Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne odgłosy spod maski. Napinacz, pasek czy sprzęgiełko (video)


Okruchos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pojawiły sie ostatnio dziwne odglosy spod maski. Najgłośniej jest rano jak jest zimno.. Zauważyłem że dzwiek nasila sie jak włacze światła podgrzewanie tylnej szyby - jak gdyby im wiecej odbiorników prądu tym gorzej... Po rozgrzaniu silnika to jest po ok 30 minutowej jezdzie problemu nie ma...

Poniżej załączam filmik....

Co może byc przyczyna????? Altek miał remont 2 lata temu (generalny- łozyska, sprzęgiełko, itd) Pasek wymieniony wtedy tez na nowy firmy Gates

Na razie obstawiam ze to napinacz i pasek. Gorzej tylko jak wymienie i problem nadal będzie..

Jakieś sprawdzone sposoby na jednoznaczną diagnozę?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa klimatyzacji jest zurzyta ale lataj dalej az bedzie trzeba drugA. SPRAWDZ WIATRAK OD CHLODNICY KLIMY CZY DZIALA BO CZESTO JEST ON DO WYMIANY A JAK NIE MA CHLODZENIA TO ZA DUZE CISNIENIE W OBIEGU KLIMY I STAD CIEZKA PRACA POMPY KLIMY(AGREGATU)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwiek dochodzi moim zdaniem z obiegu dużego paska a nie tego od klimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie napinacz paska, zdejmij go i pokręć ręką, być może już tak ustalisz że to jego wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa klimatyzacji jest zurzyta ale lataj dalej az bedzie trzeba drugA. SPRAWDZ WIATRAK OD CHLODNICY KLIMY CZY DZIALA BO CZESTO JEST ON DO WYMIANY A JAK NIE MA CHLODZENIA TO ZA DUZE CISNIENIE W OBIEGU KLIMY I STAD CIEZKA PRACA POMPY KLIMY(AGREGATU)

Nie używamy dużych liter(oznaczają krzyk).

Zauważyłem że po zapaleniu lamp przycichło obstawiałbym napinacz dostał większe obciążenie i przycichł.To moja opinia warto go sprawdzić tak jak kolega wyżej napisał.

---------- Post dopisany 11-12-2013 at 19:00 ---------- Poprzedni post napisany 10-12-2013 at 18:11 ----------

Tak po przemyśleniach to nie alternator ?? bo rozrząd słychac jak coś dupnie konkretnie,te lampy załączone nie dają mi spokoju obciążenie na systemie.Tylko co konkretnie,napinacz można sprawdzić,jednak co z napięciem z alternatora vag wyjaśni wszystko(prawie)taka mała uwaga:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa klimatyzacji jest zurzyta ale lataj dalej az bedzie trzeba drugA. SPRAWDZ WIATRAK OD CHLODNICY KLIMY CZY DZIALA BO CZESTO JEST ON DO WYMIANY A JAK NIE MA CHLODZENIA TO ZA DUZE CISNIENIE W OBIEGU KLIMY I STAD CIEZKA PRACA POMPY KLIMY(AGREGATU)

Nie używamy dużych liter(oznaczają krzyk).

Zauważyłem że po zapaleniu lamp przycichło obstawiałbym napinacz dostał większe obciążenie i przycichł.To moja opinia warto go sprawdzić tak jak kolega wyżej napisał.

---------- Post dopisany 11-12-2013 at 19:00 ---------- Poprzedni post napisany 10-12-2013 at 18:11 ----------

Tak po przemyśleniach to nie alternator ?? bo rozrząd słychac jak coś dupnie konkretnie,te lampy załączone nie dają mi spokoju obciążenie na systemie.Tylko co konkretnie,napinacz można sprawdzić,jednak co z napięciem z alternatora vag wyjaśni wszystko(prawie)taka mała uwaga:)

Ładowanie w ok 14V, altek miał generalny remont...

Rano tak jakby im wiecej prądu potzreba tym głośniej piszczy...

Dlatego sie zastanawiam czy altekk czy napinacz....

Może własnie iwekszy pobor prady i zaczyna sie slizgac rolka napinajaca????

No wlasnie filmik nagrywany tel i jest tak ze jak zapale lampy, ogrzewanie tylnej szyby i lampy to piszczy glosniej (moze na filmiku to slabo slychac bo piski wchodza na inne tony )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz jest po to aby pisków nie było(jest to poślizg na pasku),wilgoć wilgocią.Zrób tak jak kolega napisał sprawdź rolkę napinacza(choć pisałeś że wymieniony rozrząd,tylko czy kompletnie cały??).Ja wole takie sprawy widzieć na własne usmarowane ręce.Komplet to komplet a nie zamienniki(czyt. nie wymienione części za opłatą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem podobny problem,co się okazało to pasek od klimy się rozciągnął że tak powiem i nawet rolka napinająca już nie dala rady go naciągać,co rok lub półtora trzeba zmienić,to groszowe sprawy,a jak miło dla ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie w ok 14V, altek miał generalny remont...

Rano tak jakby im wiecej prądu potzreba tym głośniej piszczy...

Dlatego sie zastanawiam czy altekk czy napinacz....

Może własnie iwekszy pobor prady i zaczyna sie slizgac rolka napinajaca????

No wlasnie filmik nagrywany tel i jest tak ze jak zapale lampy, ogrzewanie tylnej szyby i lampy to piszczy glosniej (moze na filmiku to slabo slychac bo piski wchodza na inne tony )

I co kolego Okruchos obadałeś sprawę? Mam to samo co ty a rozrząd dwa lata temu wymieniany. Napisz jak już dojdziesz co to, jak też popytam kumpli co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij pasek od klimy. Mi tak samo popiskuje rolka napinacza klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobote się pewnie za to zabiore, na razie mlyn w robocie :/ i nie mam nawet czasu zajrzeć pod maske

---------- Post dopisany 16-12-2013 at 17:17 ---------- Poprzedni post napisany 15-12-2013 at 10:53 ----------

aha jeszcze jedno pytanie???

wisko też może tek piszczeć na zimnym czy je wykluczyc od razu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator zatrzym palcem na zimnum i zobaczysz czy Ci bardziej bedzie wkiczec. Ale watpie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz albo samobierzka alternatora:wink: Sprawdź czy nie tnie Ci paska wielorowkowego oraz zobacz czy rolka napinacza nie jest skrzywiona:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepne sie pod temat u mnie tez tak piszczy ale caly czas nawet podczas jazdy.. Koledzy pisza wyzej ze moze to byc pompa klimy, altek, paski lub wiskoza czy przy wymianie rozrzadu (za ok miesiac) wymienic te elementy czy metoda prob i bledow sprawdzac po kolei co pod maska tak naprawde piszy i czy olanie tego typu sprawy moga skutkowac wiekszymi kosztami nie chce wydawac kasy na wszystko jak moze to byc np. napinacz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo tyle że ajm 115 km to napinacz zajrzyj od spodu czy rolka nie jest zjedzona u mnie była chciałem sam wymieniać ale wolałem dać magikowi niech dłubie po rozebraniu całego ryja napinacz był pęknięty i tarł o rolkę trochę pasek się ślizgał na dzień dobry i trzepało autem trochę teraz cisza i spokuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jest prosty sprawdzony sposób, na to aby sprawdzić czy to sprzęgiełko alternatora( jeżeli nie skacze napinacz jeszcze).

Szklanka wody, odpalasz slnik i lejesz obficie na sprzęgiełko. Jeśli ucichnie na chwile to 100% sprzęgiełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie wydaje ze to lozysko sprzegla (skrzyni biegow ) lub cos jak kolo napedowe ociera sie (krzywe )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...