Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmieniliście już opony ?


e2rd-85

Rekomendowane odpowiedzi

jak co roku z poczatkiem zimy prawdziwej a nie kalendazowej:hi:przewaznie nastepuje to z pocżatkiem grudnia, a gadanie ze zimówka w deszczu jest pewniejsza niz letnia przy tych 7stopniach jest doprawdy śmieszne, na letnich tak nie podriftuje jak na zimowych w deszcz taka prawda, opona zimowa poprzez kiepskie odprowadzanie wody ślizga sie na wodzie:whistling: co roku jest ten sam temat poruszany:whistling:

ale kazdy robi jak uważa, zmiana we wrzesniu jest bezsensu, zryjecie tylko opony na suchym asfalcie, a hamowanie na zimowej gumie na suchym asfalcie jest gorsze niz na letniej:wink:

Jestem tego samego zdania. Zwłaszcza jeśli ktoś zmienia np z 225/45 na 195/65 to czuć jak zmienia się prowadzenie nawet przy +5 (na niekorzyść zimówki). Strach szybciej pokonywać zakręty na suchym lub mokrym. Ale niestety taki mamy klimat i trzeba jakoś przezimować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już smigam z dwa tygodnie na zimówkach mam zasadę zawsze zmieniam w dwóch autach jak jest jeszcze ciepło :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zrobiłem przekładkę kółek :wink:

Zimno już jest a do końca miesiąca jazda na 5:00 do pracy...

Poza tym zimówki leżały na wierzchu przygotowane do montażu i trochę wadziły to i założyłem :decayed:

http://files.tinypic.pl/i/00468/chh00glv3ilp.jpg

Czy dobrze ja widzę ? Oponki zimowe bieżnikowane ?? Bo mam taki sam bieżnik u siebie , będzie to już ich 3 sezon i zawszę wjechałem na nich tam gdzie inne nawet nowe opony FIRMOWE poległy :decayed:

Tak jest! Bieżnikowane :wink:

Kiedyś też uważałem jedynie firmowe opony za słuszne ale od 2-3 lat te są dla mnie "numerem 1" i nie mam z tego powodu kompleksów :whistling:

To są tzn. "Extremy" idealne na Podhalańskie zimowe warunki , kto je miał lub ma to wie jak się sprawują na śniegu .

Bardzo dobrze sprawują się też na wodzie a na suchym asfalcie można się jedynie przyczepić do tego iż są głośne ale przy tak głębokim bieżniku to nic dziwnego.

Ale tak jak piszesz, kto je miał to wie ile są warte a kto rzyga na ich widok to jego problem :decayed:

A powiem Wam że w sumie to się idealnie wstrzeliłem z tą przekładką bo jak wieczorem wracałem z roboty to przymroziło, także pierwsze skrobanie szybek za mną :naughty:

Trzeba będzie powoli webasto zaprogramować :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jarek widzę pełen profesjonalizm:decayed: Nie ma lipy hehe. Na zimę mam takie same biedrony jak twoje do tego oponki Vredestein snow trac 3 205\55\16 :wink: Napisz jeszcze gdzie dorwałeś i za ile kupiłeś te pokrowce na oponki fajna sprawa może bym poprosił mikołaja żeby mi kupił takie same pod choinkę :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to coś czuje że w tym roku na mikołaja dostane pokrowce już się nie mogę doczekać:decayed:

Dzięki Jarek za odpowiedz pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamieniłem koła na zimę, lepiej przydzierać opony bez śniegu jak przypierdo.ić nawet lekko i lakierować auto :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie takie wątki. :wink:

Zmieniliście czy nie zmieniliscie? Zmieniać czy nie zmieniać? Ja dzisiaj, ja jutro, ja wczoraj, ja w tamtym roku, ja jak bedzie metr śniegu. A zalecaja to, a zalecają tamto. :facepalm:

:thumbup1:

Wątek z przed trzech lat: http://a4-klub.pl/felgi-opony-18/all-zmieniac-juz-zimowki-143533/

... i z przed dwóch: http://a4-klub.pl/felgi-opony-18/all-zmieniacie-opony-zimowe-206479/

Cholera, nie moge znaleźć ubiegłorocznego... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tematy się pojawiają po raz kolejny bo Moderatorzy śpią zamiast kontrolować.:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem wlasnie po co zamykac? jesteśmy w zakladcie NA KAZDY TEMAT tak wiec koledzy mogą się wypowiadać az do bolu . co nie

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jutro przekładam w garażu na aluski z zimówkami i teraz mam pytanie napewno będzie trzeba minimalnie dopompować koła tylko ile bar jest najbardziej optymalne na zimówkach żeby nie były za twarde kółka mam alusy fabryczne a oponki 195/65 R15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile masz na wlepce klapki od wlewu paliwa :wink:

195/65R15 na puste auto 2bar przód/tył.

---------- Post dopisany at 19:52 ---------- Poprzedni post napisany at 19:47 ----------

dsc01986am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego,takie rzeczy powinieneś wiedzieć bez pytania na forum :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...