdzie umiescic taki dział, prosze moderatora o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu:)

Mozecie napisac cos wiecej o silniku Audi a4 b6 1,8T 163km.

Jakie jest prawdziwe spalanie, jak z częściami zamiennymi, czy warto kupic taki silnik i wgl jak sie tym jeździ :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już kupiłeś :wink:

W mieście ja oscyluje 10-11

w trasie jak delikatnie to 7.5-8

Częste problemy to napinacz łańcucha spinającego wałki, mnie właśnie czeka taka wymiana - a to niestety nie tanie rzeczy :facepalm:

No i problemy z ciśnieniem oleju, więc zaraz po kupnie radzę podjechać na sprawdzenie.

A i jeszcze padające cewki ale na to była akcja serwisowa w ASO.

Ile ma przebiegu? Jaki olej zalany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry motor, dowiedz sie jak czesto byl wymieniany olej,i wlasnie czym byl zalany? jak chodzi rozrzad? czy tryka przy porannym starcie napinacz, sprawdz czy ma moc.

do radko123 czemu myslisz ze trzeba wymienic napinacz, moze wystarczy zmienic olej na 0W30, u mnie i nie tylko pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry silniczek. Fajnie sie wkreca. No niestety ten napinacz. Ja jestem po wymianie ale przynajmniej z głowy. Potwierdzam cewki, lecz wiekszosc samochodow raczej juz na akcji serwisowej byla. Ja zalozylem Beru i lata jak ta lala. Spalanie to benzynie się nie przygladalem ale LPG - 10.5l/100km trasa 13l/100km miasto ale do lekkich nóg moja nie należy. Bardzo dobry do gazowania. Brakuje 6 biegu. Czesci zamiennych jest mnóstwo i nie są drogie ale najgorsze zamienniki odradzam. Trzeba uwazac na poziom paliwa. Pompy czułe na tak zwane jeżdzenie na "żydzie" :P

Ogolnie jestem zadowolony i polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smigam już 4sezon i jest b.dobrze....mam ciezka noge ,a spalanie na poziomie:wink: miasto 11-12 trasa 8,7 ladnie się zbiera,cewki to fakt bierz nowe wszystkie i spokoj,bo ja na początku uzywki dokupywałem i graly na 2-3mies. zakup 4 beru i spokoj ponad 2lata:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto kupic z takim silnikiem rozumiem :P czy spalanie mnie zje przy zarobku 1.700 zl :D

Zależy ile bedziesz jeździł.

Założysz lpg i bedzie taniej niż TDI

Silnik warty kupna, BEX mocniejszy - wiecej KM

Osobiście też mam BFB po programie - około 180KM

Spalanie trasa 10l, miasto 12l oczywiście LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audi bedzie więcej 8-11l, zależy od stylu jazdy.

Mając pod maską 163KM nie bedziesz chyba jeździł jak emeryt:decayed:

Po zakupie auta wstaw LPG, bedzie taniej niż Hondą

Przy przebiegu 10tys rocznie instalacja zwróci się po roku

Kalkulator Lpg - Kalkulator gazu - Przelicznik Lpg - Opłacalność Lpg - Kalkulator instalacji gazowej - Kalkulator Lpg benzyna - Auto gaz kalkulator - Kalkulator spalania gazu - Kalkulator opłacalności | gazeo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny silnik.będziesz zadowolony.Spalanie przyzwoite i w miarę dynamiczny.Lej olej 0W30 lub 0W40 i wymieniaj co 10tyś i będzie gites :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dokładniej jest ten BEX? bo nie za bardzo wiem :)

Najmocniejsza turbodoładowana benzyna o pojemności 1.8 w B6. 190KM i 240Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...