Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Polerowanie lub renowacja przedniej szyby


witek_1308

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w pewnych przykrych i niestety niezaleznych ode mnie okolicznosciach moja przednia szyba na wysokosci oczu kierowcy nabyla kilka rys pionowych (w nieznany mi dokladnie sposob, choc mam pewne podejrzenia). Nie sa zbyt glebokie, za to jest ich okolo 5-7 i przyznam ze bardzo mnie denerwuja. Zastanawiam sie czy jest szansa na jakies 'wyglaskanie' tego ? Ma ktos z Was moze takie doswiadczenia? Nie chcialbym wymieniac szyby bo to oryginal i poza tym ok, ale z kolei nie chcialbym z tym jezdzic. Sa moze sposoby na eliminacje tego typu uszkodzen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście odradzam polerowanie,są firmy które to robią ./sprzedaja i montują nowe szyby/ ale póżniej mogą być refeksy świetlne i przy opadach może być problem z wycieraczkami :)

zostaw tak jak jest lub wymiana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polerowałem szybę w innym aucie ponad rok temu, chodziło mi o zniwelowanie drobnych punkcików od kamyków, które były widzialne pod słońce... trochę to coś dało ale i tak później wymieniłem szybę... chyba że sam spróbujesz... ale jestem za wymianą szyby...

http://moto.allegro.pl/item414097716_tlenek_ceru_do_polerowania_szyb_i_reflektorow.html

:cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana szyby z szybą to 500zł..i masz nówke..

Za 500???

W CAR GLASS chcieli coś około 1000 za nie-Audi, więc wymieniłem w ASO na Audi za 1300.

Szybka Pilkington z wymianą za 480 złotych. Tyle mnie to kosztowało. Teraz mnie szlag trafia bo po dwóch miesiącach dostałem kamieniem w te nową i mam elegancki odprysk. Mam nadzieję, że przynajmniej nie będzie zbyt szybko propagowało pęknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana szyby z szybą to 500zł..i masz nówke..

Za 500???

W CAR GLASS chcieli coś około 1000 za nie-Audi, więc wymieniłem w ASO na Audi za 1300.

no za specjalną szybę to tak ale zwykła tyle nie kosztuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o mnie to na razie staram sie przyzwyczaic i nie ruszac tej oryginalnej. No i na razie dobrze mi idzie :)

po wymianie szyby na nowa ewentualni przyszli kupcy maja focha ze szyba pewnie pekla przy dzwonie i takie tam....

jak sie da jezdzic, nie ogranicza to zbyt widocznosci ... to bym nie wymieniala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odgrzewam watek.

Czy ktos z Was polerowal moze boczne szyby? Nie wiem jak i gdzie ale porobilo mi sie mase rysek...troche mnie to irytuje i zastanawiam sie czy istnieje mozliwosc pozbycia sie tego. Slyszalem cos o pascie polerskiej stosowanej przez zegarmistrzow...???

Dzieki za ewentualne sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was polerowal moze boczne szyby? Nie wiem jak i gdzie ale porobilo mi sie mase rysek...

rysy sie robia od otwierania i zamykania brudnych szyb

Wystarczy,ze zdejmiesz boczek i zobaczysz na łączeniu szyby z uszczelką ile syfu tam sie nazbierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak się ma dostęp do myjki ciśnieniowej to dobrze jest raz na jakiś czas dobrze wyszprycować te rynienki zgarniające zwłaszcza po zimie. Co do polerowania to robiłem to kilka razy w różnych autach i np. w bejcy miałem bardzo głębokie rysy bo auto zaliczyło rowa i lusterko się oberwało i jego aluminowa obudowa zrobiła masakrę na szybie. Miałem tą szybę wymieniać ale wtedy to było za młode auto i nie mieli zamienników a w ASO BMW była chora cena i udało mi się z tego wyjść i 1500zł zostało w kieszeni.

Papier 2000 woda i pasta Farecla G3 i polerka z krążkiem filcu. Rysy były naprawdę b.głębokie nie wierzyłem że sięuda je usunąć ale zeszły :wink4: spędziłem przy tym z 3 godziny. Troszkę jak się wpatrzyło było widać że optyka już nie ta jak w innym miejscu ale to była boczna szyba i podczas jazdy było to niezauważalne. Jeśli chodzi o przednią szybę to punktowe polerowanie faktycznie może zrobić "salon luster" ale jeśli robimy to z głową na większej powierzchni nie zatrzymując się na dłużej niż kilka sekund to bez obawy szkody sobie nie zrobimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimowałem tak kiedyś szybę jeszcze w polonezie :rolleyes: Wszystko było oki dopóki nie jechałem w słoneczny dzień :angry: potem wymieniłem. Może brak wprawy :gwizdanie: ale chyba jednak przedniej nie powinno się polerować :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz nie powinno się tego robić właśnie z uwagi na późniejsze zniekształcenia obrazu, których nie unikniesz bo przy polerce nigdy nie zbierzesz materiału z szyby równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...