Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] 1.8TQ AJL Avant. Wersja sport?


davidlive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam A4 B5, dzis przeglądałem allegro i natrafiłem na taki Wydech kompletny 1.8T Quattro Audi A4 B5 Ver Sport (3686123546) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. wydech jaki właśnie ja posiadam , jest to wydech oryginalny, ale koleś opisuje go jako niby wersja "sport", wiadome klienta trzeba zachęcać.

Dało mi to troszke jednak do myślenia bo moja B5 nie jest taka zwykła jak sądziłem.

Posiada właśnie taki wydech z takimi końcówkami, są dospawane oryginalnie, wydech nie ma standardowych 55mm średnicy a 59mm.

do tego posiadam utwardzone niższe zawieszenie 1BV z amortyzatorami SACHS wszystkie są brązowe i przednie i tylne a z tego co wiem powinny być z tyłu czarne z przodu brązowe, sprężyny maja oznaczenie "zielony różowy różowy".

Mam tez rozpórki dolna jak i górną, do tego przednie przeguby sa większe niz w wersji 150KM.

I teraz pytanie czy to faktycznie jest wersja "sport" czy to jakaś ściema??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , pewnie masz jeszcze zegar z białymi tarczami i kubełki w niebieskie paski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, miałem zegary z pełnym FIS'em białe podświetlenie, niestety padły, teraz są od S6 C5 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, S-lajn w b5 :facepalm:

Rozpórka dolna to norma w Q, górna domontowana. Zawiecha przekładana.

Wydech najzwyklejszy od 1.8t z naspawanymi końcówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sport to nie s-lajn. b5 miały fotele sport, kierownicę sport ;)

wersja ta jakaś specjalna sportowa z zawieszeniem 1bv wychodziła w silnikach 180KM benzyny i miała czerwony pasek na emblematach - nie przy "t", tylko czerwone podkreślenie o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem wiem :rolleyes:

Wychodziły tak zwane TQS na 1bv, z programem na 180, wzmocnionym dociskiem sprzęgła i czerwonym T na klapie. W opcji mozna bylo zamowić kubły i trójramienną kiere (bez znaczka S), pomijając to wszystkie inne elementy były takie same jak 1.8t. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli to, podkreślenie jest pod znaczkiem A4, i OLI też pewnie miał to na myśli: http://a4-klub.pl/kazdy-temat-20/to-wersja-audi-a4-b5-sie-nazywa-281060/ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka tych "wzmocnionych" wersji, ale jeszcze żadna z takim wnętrzem i zegarami mi się nie przewineła. Poza wnętrzem reszta by się zgadzała. W polsce jednak jeszcze nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sport audi gmbh.

Takie oznaczenie miało auto w szwajcarskim dowodzie rejestracyjnym.

AJL na takie same przeguby jak wszystkie V6-ki.

Wydech faktycznie ma pogrubione koncowki

I jeszcze kilka innych udziwnien ktore mozna o kant d.... otrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie udziwnienia masz na mysli ? Mam taka wersje i jestem ciekaw.

TyBucu, zawieszenie raczej nie jest przekladane, mam tak samo - cztery amory brazowe Sachs.

Poza tym w AJL wydech nie jest taki sam jak w kazdym 1.8 t. Sa inne numery czesci. Mialem wyjety dp i jest inny niz w 1.8 t 150 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką własnie AJL... wszystkie dodatki o których piszecie w temacie u mnie są...

Co prawda emblematy zdjęte już, końcówki wydechu na sprzedaż i zawias też już powoli szykuję, bo gwinta założyłem...

Mi by pasowało to do pro-line wersji... opisane gdzieś na forum, taki prekursor S-linów...

Też ciekawią mnie te "udziwnienia"... może jeszcze nie odkryłem wszystkiego :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, S-lajn w b5 :facepalm:

Rozpórka dolna to norma w Q, górna domontowana. Zawiecha przekładana.

Wydech najzwyklejszy od 1.8t z naspawanymi końcówkami.

Rozpórka dolna to nie standard w quattro bo widziałem już nie jedno quattro i nigdzie takiej nie było, mój brat ma Q, koles kilka domów dalej również i tez nie ma, auta sa z różnych roczników więc "standard" jakim twoim zdaniem jest dolna rozpórka odpada.

Górna rozpórka jest zamontowana na stałe sam płaskownik można jak najbardziej odkręcić jednak mocowań już nie.

a co do końcówek wydechu na pewno nie są dospawane, bo prócz aukcji która pokazałem wyszukałem już kilka B5 z takim wydechem, poza tym nie widać tam śladów "dłubania ".

co do zawiasów, to 1BV jest w książce serwisowej jak i na kartce w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byly jeszcze biale zegary w tych wersjach ale tylko w 98 roku w AJLu, zadnych chipow nie bylo bo AJL to seryjne 180KM, przeguby jak dev pisze, w 180KM wersji byly juz duze przeguby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...