Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne odgłosy spod maski. Napinacz, pasek czy sprzęgiełko (video)


Okruchos

Rekomendowane odpowiedzi

klima tak chuczy zobacz czy za mocno nie naciągłeś paska

Właśnie pasek ma być mocno naciągnięty,bo jak nie będzie to wtedy będzie piszczał,nie wprowadzaj kolegi w błąd,a jak klima huczy to łożysko najprawdopodobniej siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po Nowym Roku 04.01 jadac do pracy i słyszac ten pisk po ok 4-5km ucichło ale na moment a po chwili poczyłem jak pasek klinowy pęka - przyczyna napinacz miał luz i wykrzywił się ocierając o obudowę rozrzadu w taki sposób pekł. Tak wiec lepiej zapobiegać a nie leczyć piszczy wiec napinacz do wymiany moze byc tak jak w moim przypadku :)

Napinacz firmy INA

Paski 4PK i 5PK firmy BOSH

Oraz przy okazji rozrzad firmy INA- poniewaz i tak był do wymiany a auto miało przód rozebrany już do wymiany napinacza i pasków.. Teraz wszystko tak jak fabryka dała :) pozdrawiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz można gołym okiem ocenić,ma iść równolegle z paskami jak idzie z kąta czyli kładzie się w strone chłodnicy to już swoje wysłużył,mnie na dniach czeka taka operacja bo już tragicznie się kładzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym to ja pytał o te odgłosy i nie miał zielonego pojęcia o samochodach. To aktualnie wymieniłbym pół układu napędowego alternatora, o ile nie cały. Każdy z góry wie co się zepsuło. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...