Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek chyba z chlodniczki oleju


musznik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy.Jest problem z audi b6 2002r. 1,8t(150km). Z audi wycieka olej w okolicach chłodnicy oleju.Pod uwagę biorę chłodniczkę i odme a dokładniej jej oring.Trudno zlokalizować ten wyciek..Umyłem te miejsce popracował silnik 15min było sucho więc odpuściłem, przyjechałem z trasy znowu wszystko zapocone miedzy tą odma a chłodniczką.Czy oprócz tych 2 miejsc mam zwrócić uwagę na jakiś inny sąsiedni element?Potrzebuje też numerów tego oringa .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oring wymien na nowy, stary stwardniał

038 117 070 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:) a jezeli to nie chłodniczka ani oring to jest coś obok jeszcze co może puszczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devastation, podałeś mi numer oringa chłodnicy oleju, potrzebuje jeszcze oring od odmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez numeru też kupisz tylko powiedz co chcesz kupić. Oring pod chłodnicę oleju - gumowe kółko o średnicy ok. 7 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega pisze o b6 1.8t ... no chyba ze oringi sa takie same to ok ale nie wydaje mi sie bo ten schemat co Oliver zapodales przedstawia zupelnie co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega pisze o b6 1.8t ... no chyba ze oringi sa takie same to ok ale nie wydaje mi sie bo ten schemat co Oliver zapodales przedstawia zupelnie co innego

:facepalm: Słuszna uwaga Kolego "soul87" ..Ja spojrzałem na rocznik w profilu (99) a tu chodzi o 2002r 1,8T

Jak Kolega "musznik " poda kod silnika to może coś wrzucimy mu....:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod silnika AVJ. A więc tak potrzebuje nr. oringa odmy, oringa do chłodniczy oleju i nr oringa bądź uszczelki która łączy blok silnika z podstawa chłodnicy oleju.Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod silnika AVJ. A więc tak potrzebuje nr. oringa odmy, oringa do chłodniczy oleju i nr oringa bądź uszczelki która łączy blok silnika z podstawa chłodnicy oleju.Dziękuje i pozdrawiam.

Wszystko masz wyżej podane ..

Kol. Tomek podał Ci już numer...038 117 070 A

A tu masz raz jeszcze...pozycja 13 i 18

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystko.Potrzebuje jeszcze nr uszczelki która łączy podstawę chłodnicy z blokiem na rysunku nr 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeję kotleta,

zauważyłem ostatnio wyciek oleju właśnie w okolicach chłodniczki oleju i okazało się że rurka odmy nr2 (w kształcie fajki) spróchniała do tego stopnia że przy demontażu rozsypała się w rękach

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz kupić nową rurkę. U mnie tez ze starości plastik stwardniał i skruszył się. Uważaj przy wyciąganiu żeby resztki nie wpadły Ci do środka, u mnie tak było :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz kupić nową rurkę. U mnie tez ze starości plastik stwardniał i skruszył się. Uważaj przy wyciąganiu żeby resztki nie wpadły Ci do środka, u mnie tak było :kwasny:

Od razu jak się rozsypała to kupiłem nową+oring i założyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak można dokładnie sprawdzić czy to ten oring który jest dość łatwy w wymianie czy ta uszczelka?Z uszczelką to już większy kłopot z wymiana prawda?

Pytam ponieważ także mam przeciek w okolicach chodniczki oleju ale nie mogę go zlokalizować tak mało miejsca tam jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie aby zlokalizować wyciek umyłem silnik i wyglądało jakby oring puszczał a gdy chciałem go wymienić to okazało się że rurka była spękana ze starości i to ona puszczała (i rozleciała się w rękach)

wymieniłem rurkę+oring i narazie sucho.

musisz umyć silnik w tej części i oblukać gdzie puszcza

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...