Skocz do zawartości
IGNOROWANY

stuka przy hamowaniu


89siwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podczas jazdy po nierównościach typu kostka brukowa itp. coś stuka mi w prawym kole. Gdy lekko nacisnę pedał hamulca pukanie jest rytmiczne i bardziej je słychać. Podczas jazdy na równym asfalcie i pulsacyjnym hamowaniu też słychać to pukanie! Dodam jeszcze że podczas jazdy na wstecznym nie ma tego problemu. Nie mam bladego pojęcia co to może być... Bardzo proszę o pomoc bo już mam ochotę tylko podpalić ten wóz.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz zaciski na przodzie ?

Trw czy Ate ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie wahacze, drążki, końcówki nowe. z zawieszenia tylko amory były nie ruszane. a zaciski niestety nie wiem jakie mam. Jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13169165_3_644x461_audi_a4_b5_volkswagen_b5_zawi.jpg

zdjęcie z neta ale mam właśnie takie zaciski. mam nadzieję że o takie zdjęcie chodziło. Czy problem może tkwić właśnie w zaciskach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ate, sprawdz czy jest wszystko poskrecane jak trzeba.

Podoginaj druty na zaciskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężynki kupowałem nowe bo strasznie dzwoniły na dołach ale niczego nie dokręcałem. Czy może być coś nie dokręcone i przez to stuka na dołach i przy hamowaniu?

---------- Post dopisany 03-11-2013 at 09:59 ---------- Poprzedni post napisany 02-11-2013 at 20:03 ----------

Ściągałem dzisiaj koło, posprawdzałem wszystko jeszcze raz. Zacisk i cała reszta tego bajzlu jest ok. Odpuszczam temat. To jest po prostu audi i tu zawsze będzie coś stukać, pukać i skrzypieć. Jak bym chciał mieć ciszę kupił bym sobie merca albo bmw.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Pozdro.

---------- Post dopisany 04-11-2013 at 15:33 ---------- Poprzedni post napisany 03-11-2013 at 09:59 ----------

Problem rozwiązany. Winowajcą był dolny wahacz - banan. Najlepsze jest to że był wymieniany razem z całym zawieszeniem jakiś czas temu (mniej niż rok). Trzy stacje diagnostyczne nie mogły znaleźć przyczyny. Nawet po demontażu mechanik mówił że wygląda jak nie uszkodzony... Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo w prawym kole przy chamowaniu jest stuk metaliczny jutro jade sprawdzic na trzepakach jak sprawdziłes tego banana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzy stacje diagnostyczne i paru mechaników mówiło że banan jest ok i żeby go nie wymieniać ale bardziej posłuchałem rad na forum. Nawet po demontażu mechanik stwierdził że banan wygląda jak sprawny i bez usterki. Jeśli u Ciebie jest metaliczne stukanie to może sprężynka na zacisku jest do wymiany? U mnie było takie bardziej pukanie w podwozie na dołkach i przy hamowaniu.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak by w prawym zacisku przy hamowaniu jest takie uderzenie jak by ktoś uderzył czym w tarcze , i teraz pytanie czy to wina tłoczka ze uderza czy czegoś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem nowe klocki nowe tarcze dotarly sie i spokoj ale wiem ze czeka mnie regeneracja zaciskiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak by w prawym zacisku przy hamowaniu jest takie uderzenie jak by ktoś uderzył czym w tarcze , i teraz pytanie czy to wina tłoczka ze uderza czy czegoś innego

Mam tak samo, tyle że w lewym kole (zacisk ATE). Cofnąłem tłoczek, bo zmieniałem klocki i hamuje ok.

Ale za każdym razem, gdy wcisnę pedał hama to słychać puknięcie, tak jakby klocek uderzał w tarczę albo tłoczek w klocek... Podpowiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, jak nie slabe druty spinajace zacisk i jarzmo to moze wyrobione jarzmo tam gdzie przesuwa sie klocek po nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...