Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotografia - dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj tutoriali na youtube, to chyba najwygodniejsza metoda uczenia się programu:wink:

Sam powoli przesiadam się z Corel Photo Paint na Fotoszopa, mogłoby się wydawać że skoro ogarniam jeden to i drugi pójdzie bez problemu... niestety nie:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michaś stałke kupiłeś na chybił trafił czy próbowałeś również 35mm ? Ja w przyszłym roku na wiosnę będę polował na sigme 10-20 bo lubię rower i krajobrazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem foty i wyszło na to że najczęściej używam ogniskowych 40-80mm więc padło na pięćdziesiątkę. Chodziło głównie o portrety, samochody itd. Jeśli będzie za wąska to pewnie z czasem kupię jakiegoś Samyanga 14mm - do statycznych obrazów wystarczy MF:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przymierzam się do zakupu jakiegoś konkretniejszego szkła typu Canon EF 24-70 f/2.8 L i nasuwa się pytanie czy warto dołożyć drugie tyle i kupić II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24-70 to szklo pod pelna klatke. Pierwsza wersja canona jest bardzo stara konstrukcja, jeszcze z czasow analogow. Druga powinna byc poprawiona pod wzgledem zachowania dla 2.8 a o to sie rozchodzi w tym szkle. Zobacz testy i przykladowe zdjecia na optyczne.pl i porownaj sobie. A tak normalnie do 600d to jest szklo canona 17-55 2.8 is usm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję jakiś konkretny obiektyw do reporterki ślubnej, w tej chwili mam 550d ale planuję zakup pełnej klatki, dlatego pomyślałem o 24-70mm to taki uniwersalny obiektyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statyw First Opticam C3550 (3802491337) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. co powiecie na tai statyw ??

Jeszcze jedno pytanko czy takie statywy mają uniwersalne przyłącze ?? da się podpiąć powiedzmy Canona 550d np. Mark III ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłbym po używkach Slik-a, niedrogie, solidne statywy...

dzięki za radę, jednak skusiłem się na nówkę, nie żałuję:thumbup1:

DSC_1649.jpg~original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że ostro siedzicie w temacie foto

mam pytanie ponieważ szykuje sie z zakupem nowego aparatu a moja wiedza opiera sie głównie na funkcjach AUTO

ISO , ogniskowa - czarna magia

im więcej czytam testów na temat aparatów tym mam większy problem

co powiecie o NIKON Coolpix L820 + 32/16GB AKU/LAD/ETUI 220/12V (3967604375) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

wiem że mały kompakt w kieszeń zrobi podobne foty ale jakoś superzoomy wyglądają solidniej ( wiem że to dziwne )

myślałem jeszcze o Olympus SP 820 UZ ale ma gorsze opinie

z góry mówie że lustro odpada bo za dużo funkcji jak dla mnie no i jeszcze obiektywy do tego

z góry dzięki za pomoc i wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik123, wolalbym Fuji HS30 lub nowsze... najlepsza i najwygodniejsza sprawa w nim jest zoom sterowany recznie pierscieniem na obiektywie. reszta funkcji, jakosc oraz dzialanie tez na bardzo dobrym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nikon z linku moim zdaniem średni, znajomy kupił podobny pół roku temu, oglądałem go ostatnio i obudowa sprawia wrażenie tandetnej, trzeszczy w dłoniach itd.

Może warto przejrzeć ofertę Sony Nex?

by Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o tym fujifilm hs35exr

Nex fajny tylko cena

Na aparat mam max 1500 zł, łacznie z akcesoriami

druga bateria, karta no i torba

myślałem o Canon 1100D ale wątpie żebym kiedyś wymienił jakiś obiektyw

Czekam na wsze propozycje

Do tej pory miałem Olympusa Sp 560 Uz i wystarczał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o olimpusie xz-2. Jak będziesz chciał to wieczorem mogę jakieś foty wrzucić. Miesiąc temu go kupiłem, też się zastanawiałem nad mega zoomem ale ostatecznie uznałem, że i tak bym nie korzystał.

Tu masz:

bez jakiejkolwiek obróbki:

comment_UmMp9026ExSyYnlSjiZkiHzl4g0Yo2bx,wat.jpg?author=feniks79&auth=545626a1db379866071ac74ac7a792eb

Minimakro + filtr w Gimpie

comment_e2C0bSSwsarVaC6ESqYAmmp4eQzaTXZd,wat.jpg?author=feniks79&auth=545626a1db379866071ac74ac7a792eb

I jeszcze jedno:

7bb996ab66f64c2emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik, no ten fuji moze byc. Sony nex to juz konczysz jak z zakupem lustrzanki. To tez ma wymienne obiektywy i to drogie wiec sila rzeczy bedziesz zmuszony do zakupu kolejnych bo ten standardowy 18-55 szybko przestaje starczyc. 1500zl za nexa to poczatek wydatkow. Co nie zmienia faktu ze nex to fajny aparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nex to fajny aparat

O kompakcie myślałem tylko że mam rece jak niedzwiedz i wole cos wiekszego

Bezlusterkoiwec i lustrzanka odpada

Zostaje superzoom lub kompakt ale mocniejszy

A canon P520 lub sony H200 V czy coś takiego

Spotkał sie ktos z opiniami o Fuji bo mi podpadowsł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...