Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwny dźwięk silnika na wolnych obrotach


quattro_rs

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam audi a4 2.0 tdi caga program turbo od CAHA i pojawił się dziwny dźwięk przypomina on tak jakby występowało spalania sutkowe jak się tego pozbyć. czytałem ze czujnik ciśnienia paliwa czy tez pompa paliwa jak sie do tego zabrać pomóżcie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem, po lekkim dodaniu gazu przy otwartej masce słychać jakby coś cykało, (ciężko zlokalizować gdzie bo dźwięk się przenosi ale wydaje się że w okolicach pompy wysokiego ciśnienia) nie wiem czy to normalne bo samochód mam dwa tygodnie i pierwszy raz taki silnik. Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jakby cykanie mam również u siebie, podobnie Doradca. Dobrze to słychać na zewnątrz auta jak samochód jedzie.Szukaliśmy przyczyny kilka razy, bezskutecznie. Auta jeżdżą bez problemów, bez błędów na kompie. Wychodzi na to, że ten typ tak ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki i pojawiło sie u mnie owe cykanie.. fu...k trochę to irytujące, może ktoś sobie poradził z w/w problemem. U mnie jest na postoju podczas przegazowywania i dobiega dokładnie z okolic pompy wysokiego ciśnienia. HELP!!!

---------- Post dopisany at 23:37 ---------- Poprzedni post napisany at 23:27 ----------

Napisze jeszcze jedno że owa usterka wynikła po domontażu alternatora ( by wymienić napinacz mikropaska)!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tpi 2020918-7:

wypowiedz klienta / ustalenie warsztatu

tykanie w obszarze silnika na postoju przy zwiekszaniu predkosci obrotowej biegu jałowego miedzy 1100 - 2200 /min. Tykanie słychac tylko przy otwartej pokrywie komory silnika i tylko, gdy sie stoi przed samochodem. Wewnatrz samochodu nie słychac adnego tykania!

Uzasadnienie techniczne

tykanie jest uwarunkowane systemowo i stanowi „stan techniki”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo cykanie przy dodawaniu gazy w okolicach pompy nie wiem co to jest za przypadłość może to skutek tego inbusu (kończy się?) nie mam pojęcia. :( Ale poza tym jest wszystko w porządku,nie ma żadnych innych obiadów ,rozwiązał już ktoś ten problem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to skutek tego inbusu (kończy się?) nie mam pojęcia.

Jak się przepali żarówka w STOPie, to też będzie wina imbusika? Opanujcie się. Gdybym przed kupnem B8 czytał forum, to w życiu bym nie kupił - i popełnił błąd. To dwumas, to imbusik, a jak nic z tych dwóch to zawsze można się DPFu czepić. Kupiłem auto z nalatanymi ponad 200kkm, przelatałem już kolejne 35kkm z zadowoleniem.

Ostatnio przejeżdżała obok mnie A5 z 2.0, też słychać było owe cykanie. Z Doradca jakiś czas temu też rozmawialiśmy, że w obu naszych samochodach to słychać. Widać 'ten silnik tak ma'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mów od razu tak ,a nie wyjeżdżasz z grubej rury , ja tylko pytam bo taki owy temat znalazłem.Dla twojej wiadomości to myślisz że to jest mój pierwszy samochód :facepalm: ( audi jest już z kolei czwarte)Ogarnij się bo jak chcesz coś pomóc to zrób to, a nie od razu ble ble bleeeee.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrab a Ty wogole przeczytales ten temat czy tylko napisales posta? Gdybys przeczytal wiedzialbys czym jest to spowodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że czytałem, ale nie ma tu jednoznacznej przyczyny,Jedynie co mogę sie domyśleć po przeczytani to czujnik i pompa ,bo stamtąd ten dźwięk się wydobywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nic nie cyka takze napewni to nie jest norma :))))

Nikt nie napisal ze jest to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt też nie pisze że wada :wink: w każdym bądź razie coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nic nie cyka takze napewni to nie jest norma :))))

Nikt nie napisal ze jest to norma.

przeczytaj dokladnie koniec wypowiedzi Arka ktory cytuje ,,ten silnik tak ma" dla mnie jest to stwierdzenie jednoznaczne ,, ze jest to norma" no ale coz niektorzy musza miec napisane slowo w slowo aby okreslalo to samo ......... :)

Edytowane przez lukas309
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nic nie cyka takze napewni to nie jest norma :))))

Być może nawet nie zwróciłeś na to uwagi. Tego nie słychać z wnętrza auta, nie słychać też na postoju. Posadź kogoś za kierownicą, stan 200m od auta i poproś żeby kierujący przejechał obok Ciebie z prędkością 20km/h. Wsłuchaj się uważnie, te silniki mają takie specyficzne 'cykanie' jak jadą.

Słyszałem to już w kilku egzemplarzach, w tym w dwóch A5. Całkowicie przestałem się przejmować tym dźwiękiem w moim samochodzie - dodam, że usłyszałem to najpierw u Miłosza (nick Doradca) kiedy przyjechał na spotkanie, a później zrobiliśmy zamianę i on jechał moim autem więc mogłem usłyszeć u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nic nie cyka takze napewni to nie jest norma :))))

Albo wyjdź z auta (drugi kolega niech zrobi lekką przygazówke),a Ty zdejmij klapę plastikową z góry to się przekonasz ,wszystko w temacie!! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik Common Rail tak pracuje.niestety nie tylko w VW - u mojego teścia w tiguanie tez tak jest - taki terkot

tekże zaobserwowałem to w pracy w M-B Citan - takze te silniki (renault) tak mają. taka jest praca tych układów paliwa - na b.jałowym cisza - zwiekszam rpm na 1000 zaczyna sie Trrrrrr im wieksze tym głośniej - przede wszystkim w pomieszczeniu - pokrywa zamknieta auto na zewnatrz - praktycznie cisza w czasie jazdy cisza kompletna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...