Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamek drzwi nie otwiera się z pilota


bananagb

Rekomendowane odpowiedzi

Wymontuj zamek , powolutku rozbierz , bez oddzielania od całości tych zapadek / na tyle byś się dostał do silniczków , a właściwie ich styków / Dognij styki aby wsuwając silniczek styki mocniej siedziały w gniazdach poskręcaj i powinno pomóc. Jak sie trzaska drzwiami to powstają jakieś małe ruchy tych silniczków w obudowie zamka co z kolei skutkuje poluźnieniem połączeń. Silniczek ma w sobie dwa gniazda a w obudowie są dwa styki / takie cienkie bolce / i tym złączem przekazywane są impulsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja operację demontażu, rozkładania i składania zamka przeprowadziłem wczoraj i na razie wszystko bangla :decayed: , ale powiem szczerze, że rozłożenie a potem złożenie tego wszystkiego bez czteropaka graniczy z cudem. Męczyłem się strasznie z oddzieleniem mechaniki od automatyki ale nie dałem za wygraną i udało się. Silniczki wyjąłem całkowicie. Ważne jest żeby zwrócić uwagę na to, że styki w mniejszym silniczku są po wewnętrznej stronie otworów (blaszki trzeba podgiąć do środka), a w większym silniczku styki mamy po zewnętrznej stronie (blaszki trzeba rozgiąć względem siebie). Ja poczyściłem blaszki papierem wodnym 2000 i popryskałem delikatnie płynem kontakt, a w silniczkach płyn zakropliłem a nie pryskałem do środka bo bałem się żeby coś potem nie poszło się walić.

Jako instrukcję wykorzystałem ten opis z niemieckiego forum co jest na początku wątku. Cała operacja trwała ze zdjęciem i założeniem tapicerki jakieś 3 godziny, ale teraz jestem :banan:

Przy okazji pytanko- bo zapomniałem sprawdzić- są 2 silniczki- jeden mniejszy a drugi większy- czy wiecie który otwiera, a który zamyka zamek?

Edytowane przez Hadzi78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pytaniem który silniczek jest do czego to chyba tylko do wróżki trzeba sie udać. Chciałem się dowiedzieć który pin w zamku za co odpowiada ale szukanie u dr Google nie dało rezultatów. Może ktoś na forum zna odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja delikatnie szerokim śrubokrętem podkładając szmatkę. Zejdą bez problemu . teraz zrobiłem z tego szerokiego śrubokręta /oszlifowałem go by miał obłe brzegi / taki pomocnik do zdejmowania dekorów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka.dekory czym podważaliście ?

Dobrze schodzi płaskim, zaokrąglonym nożem takim od zestawu sztućców obiadowych- można okleić taśmą malarską. Robiłem tak wcześniej jak jeszcze nie miałem ściągaczy do tapicerki i dobrze się sprawdzało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamowilem w/w sciagacze.na weekend rozbiorka drzwi :D

No to powodzenia! Na pewno warto zakupić też browarki :). Ja już 3 miesiące po naprawie i wszystko śmiga że hej :banan:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pytanko- bo zapomniałem sprawdzić- są 2 silniczki- jeden mniejszy a drugi większy- czy wiecie który otwiera, a który zamyka zamek?

sprawdze to i dam znac :)

i dzieki :D

Ok zrobiłem. Na tą chwilę chodzi. 2.5 h potrzebowałem. Dekor tzn górna listwa na przyszłość podwarzajcie ja z obu stron.bardzo łatwo zerwać mocowania.srodkowy mi strzelił. Ale spawarka do ABS naprawia sprawę. Druga sprawa jak będziecie mechanikę oddzielić od elektroniki to uważajcie bo łatwo wyskakuj inne zcjatrzaski reszty tych plasticzkow.tez wyskoczyło mi nie tak jak chciałem.

Hadzi z moich obserwacji to oba silniczki pracują przy zamykaniu jak i otwieraniu

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te styki co wchodzą w silniczki dobrze jest lekko skręcić - takim ruchem jak ślimak . Oczywiście niewiele o jakieś 10 stopni. Blaszki ciaśniej wchodzą w silniczek i nie są tak podatne na odkształcenie przy trzaskaniu drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pytanko- bo zapomniałem sprawdzić- są 2 silniczki- jeden mniejszy a drugi większy- czy wiecie który otwiera, a który zamyka zamek?

sprawdze to i dam znac :)

i dzieki :D

Ok zrobiłem. Na tą chwilę chodzi. 2.5 h potrzebowałem. Dekor tzn górna listwa na przyszłość podwarzajcie ja z obu stron.bardzo łatwo zerwać mocowania.srodkowy mi strzelił. Ale spawarka do ABS naprawia sprawę. Druga sprawa jak będziecie mechanikę oddzielić od elektroniki to uważajcie bo łatwo wyskakuj inne zcjatrzaski reszty tych plasticzkow.tez wyskoczyło mi nie tak jak chciałem.

Hadzi z moich obserwacji to oba silniczki pracują przy zamykaniu jak i otwieraniu

Dzięki. Na razie zapomniałem o sprawie bo wszystko śmiga, ale na przyszłość może się przyda. Ale satysfakcja po naprawie jest co? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh jak zawsze:D trzeba sie nastwic ze w kolejnym zamku bedzie taka sytuacja,ale teraz to juz z zamknietymi oczyma to zrobimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś mi pomoże bo nie wiem jaki wybrać zameczek , o jakich numerach bo jakoś nie rozumiem tej tabeli. Mam autko z 2008 roku , nie chciałbym kilka razy otwierać tapicerki po to by tylko spisać numer. Tylne prawe drzwi mi nie działają . A może jakiś kolega z forum by mi pomógł osobiście

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś mi pomoże bo nie wiem jaki wybrać zameczek , o jakich numerach bo jakoś nie rozumiem tej tabeli. Mam autko z 2008 roku , nie chciałbym kilka razy otwierać tapicerki po to by tylko spisać numer. Tylne prawe drzwi mi nie działają . A może jakiś kolega z forum by mi pomógł osobiście

Kolego poczytaj dokładnie ten wątek bo może wcale nie trzeba wymieniać zamka- można go naprawić tak jak ja i kolega qadral20004.

Z jakiego województwa jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany macie tu gotowa i przetlumaczona wersje przez wojka gogle :) sobie tak przygotowalem ,wydrukowalem,zeby z lapkiem nie biegac po warsztacie :)

http://chomikuj.pl/damian20004/rozbiorka+drzwi+audi+a4+b8

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chomikiem to zawsze u mnie problem , można prosić na inny serwer. Jestem z dolnośląskiego. Mam objawy takie jak większość z kluczyka zamknę ale otworze tylko od środka , najgorsze jest to ze tylnych drzwi nie mogłem otworzyć a problem zaczyna występować również w przednich. Boje się ze jak rozloze zamek to później juz go nie poskładam i będzie kicha , myślę że wymiana całego poszłaby mi sprawniej.

Edytowane przez Przemek-dgr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany dzis otworzylem pilotem drzwi i znow sie nie otworzyly.zamknalem i otworzylem ponownie,otworzyly sie. kilka krotne proby i raz na 3 proby sie nie otwieraly.zaczalem klikac zamkni po kilka razy az pilot przestal reagowac.tylko bagarznik sie otwieral.po chwili znow zaczal zamykac i otwierac.moze u mnie przyczyna nie byl zamek,moze modul ma bledy lub bateria w pilocie sie konczy,co wy na to? dodam ze auto stoi caly tydzien zamkniente w wilognym pomieszczeniu

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klikałeś naprzemiennie otwórz/zamknij z dużą częstotliwością , to moduł nie zdążył zrealizować jednej funkcji a dostawał polecenie wykonania przeciwnej. Wtedy głupieje / zawiesza się / . Po krótkim czasie wraca do normy , ale takie zabawy mogą się marnie skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok problem zlokalizowany.sciagnalem ponownie zamek,wyczyscilem papierem sciernym 1000 piny w gniezdzie zamka(u mnie jest ich 9 sztuk),posmarowalem je wazelina i narazie wszytsko gra i buczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...