Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?


grzes1150

Rekomendowane odpowiedzi

ojj...raczej Ci wykaze, ze masz te 131 Qcy lub kapku wiecej , a odczucie napewno jest jak zes mial zabakanego kata i tera poprostu atku lzej

Ni no bylem zchipowac autko i wyszlo bezdymnie 151 kuni i chlopaki mowili ze katalizator go trzyma, teraz mam pewnosc ze mieli racje :good:

ojj...dokladnie mnie tez trzymal a potem odczycie +20 Qni :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojj...dokladnie mnie tez trzymal a potem odczycie +20 Qni

Mowisz powaznie?? troche chyba nie realne..

powaznie :wink4: tak mialem zabakany ze ojciec mnie swoja 80 b4 w tdi zaczynal lykac :wallbash::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim AFN wyciąłem Kata - wrażenia - na plecach tego nie odczułem ale zauważyłem różnicę w dynamice szybciej się zbiera...

do tego sprzedałem kata i dostałem za niego 100zł... koszt czesci 26zł... robota własna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim wymianę na zestaw plecionka plus kat VFM BOSAL Grup do B5 1,9 AFN koszt około 300zł stary sprzedaje się za 90zł. Sama plecionka z wymianą u mechanika mechanik 150zł. Kat wychodzi 60 zł plus własna robota. :good:

Zdj_cie122.jpg

Zdj_cie125.jpg

gdzie mozna kupic taki zestaw za 300 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem okazje sprawdzenia auta na autostradzie po wycieciu kata. wczesniej przy 150km jechał dalej bez problemu ale teraz po wycieciu kata przy w duszeniu pedału gazu do podłogi przy 150km naprawdę fajnie zaczał sie zbierac zwawiej...jeszcze lepiej niz z katem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh, wydaje mi się to odczucie mocno naciągane :cool1:, tylko żeby nie było tak jak z zaślepianiem egr, wszyscy polecają a jak się to zrobi to piszą że to ma same skutki uboczne, jedno jest pewne, po wycięciu zaczyna mocniej kopcić :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh, wydaje mi się to odczucie mocno naciągane , tylko żeby nie było tak jak z zaślepianiem egr, wszyscy polecają a jak się to zrobi to piszą że to ma same skutki uboczne, jedno jest pewne, po wycięciu zaczyna mocniej kopcić

Nie prawda.. u mnie sie naprawde lepiej zbiera a ze mocniej kopci? moz na zimnym maly dymek ale zadnych skutkow ubocznych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na szczęście wycięcie kata jest w miarę bezpieczne, ale zawsze warto spytać o skutki uboczne, ja planuje na wiosę kompletny wydech od mg, od turbo i też nie bedzie kata, no chyba że sportowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na szczęście wycięcie kata jest w miarę bezpieczne

a co miałoby być w tym niebezpiecznego ?? :naughty:

można się uderzyć w palec młodkiem wybijając środek :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na szczęście wycięcie kata jest w miarę bezpieczne

a co miałoby być w tym niebezpiecznego ?? :naughty:

można się uderzyć w palec młodkiem wybijając środek :decayed:

dokladnie chyba to największe zagrożenie :polew:

dla turbiny im mniej przeszkód na wylocie tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim poprzednim AVG 110KM wywaliłem kata i nie zauważyłem kopcenia. Jedynie przy odpaleniu ale to podobno normalne, że jakiś dymek pójdzie. Teraz mam AVF 130 i też z rana lekki dymek pójdzie. Odczucia? Hmm wydaje mi się, że auto troszke lepiej reagowało na pedał gazu:) Niedługo również planuje w moim AVF wywalił i też wstawie zwykłą rure przelotową:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie z młotkiem do audi :polew:

btw jeśli chodzi o jakieś przyrosty mocy to pewnie na papierku nic nie wyjdzie, chyba że zostały przeprowadzone jakieś grubsze mody, turbo wtryski itd, bo sam program i sportowy wydech, nawet od samego turbo może nie wpłynąć na cyferki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie z młotkiem do audi :polew:

btw jeśli chodzi o jakieś przyrosty mocy to pewnie na papierku nic nie wyjdzie, chyba że zostały przeprowadzone jakieś grubsze mody, turbo wtryski itd, bo sam program i sportowy wydech, nawet od samego turbo może nie wpłynąć na cyferki

co ty nie powiesz :shocked:

a młotek to i przy nowym mercedesie miałby co robic :decayed: taki klucz jak młotek to ma wszystkie klucze pod sobą. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie z młotkiem do audi :polew:

btw jeśli chodzi o jakieś przyrosty mocy to pewnie na papierku nic nie wyjdzie, chyba że zostały przeprowadzone jakieś grubsze mody, turbo wtryski itd, bo sam program i sportowy wydech, nawet od samego turbo może nie wpłynąć na cyferki

co ty nie powiesz :shocked:

a młotek to i przy nowym mercedesie miałby co robic :decayed: taki klucz jak młotek to ma wszystkie klucze pod sobą. :gwizdanie:

młotek...pewnie ze potrzebny, a ze ktos sie pierdyknie to... :gwizdanie: w komunikacie BHP na kopalni...by napisali, zle operowanie konczynami gornymi i brak uwagi poszkodowanego :cool1:

a wracajac do kata...jak ktos go mial zaje**ny na amen, to musi byc roznica wyczuwalna...nie ma bata :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...