Skocz do zawartości
IGNOROWANY

paruje szyba przod


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem od paru dni swieci slonce i jak auto stoi tylem do słonca to paruje tylko przednia szyba . wnętrze było suszone cale lato bo na wiosne miałem lekko powódz. przyczyna zlekwidowana ale szyba dalej paruje.zauwazylem ze nie tylko w moim aucie to powstaje. co polecacie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Paruje bo wilgoć jest, różnica temp itd. Fizyki nie przeskoczysz. W b5 jest ten problem że klima wyłącza sie poniżej 5stopni i szyba wolniej odparowuje a w deszczu to tylko nawiew na przednią szybę trzeba dawać. W starej b5 mnie to wkurzało teraz w b7 nie ma tego problemu klima chodzi non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mi tez paruje przednia szybka:wallbash:i filtry wymieniam co rok, jak mocno leje to nawiew tylko na szybkę bez ekonu no i śmigam co zrobić :decayed:pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b5 klima chodz w kazdej temperaturze nie jesli chodzi o te 5stopni to dotyczy b6 nie b5

Te 5 stopni dotyczy B5. Tak przynajmiej ja kiedyś miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi czy się klima wlaczy czy nie . tylko te zjawisko powstaje gdy auto stoi sobie na podworku tylem do slonca rozumiecie? rano ide sobie do pracy wracam a tam szyba czolowa zaparowana cala .filtr kabinowy chyba tu nie ma nic wspolnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wesz, koc od zewnątrz nic nie da, ponieważ szyba paruje od środka.rafal, nie jesteś sam, mam identycznie...ten typ tak ma..i w dodatku ten nawiew na przednią szybę... :/ tylko na środku, zamiast po długości deski rozdzielczej jak to jest w innych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie wilgoć w aucie. Zastosuj takie cudo:

Pochłaniacz Wilgoci Osuszacz + 12 wkładów 250g (3670148602) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

lub

POCHŁANIACZ WILGOCI, OSUSZACZ WIELOKROTNEGO UŻYTKU (3639683334) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Dywaniki w a4 są dość grube więc mogły się nie dosuszyć po zalaniu, zamontuj takie osuszacze gdzieś na podłodze i pojeździj ze 2 - 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wietrz i susz... Najgorzej jak przyjdą przymrozki i może się zdarzyć tak, że będzie zamarzać w środku... ale na to też jest sposób, przed zostawieniem na noc po jeździe wyrównać temperatury środek auta-->zewnątrz, otwierając na chwile wszystkie drzwi. Ja kładem jeszcze wyborczą na kratkę nawiewu na przednia szybę :D i problem zamarzania załatwiony. Mówię o tym, ponieważ Twoje objawy do tego doprowadza prędzej, czy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...