Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z radiem Concert - Błąd "SAFE"


Mosiadz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam fabryczne radio Concer z systemem BOSE oraz standardową usterką regulacji głosności. Jakiś cza temu pojawił się problem z radiem. Po włączeniu radia pojawia się komunikat SAFE. Wpisuje prawidłowy kod radio działa ale za chwile znowu się koduje. Odłączyłem i założyłem kleme z aku. Wpisuje kod ale to nic nie daje. Cały czas wyswietla się "SAFE"

Jak rozwiązać ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzić połączenie czy pin safe i cała reszta siedzi ok jeśli nie to w radiu najprawdopodobniej był odzyskiwany kod i ktoś podmienił zawartość i teraz wsad się wysypał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzić połączenie czy pin safe i cała reszta siedzi ok jeśli nie to w radiu najprawdopodobniej był odzyskiwany kod i ktoś podmienił zawartość i teraz wsad się wysypał

Możesz mi przybliżyć lokalizacje pin safe ? Co do ewentualnego odzyskiwania kodu to wątpie bo naklejka z kodem jest w książce serwisowej a ona jest na swoim miejscu.

Załóżmy że wszystkie połączenia są ok to idzie jakoś naprawić takie radio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze pomyliłem się bo pin safe jest w Audi Navigation Plus ( RNS-D ) :facepalm: sprawdzałeś połaczenia elektryczne? Mozliwe że procesor ( pamięć ) szfankuje i temu dzieją się takie cuda wianki. Podpinałeś radio na stole ? diagnostyka była robiona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze pomyliłem się bo pin safe jest w Audi Navigation Plus ( RNS-D ) :facepalm: sprawdzałeś połaczenia elektryczne? Mozliwe że procesor ( pamięć ) szfankuje i temu dzieją się takie cuda wianki. Podpinałeś radio na stole ? diagnostyka była robiona ?

Radio jest cały czas w samochodzie Nie mam sprzętu żeby go zdiagnozować. Radio ma standardowy problem z głośnościa i grzałem procesor. Czy to jest ten sam procesor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest to ten sam procesor. Motorola bardzo możliwe że uszkodziłeś strukture procesora podczas wygrzewania go zapewne zapalniczką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji muszę wymienić procesor. Idzie jeszcze to zrobić ? Bo gdzieś trafiłem na informacje że jest duży problem z dostępnością nowych procesorów. A tak przy okazji możesz mi powiedzieć jaka jest rozsądna cena za radio z wymienionym procesorem lub za takie które jest pozbawione tej fabrycznej wady ? Bo wiem ze takie istnieja bodajrze produkcji Japońskiej i z jakimś tam innym kolorem naklejki Wiesz, nie chce przepłacić za radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 max 200 za radio bez wady szukaj na licencji Panasonic nowe procesory niedostępne. Szukaj Panasonica bo te z wymienionym prockiem po czasie i tak mają problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 max 200 za radio bez wady szukaj na licencji Panasonic nowe procesory niedostępne. Szukaj Panasonica bo te z wymienionym prockiem po czasie i tak mają problem.

No i wszystko jasne. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...