Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Malowanie kierownicy


Kixon

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba lepszym rozwiązaniem było by obszycie kiery skórą dobrego gatunku , lakier będzie się raczej ścierał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega wyżej dobrze mówi lakier nie dość że się będzie wycierał to do tego jeszcze nie będzie to za elegancko wygladać, a tak normalna skórą obszyć fajną nić i lala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalować wszystko można ale jak to będzie wyglądało i na jak długo tego niewiedzą nawet najstarsi górale.Ja proponuję tapicera i nową skórę.Zapłacisz ale satysfakcja gwarantowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza, wiedza i nie najstarsi gorale a Ci co sie tym zajmuja lub sie na tym znaja. Sadzisz ze skora ze swinki lub krowki jest czarna do wyboru mat/satyna/polysk i dadotkowo dziurkowana:decayed:

Zestawow jest sporo, albo sama farba albo wieksze ze szpachla do "latania" ubytkow. Jesli zrobi sie dobrze posluzy lata a nie kilka tygodni.

RENOWACJA KIEROWNICY SKÓRY TAPICERKI Maxi Zestaw (3565432835) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

RENOWACJA SKÓRY KIEROWNICY FARBA LAKIER RYSYdziury (3567880743) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiera już pomalowana , efekt wizualny jak dla mnie zadowalający zobaczę teraz jak będzie z trwałością. Czas operacji jakieś 1.5h.

DSCF6140.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche pozno doszukamel sie watku ale jestem przeciwnikiem malowania kierownicy. jak chlopaki wyzej pisza lepiej obszyc. kupilem auto z pomalowana kierownica, wygladala jak nowa ale po 2 tyg zaczela pekac, po nawet 20minutowej jezdzie rece byly czarne a po 1,5mies (2,5 tys km) uzytkowania farba zaczela odpryskiwac. zdecydowanie odradzam tym, ktorzy sie nad tym zastanawiaja, lepiej zainwestowac pare groszy wiecej i ja dac do obszycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie to, zdecydowanie tamto. Skad takie tezy? Skad wiesz, ze na szybko przed sprzedaza nie zostala podkrecona pasta do butow?

Skory sa malowane od samego poczatku. Jesli zrobi sie to dobrze i dobrymi materialami bedzie jak tralala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skory sa malowane od samego poczatku.

własnie, widziałeś kiedyś czerwona świnie ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zobaczeniu tego efektu po odnowieniu kiery postanowiłem sam zakupić z tej 'Kliniki skóry' zestaw i zobaczymy co z tego wyjdzie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Kolegi "Griffe" poprawnie przeprowadzony zabieg renowacji skory z wykorzystniem tonera utrwalacza i specjalnej szpachlowki

Moze zagwarantowac zywotnosc +- ok 1 roku dla kierwnicy , przeprowadzalem taki zabieg na podlokietnikach i oparciach na boczkach sprawdza sie super , trzeba sie jedynie troche naszukac nr nazwy naszego odcienia skorzanej tapicerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak na razie po malowaniu ok , nic nie schodzi , nie łuszczy się , ręce czyste . Przejechane ponad 3tyś ,zobaczymy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche pozno doszukamel sie watku ale jestem przeciwnikiem malowania kierownicy. jak chlopaki wyzej pisza lepiej obszyc. kupilem auto z pomalowana kierownica, wygladala jak nowa ale po 2 tyg zaczela pekac, po nawet 20minutowej jezdzie rece byly czarne a po 1,5mies (2,5 tys km) uzytkowania farba zaczela odpryskiwac. zdecydowanie odradzam tym, ktorzy sie nad tym zastanawiaja, lepiej zainwestowac pare groszy wiecej i ja dac do obszycia.

Kolego miałeś na kierę nałożoną pastę do skór a nie odnowioną lakierem i dlatego Ci ręce brudziła. Sam tak robiłem jak swojego byłego Passata sprzedawałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ja się dołączę do sporu.

Sam chciałem obszywać kierownice u kolegi z forum ale Kolega nie posiadał takiej kiery by zrobić zamianę a ja nie mogłem pozwolić sobie na cały tydzień bez auta wiec zakupiłem zestaw i do dzieła ..

Czas pracy ..... może dłużej niż u kol."kixon "

Czas operacji jakieś 1.5h.

Ja nałożyłem dwie warstwy farby i dwie warstwy lakieru (półmat ) w czasie zgodnym z instrukcją zawartą w zestawie..

Spokojnie mogę powiedzieć ze jestem zadowolony :thumbup1:..

Miałem zdecydowanie w gorszym stanie lakier bezbarwny był po wycierany (taką niestety kierę skórę kupiłem :decayed: ) a teraz jest jednakowa wszędzie ...Jak widać :wink:

SSL20499.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez przeprowadzilem taki zabieg w sasiada pasku b6 na kierownicy.skory zawsze sa farbowane i lakierowane wiec taki zabieg jak najbardziej polecam.w zaleznosci od stanu zniszczenia szpachlowka albo tylko odtluszczenie kilka warstw farby i koncowa z polyski3m lub bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny temacik ale powiedzcie - oczywiście pytam użytkowników kier świeżo "malowanych" - Jaką takie malowanie ma wytrzymałość ??? najlepiej by było podać tu ilość km od pomalowania i jakieś zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...