Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik BEXa z dziwna glowica, zagadka.


JawoR36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam B6 z 2003 roku. W dowodze 190Hp, w wszelkich papierach takze. Oslona silnika BEXa, oznaczenia na klapie czerwone, a na glowicy zamiast BEX jest oznaczenie AGU. O co chodzi? AGU z tego co mi wiadomo to silnik Golfa. Silnik jednak 150Hp czy wymieniana glowica, a jesli tak, to czemu? Jak sie upewnic o BEXie? Turbo k03s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu był bex, poszła głowica i ktoś zeby oszczędzić założył agu, wtopa na maxa, kumpel to tez przerabiał, miał być bfb był agu

---------- Post dopisany at 07:53 ---------- Poprzedni post napisany at 07:52 ----------

sprawdź po nr głowicy wybitym z boku

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupowalem swoje 1.8t to jakimś takim dziwnym trafem w 50% przypadkach oznaczenie na głowicy nie zgadzało sie z tym co ma byc w aucie... byly AWT, AGU, i inne wymysly, nawet niektorzy scierali papierem sciernym oznaczenie glowicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wlepce pod kanapa to samo, a zna ktoś dokladne umiejscowienie oznaczenia silnika na bloku? Da się z czytac na kanale?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniona tylko głowica a reszta gratów została z BEX-a. W czym problem ? W braku napisu BEX. Zeszlifuj to co tam masz i wybij punktakiem BEX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! moje pytanie wygląda tak, czy wszystkie głowice w 1.8T były takie same? przeglądając głowice na allegro: AEB, AWT a AVJ i BEX jest spora różnica cenowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same glowice pasuja zamiennie, najlepsza z nich to AEB/AJL bo ma szerokie kanały dolotowe od strony kolektora ssacego, kup taką od AEBa, przełóż wszystko, wałki, napinacz, pokrywe zaworow od swojego AMB, i pamietaj tez przy skladaniu zeby kupic uszczelke kolektora ssacego od AEBa - tylko nie wiem czy kolektory ssace od AEBa i AMB sie tez roznily szerokoscia kanalow

ale jak nei chcesz kombinowac, to kazda inna glowica procz AEB/AJL sama w sobie bedzie tak naprawde taka sama jak ta z AMB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem prawie pewien ze nie zlozysz silnika 1.8t z B6 na glowicy z B5. Prawie na pewno ma inne wyjscie na krociec wody z tylu i nie ma z tylu wyjscia na cos, nie pamietam na co, klient mi tlumaczyl roznice jakis czas temu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AEB/AJL pasuja, szukaj po 97r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...