Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[all] wymiana zbiornika na wiekszy ? prosze o porade ?


czarny286

Rekomendowane odpowiedzi

jezdze na rosję po paliwo autem a4 b5 1.9 TDI

koledzy jak myślicie czy jest możliwość założenia innego zbiornika do mojego auta,większego ? robił ktoś takie rzeczy ?

np od B4 lub od audi 80 1.9 tdi ?? wiadomo nawet 10 litrów więcej ratuje he he

wiem,że pasztety mają większe zbiorniki ale mam dwa auta zadbane i sprawne a nie chciałbym mieć 3 na utrzymaniu a moja audi jest naprawdę w świetnym stanie i wolę śmigać tym autem

proszę o sensowne odpowiedzi,dziękuję

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę Ci kombinowania ze zbiornikiem. Osobiście znam przypadek gdzie do busa T4 ktoś założył kupiony z allagro zbiornik większy niż fabryczny. Przy kolejnej kontroli kazali wjechać na kanał dostrzegli przeróbkę i zabrali dowód rejestracyjny . Powód :brak homologacji. Finał : powrót do starego zbiornika wjazd na stację diagnostyczną na przegląd i wyjazd na granicę odebrać swój dowód rejestracyjny.Do dziś chodzi na oryginalnym zbiorniku.Chociaż wiem ,że pastuchy miały w pewnych wersjach ori większe zbiorniki i taka przeróbka jest możliwa. Zupełnie nie słyszałem o wersji Audi TAXI chociaż szukaj w tym kierunku może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensowne działanie. Co to jest 10 l. i tak musisz tankować więc szkoda zachodu a straty mogą być o wiele większe.No ale twoje auto,twoja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od passata by nie podpasowal? Kiedys do passatow, chyba b4, wkladali fabrycznie (chyba za doplata) zbiorniki nawet 130l...

Oczywiscie nie mysle, ze do passata b5 takie byly ale moze znalazla by sie jakas 80'tka albo 90'tka bo pod podloga w A4 jest jeszcze troche miejsca obok zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passat b3 oraz b4 Kombi mają zbiornik w standardzie 105L, a słyszałem ze podobno pocztowe miały zbiorniki 160L, nawet raz na stacji na Białorusi widziałem jak gość lał do niego 160 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel1806

Odgrzałeś tu całą serię kotletów. Spójrz na daty ostatnich wpisów zanim sam coś dodasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj audi z poczty deutsche

mialy 160 ltylko ni ewiem czy b5 wychodzily w tej wersji b4 i passat napewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny kombinujesz zbytnio ... jeździj co 72h lub spraw sobie cysternę VW - Passata B3 w kombi, jeśli chcesz dorabiać się na tym procederze druga opcja, jeśli dla siebie + coś znajomemu odsprzedaż to pozostań przy A4 ... ewentualnie zmień na A6 to będziesz woził te kilka litrów więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny kombinujesz zbytnio ... jeździj co 72h lub spraw sobie cysternę VW - Passata B3 w kombi, jeśli chcesz dorabiać się na tym procederze druga opcja, jeśli dla siebie + coś znajomemu odsprzedaż to pozostań przy A4 ... ewentualnie zmień na A6 to będziesz woził te kilka litrów więcej

Jest coś takiego jak rozdmuchiwanie zbiornika. Są od tego specjaliści przy granicach wschodnich. W sprinterze z 75 litrów 110 robią. Coś koło 200 zł taka karuzela kosztuje. Minusem są błędne wskazania zbiornika. Jedziesz 700 km na połowie zbionika a na drugiej połowie 400km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzmy sobie po co to... jsk ma to byc zrodlo utrzymania to passka trzeba kupic a nie w jakies rozdmuchiwania sie bawic

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...