Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B8


seba.jedesign

Rekomendowane odpowiedzi

Tak najlepiej...co do 9j e33 tyle różnych opinii... miałem plan kupić i zrezygnowałem, kiedy zobaczyłem jak to wygląda na zdjęciu!

Wygląda że wystaje, aczkolwiek są tacy co piszą, że jest ok.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie jestem na kupnie i rozważam tylko te dwa parametry ale bardziej przemawia za mna 8j i et 27 i opona 245 bynajmniej mniejszy naciag i bezpieczniej dla felgi zeby nie porysować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że tył będzie ok. Nie jestem przekonany co do przodu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W błotnik powinno wejsc nie wiem czy nie bedzie obcierać o to nadkole takie jakby szmaciane jedynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeśli wychodzi na zewnątrz koło to o nadkole wewnętrzne jak to opisałeś "szmaciane" nie powinno dotykać, raczej wyjdzie poza obrys auta i wtedy przy skręconych kołach możliwe uderzać o błotniki przy jakichś dziurach itp, za młodu to przerabiałem.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie A4 B8 Lift Avant Quattro zawieszenie normalne. Mam felgę Rotor ET45 jakie dystanse dołożyć aby trochę poszerzyć. Przód na tym et jest jeszcze w miare ale tył wygląda kiepsko. Myślałem po 1cm na przód i 1,5cm na tył???

received_1515695395170380.jpeg

received_1515695428503710.jpeg

received_1515872208486032.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie napisałem są to 18cali

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy.
Mam dylemat, bowiem przeczytalem juz 2 razy caly temat i dalej nie wiem co robic. Posiadam Audi A4 B8 i chce kupic felgi 18" od Audi A5. Jedni z Was pisza , ze felgi z A5 pasuja do A4 inni zas, ze felgi nie mieszcza sie w nadkolu z przodu. Jak to w koncu jest? Prosze o rade?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie napisałem są to 18cali

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka



17mm tyl i 14mm przod. Mam takie ustawienie przy 18' et45 i jest lekko schowane. Ale dla pewności sprobuj zrobic pomiar roboczy tj. Wez poziomice i przyloz delikatnie do podloza i blotnika w najwyższym miejscu ale tak abys pion miał przez srodek kola. Do takiego ustawienia zmierz jakas miarka odleglosc pomiedzy poziomica i najblizszym elementem kola (zapewne rant na oponie) oraz wewnetrzna czescia blotnika i najblizszym elementem kola (kolo zgodnie z przepisami nie moze wystawac poza obrys karoserii auta) . Dzieki temu masz max wymiar jaki mozesz zastosować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


17mm tyl i 14mm przod. Mam takie ustawienie przy 18' et45 i jest lekko schowane. Ale dla pewności sprobuj zrobic pomiar roboczy tj. Wez poziomice i przyloz delikatnie do podloza i blotnika w najwyższym miejscu ale tak abys pion miał przez srodek kola. Do takiego ustawienia zmierz jakas miarka odleglosc pomiedzy poziomica i najblizszym elementem kola (zapewne rant na oponie) oraz wewnetrzna czescia blotnika i najblizszym elementem kola (kolo zgodnie z przepisami nie moze wystawac poza obrys karoserii auta) . Dzieki temu masz max wymiar jaki mozesz zastosować.




Masz jakieś foty jak to u Ciebie wygląda?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Zawartość dodana 5 minutes later

Trzeba założyć tematy na forum podzielone na rozmiary felg i wrzucać tam foty z różnych konfiguracji zawieszenia, rozmiaru ET i gum jakie są na feldze. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię pomiar dzisiaj tak jak mówisz, ale widzę, że jak dam 1cm przód i 1,5cm tył to będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę po rozwoju tematu, że różnie bywa. U mnie felga S4 19, 8,5J, ET43, Michelin 245/35 plus dystans 13mm na zawiasie 1BE przyciera z tyłu na garbach lub pod większym obciążeniem, kiedy przód siedzi super. Co ciekawe u niektórych osób z forum ta konfiguracja się super sprawdza. Strasznie podoba mi się wygląd auta na dystansach 13mm i obecnie zimowe mniejsze koła na nich mam, ale do letnich będę potrzebował nieco mniej żeby tył nie przycierał. Problem jest taki, że mniejszych nie robią chyba z kołnierzem centrującym. Co radzicie zrobić? Może stoczę te 13 np na 10...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno dystom.pl ma 10mm z kołnierzem...

Tapniete z SGS7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawias mam 1be+eibach prokit. Wysokość do max wysokości blotnika od rownego podloza wszędzie 65cm mierząc przez srodek koła.
Ps: dystanse mam z dystom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie, zastanawiałem się nad felgami z S5 19" 8,5J i ET32 ale niestety nigdzie nie widzę takich używek jak bym chciał....dlatego znalazłem tzw, MAM A1 19" 8J w wersji ET30 i ET42.
Z tego co słyszę dla bezpieczeństwa brać ET42, bo ET30 moze się okazać, ze będą wystawać nawet przy 235/35?
Jakie dystanse wtedy byście proponowali? po 5mm PRZÓD i po 10mm tył?  Czy jak zwykle-...to zależy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie
19 cali 8,5 szerokość Et40 będzie to pasować i nic nie będzie wystawac? Zawias 1BV. Ma ktoś takie koła u siebie?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupilem felgi 18' et 30  8 cali szerokie , czekam jeszcze na opony 225/45  auto to a4 b8, bedzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...