Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN+] 1.9 TDI by -adek (TURBO awx + program DYNOSOFT)


-adek

Rekomendowane odpowiedzi

Audika przyprowadziłem z Hamburga od turasa, który był jego 2 właścicielem.

Wcześniej byłem posiadaczem Seata Cordoby w wersji SX z silnikiem 2.0 16V ABF co w takim maleństwie było potęgą :good:

Pierwsze wrażenia z ponad misiąca użytkowania Audicy, zdecydowanie lepszy komfort jazdy, jak przesiadam się do Cordoby to tak jakbym jechał wozem drabiniastym.... Cordoba już tylko zachwyca mnie mocą....

Wyposażenie:

- motor 1.9 TDI 110PS (AFN)

- 2 poduchy

- 2 szyby w prądzie

- klimatronic

- el lusterka

- centralny zamek

Planowane modyfikacje:

Na sam początek zabiegi wzmacniające silnik (jakoś ciężko przesiąść się z lekkiej 150konnej cordoby do takigo bydlaka - zdecydowanie brak mocy!)

- turbo AWX

- soft Dynosoft Wrocław

- FMIC

- większe wtryski

- głośniki 16 w drzwi + wytłumienie drzwi matami

- radio MP3 + wyjście usb

- podłokietnik

- centralny + domykanie szyb + alarm z pilota

- alusy oryginalne Audi S-line 17" + oponki 225/45/17

- zaciemnić jeszcze 2 przednie szybki

- lampki zespolone FK + ksenon

p1000004.jpg

itd, ......

Planów jest mnóstwo, ale wszystko jest jak wiadomo uzależnione od monety... pomalutku się wszystko zrobi :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byłoby ok gdyby nie ten koleś przy tym autku :polew::tongue4: Żarcik :wink4: A tak serio to tu się chwalimy swoimi autkami a sobą w specjalnym temacie :naughty::wink4::good:

Co do autka... Ładna, szkoda że na stalówkach :decayed: o ale alu w planach :good: Ogólnie bardzo dobre podejście do sprawy, widzę że orientujesz się co i jak zmieniać i co dobre :wink4: Jedyne co bym w tych planach zmienił to lampy przednie bo wg mnie ori Valeo lub zamiennik Depo wyglądają o wiele lepiej niż FK :decayed::good: Powodzenia w modyfikacjach :cool1: Tylko wykasuj ten drugi wątek o swoim autku bo utworzyłeś 2 :gwizdanie: Powodzenia! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Lampy Ori Valeo

2. Felunek jakiś fajny

i to na razie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie te chromy nie podobaja (wygladaja na dolozone)

Plany obiecujace.. :good:

I nie zakladaj czasem relingow.. :palacz: Fajna bedzie taka parowka style.. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcią są narazie takie, bo innych nie mam chwilowo:)

Byłem dzisiaj na virusowaniu, no i lipa bo okazało się, że przepływomierz przeżywa swoje ostatnie dni ;(

pomyślałem, że narazie będę jeździł na tym turbie z awx-a, a virusa się przełoży narazie bo nieplanowany wydatek z tym przepływomierzem....

wracając do domu i rozmyślając o tym wszystkim trafił mi się kill z hondą Civic i dostałem delikatne baty :wallbash:... decyzja została przyspieszona jutro jadę po przepływkę i jeszcze przed weekendem muszę być zaszczepiony :evil:

proszę jakiegoś moderatora o usunięciu mojego drugiego wątku, bo faktycznie są dwa identyczne....

[br]Dopisany: 12 Sierpień 2008, 23:13 _________________________________________________Chwilowo, autka nie dało się wystroić, ponieważ okazało się, że przepływka przeżywa swoje ostatnie dni ;(

ale na szczęście okazało się, że to Bosch czyli 260pln nóweczka i już jest zakupiona, teraz tylko czekam na termin u mirassa :evil:[br]Dopisany: 14 Sierpień 2008, 12:16 _________________________________________________Przyszedł czas na odetkanie furki :ok:

Było tak:

katalizatorkatgd5.jpg

katalizatorkatgd5.7cf1b06c4e.jpg

a jest tak: :evil:

katalizatorrurazv4.jpg

katalizatorrurazv4.6bfaa334c3.jpg

Ogólnie po tym zabiegu autko zdecydowanie inaczej reaguje na pedał gazu, po wyjęciu kata potraktowałem go 8 atmosferami powietrza to zadymiłem całe podwórko ;D był solidnie zabity....

Generalnie cały wydech będzie z kwasiaka, narazie przyszła zwykła rurka, bo kolekcjonuje materiały na całośc....

Bezpośrednio po wywaleniu kata udałem się na miejscowe wyścigi :ok:

audivspassattn5.jpg

audivspassattn5.3d54373276.jpg

Jednak w dalszym ciągu zbieram baty, winą może by w dalszym ciągu niezmieniony przepływomierz... zdradzę jednak, że w tym tygodniu będzie już wymieniony i nareszcie zapodany soft by mirass :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie zwykłe A4 :), ale ciekawe mody się szykują. :naughty: Powodzenia w dalszych przeróbkach. :good:

Jaką moc chcesz osiągnąć?? Tak z ciekawości pytam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc to się zobaczy jeszcze bo "w miarę jedzenia apetyt rośnie" :evil:

Narazie ma by jakieś 160ps i płaski moment[br]Dopisany: 25 Sierpień 2008, 16:21 _________________________________________________Panowie i Panie Audi dostala wreszcie VIRUSA :evil:

Wczoraj dr mirass z Dynosoftu się postarał i wystroił mi autko, jestem zachwycony osiągami soft + turbo AWX to był dobry wybór :ok:

Wracałem w nocy od niego i napotkałem tylko jednego gościa który chciał mnie wyprzedzić mondeo, co kosztowało go wąchaniem dymku :evil:

Dzisiaj jadąc do pracy pokarałem kilka aut i nareszcie to auto zaczęło jeździć...

Całkowicie zadowolony jestem z wyników, nie udało się nam zhamować furki bo już było naprawdę późno, jak tylko to zrobię wrzucę wykres i okaże się jakie cyferki tam mamy....

Generalnie w weekend jadę na miejscowe wyścigi i zweryfikuję moc :evil: mam kilku osobom coś do udowodnienia :evil: co uwiecznię filmikami oczywiście.

Dzięki mirass :pub: [br]Dopisany: 29 Sierpień 2008, 19:00_________________________________________________Było tak:

dscn1626bh8.jpg

w1024.png

obecnie jest:

zdjcie015rq6.jpg

w960.png

Listwy ozdobne poszły w srebrny metalic z palety Renault, elementy plastikowe kokpitu w czarny pół-mat w strukturze.

Wygląda to super. Generalnie od samego początku nie podobał mi się niebieski środek, tym bardziej że to niebieskie było pokryte taką jakby "gumą" każdy kto widział wie o czym mówię, maskra strasznie schodziło i było mnóstwo rys.

Chłopaki z lakierni spisali się na medal :ok:

Kijowe foty bo z kiepskiego telefonu :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ty najlepszego zrobił z tym wnętrzem? :decayed::wallbash: Teraz to to wygląda jak jeden wielki bajzel... nic do siebie nie pasuje :thumbdown: To jest moja opinia, fakt może niebieskie wnętrze nie jest piękne, ale jeśli wszystko jest ori to ładnie ze sobą tworzy całość i mi się podobało, a teraz sorry że to powiem, ale kicha po całej linii :thumbdown: Ale to nie mi ma się podobać tylko Tobie... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek......kiedyś w Japonii było piękne. cudowne miasteczko, poruwnywalne do twojej tapicerki orginalnej. ale szkoda że ta tapicerka poszła w parze z tym miasteczkiem do końca.....HIROSZIMA ku@#$ mać coś ty narobił :decayed:[br]Dopisany: 26 Wrzesień 2008, 00:28_________________________________________________wygląda jakby koczowała tam jakaś banda rogala czy rodzinka adamsów :kox:[br]Dopisany: 26 Wrzesień 2008, 00:29_________________________________________________chłopaki z lakierni.......chyba malarze pokojowi :polew:. Dobra :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe nabytki:

koloktor ssący AWX

dscn1949mm8.jpg

w1024.png

dorobiłem do tego flanszę wykonaną z aluminium, jak wiadomo kolektor ma na wyjściu 60,3mm i ja z tego przeszedłem na 50mm metodą stożka ;D nie tak jak większość od razu spawa rurkę 50.....

dscn1952ik4.th.jpg

dscn1954yc0.th.jpg

dscn1956tc4.th.jpg

dscn1955kd6.th.jpg

mając trochę czasu wypolerowałem flansze, rurka celowo jest przyspawana za długa, będzie obcięta dopiero po zamontowaniu na autko, żeby sobie dociąć na wymiar.....

tak to wygląda po przymiarce...

dscn1958eq2.jpg

w1024.png

Podstawka pod map sensor,

dscn1960gk5.th.jpg

dscn1962sc3.jpg

w1024.png

Generalnie wszystkie złączki gumowe potrzebne do budowy FMIC już mam, kolanka również, jeszcze tylko kupić rurę z kwasiaka spawać i montować.... chcę zrobić jak najmniej połączeń gumowych....całość wypolerować....no i sam IC już też zakupiłem (za naradą mirassa z dynosoftu) od scenica z 2002r i przespawałem boczki.... wkrótce foto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle nieźle :good: A co do tego coolerka od Scenica bedziesz musiał rzeżbic w zderzaku :mysli: czy bez przeróbek sie zmieści??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę, trzeba będzie porezać, ale mirass mówił, że ten IC ma wiekszą wydajnośc, niż ten chinol za 500pln. Sprawdzone na dwóch ibizach 6l jedna z chinolem, druga z tym od scenica. Temp w dolocie mniejsza na IC od renault-a.

Zobaczymy, co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...